Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NoMix

    tag

    válasz ffodi #21871 üzenetére

    AUTO-OC Gyári-OC ennyi erővel azt is rá írhatná a gyártó végsebességnek! Te is valami márketinges lehetsz... Mit fizetnek ha én is márketinges témát nyomok? Mert ha meg éri akkor el kezdem én is!
    Szerk: sosem láttalak még itt 2016 és az előtt!

    [ Szerkesztve ]

    Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

  • NoMix

    tag

    válasz ffodi #21871 üzenetére

    Tudtad hogy ezeket az R15 pontokat előre kreálják és hardver specifikusak. Hiszel a programozónak ki nevét sem adta a termékhez? Ezek a tesztek és pont eredmények annyira ilrelevánsak hogy mindig változnak és ezt azzal magyarázzák hogy már jobban tudnak programozni mint előtte. De ha mindig ez a magyarázat hogy frissítettük a rutinokat akkor még mindig nem tudnak ilyen programot eszkábálni ami helyett elég egy zsebszámológép és egy kis enginering tudás.

    Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

  • NoMix

    tag

    válasz ffodi #21871 üzenetére

    Az fx8350 fölé érkezett be egy OC Athlon x2 II 250 @ 4,3GHz ez azért szerintem eléggé fail! Lődd ki az R15 programot és keress más szórakozást! :U

    Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

  • NoMix

    tag

    válasz ffodi #21871 üzenetére

    Leértékelődik; a szóban forgó dolog, személy jelentősége, értéke, eredeti szerepköre vagy használati köre kisebbedik, lealacsonyul. Degradálódik ez azt jelenti hogy nem tönkre megy hanem le amortizálják szándékosan az értékét.

    Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

  • Alpi.

    addikt

    válasz ffodi #21871 üzenetére

    "ovábbá biztos más is megfigyelte már, hogy kevés mag terhelése esetén (adott CPU magjainak számához viszonyítva) nem egy dedikált mag van folyamatosan terhelve, hanem több magon van elosztva a terhelés (tipikusan egy CCX-en/CCD-n belül), ami vélhetően a relatíve magas VCore által okozott jelenségek, mint például a hőtermelés optimalizálása miatt van így."

    Igen, nem lép át egy bizonyos szinten a magok egyenkénti fogyasztásával sem ! 13-14W -ot tisztán, láthatóan nem haladja meg ! Ezt sem véletlenül teszi, gondolom én. Ezeket mind figyelembe kéne venni, mikor kézzel állítgatjuk a procikat ! Sok sok idő kell még, mire ez letisztul a fejekben, ahogy mondod ! :)
    Egyébként nagyon érdekes mag terheléseket "rak ki" magának ha csak X szálat dolgoztatunk épp. Ezért is szoktam mondani, hogy egy Cinebench runbol nem sokat tudunk meg a hétköznapi, valós teljesítményből.
    Mindjárt előtúrok egy screen-t, valahol meg kell lennie, 8 szálon, hogy osztja ki a melót ! Szvsz izgalmas. :DDD

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • HSM

    félisten

    válasz ffodi #21871 üzenetére

    "AMD-bácsi nem szeret ilyen jellegű technikai adatlapokat megosztani"
    Igen, én is keresgéltem, hogy mik a pontos alapfeszek, engedélyezett működési specifikációk, de semmit nem lehetett találni, elég bosszantó volt. Nem szeretem csak úgy vakon elhinni, hogy ahogy kiveszem a dobozból, az jó, és csak használjam. :((

    "high-current load" vs. "low-current load"
    Igen, ez is egy érdekes kérdés. Ugyanis nem mindegy, hogy az egész csipre nézed, vagy a magokra. Ugyanis az éppen terhelt magra odakened az 1,4V-ot Prime95 alatt (egy magon is működik ;] ) akkor azon a magon pokoli áramerősségek fognak menni, amit nem fog szeretni, míg az egész csipre nézve egészen "low current" lesz a szituáció. Ugyanakkor, ha egy magon megy csak nagy áramerősség, akkor a terhelésváltáskor fellépő feszültség túllövés jóval kisebb lesz, ami viszont a csip túlélésének kedvez. Illetve, egy magon prime-olva ahogy mondod, jó esetben nem lesz túlzottan magas a hőmérséklet, ami ismét a túlélést segíti.

