Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nameste

    tag

    válasz Dolphine #40017 üzenetére

    Ha nem vagy biztos magadban akkor szerviz, vagy kérj meg valakit aki csinált ilyet. Amúgy meg több mód van rá, youtube-on több videót is lehet találni szenzor tisztításra. Lehet kapni sok helyen kifejezetten erre kitalált szenzortisztító szetteket/készletet.

  • freelanced

    addikt

    válasz Dolphine #40017 üzenetére

    Nekem még nem volt rá szükség, biztos valaki ki tudja bővíteni, de talán ez macerásabb mint az objektív tisztítása, érzékenyebb mint a lencsék.
    Először is ügye meg kell találnod a koszt valamivel a szenzoron belül majd eltávolítanod. Az interneten több megoldás is van erre, van aki házi megoldással csinálja, de lehet kapni különböző speciális eszközöket is hozzá, erről biztos valaki tud bővebben mesélni.

    Elvileg az sem mindegy, hol takarítod és, hogy ez persze logikus is, hiszen lehet, hogy a végén több szennyeződés kerül rá mint amennyit leszedtél.

    Merre laksz helyileg? Ha Budapesten és nagyon nem akarsz eszközökre költeni vagy utánaolvasni, illetve ha félted a gépet akkor lehet, hogy jobban megéri ha elviszed szakemberhez. Ha jól rémlik néha a különböző fényképezős standoknál is szoktak ilyet csinálni, ezt az adott gyártó, vagy üzlet honlapján lehet megnézni, nem tudom pontosan milyen sűrűn de néha szokott lenni ingyenes tisztítás. Nem tudom ez mennyit segít ez csak így előzetesben amíg valaki aki már csinálta pontosabb választ nem ad. :R

    Látom megelőztek :U :DDD

    Nameste

    Ez ND szűrővel van igaz? Milyened van? Engem is érdekel az ilyesmi de még nem jutottam el odáig, hogy komolyabban beleássam magam.

    [ Szerkesztve ]

    Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Új hozzászólás Aktív témák