    A PB(O)-s észrevételed én csak annyival egészíteném ki, hogy én a sima, gyári PB alatt is brutálisan túlzónak találom a feszültségeket, egy vicc, hogy bőven 1,4V fölé lövi a feszt, miközben kézzel fixen beállítva alig több, mint 1,2V elég neki. De nálam még a Prime95 alatt is 1,3V-ot nyomott magába, 4Ghz-hez [link] , PBO, AUTO OC és minden más nélkül is, csak a gyári PB volt, gyári 3200Mhz ram beállítással. :Y
    Ráadásul, ha megemeled a limiteket, máris nem lesz az egész garantáltan biztonságos, ugyanis a gyári feszek csak akkor biztonságosak, ha a gyári limiteken belül marad a működés. (Áramerősségek, tranziens jelenségek!) Tehát az AUTO OC és PBO melletti paramétereket nem javaslom, hogy biztonságosnak vedd, az AMD sem veszi annak, jó okkal! [link] [link]

    Amúgy ahogy írod, ezt én is megfigyeltem, hogy néha látszólag teljesen indokolatlanul nálam is visszavette magát 4-4,1Ghz környékére, ami indokolatlanul kevés részterhelésen, míg prime alatt az 1,3V és 4Ghz meg indokolatlanul sok. Szép munka. :DDD

    "A tuning/OC világában eltöltött évtizedek alatt még sosem találkoztam (számomra) optimálisan működő automata OC-val"
    Amúgy itt megjegyezném (bár biztos nem fog jót tenni a népszerűségemnek a topikban), hogy a "kék szomszéd" pl. kávétavas rendszere szerintem klasszisokkal jobban és kiszámíthatóbban működik. Van egy 15W-os TDP-jű i5-8250U procim, a nyélgázon 35W-ot is megevő prociból olyan gyönyörűen hozza ki a maximumot 15W-ból, az órajelek és feszültségek okos szabályozásával hogy öröm nézni. Ugyanezt tudja pl. a i9-9900 vagy i9-9900K is (meg az összes többi is), csak a sors fintora, hogy ott alig használja valaki, sok tulaj nem is tudja, hogy van ilyen lehetőség, vagy hogyan kéne beállítani ezeket, mivel ott remekül működik a manuális módszer is többnyire. Gyakorlatilag ott a gyári max turbó, ami közel maximumra tudja hajtani a CPU-t, legalábbis a nagyobb modelleknél, kb. csak beállítod, mit bír a hűtőd és a VRM, és a proci kihozza belőle a maximumot, ráadásul ott ez nem is számít tuningnak, a gyártók is szabadon konfigurálhatják. Ráadásul ott az offsettől sem pánikol be a CPU és esik össze a tempó.

    Egyébként én is éppen erre jutottam a két hétben - mióta megvan - mint te is, manuál fix feszes OC, okosan beállítva. :K Neked mondjuk nem semmi munka lehetett ilyen szép precízen belőni azt a sok magot. :Y Én mondjuk lehet beáldoztam volna magonként egy ~50Mhz-et leheletnyivel alacsonyabb feszekért (mégis 16 mag, és relatív erős tranziensek, ha mind terhelve van), de tudom, hogy én vagyok mindig túl óvatos. :B

    Nálam így néz ki az előtte/utána tempó: [link] . Gyári 3200Mhz ram, PB, majd a fix feszes 4,2Ghz, 3600Mhz ramokkal. Ami érdekes, a GPU pontszámaim is nőttek. :C

    És szintén érdekes, hogy csak a fixfeszes OC-val érte el a grafikus pont a 10 éves X5660 Xeonom szintjét:

    (#21897) hackeeeee: Itt valamelyik eredmény/beállítás szvsz nem stimmel. +200Mhz órajel (+5%) nem hozhat a konyhára +16% CPU tempót. :N

    [ Szerkesztve ]

  • Hublot

    senior tag

    válasz ffodi #21871 üzenetére

    Kösz ffodi a hasznos infót. :R Beállítottam biosban a CCX órajeleket és rengeteget nyertem vele. :K
    Eddig 4.3g all core ment. Most 4425, 4400, 4375, 4350MHz

    CB20 pontsztám 7500-ról 7733-ra emelkedett. :) Jelenleg CCX a legjobb OC.

    “ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

Új hozzászólás Aktív témák