Új hozzászólás Aktív témák

  • marcitp

    őstag

    válasz shirogin21 #57683 üzenetére

    Teljesen egyetértek Cathrine véleményével, kiegészítve tényleg csak tömören.
    Aztem ezt a műfajt lehet fotózni:

    - Direkt módon,
    általában szemből, szemmagasságban a pókkal, pl ugrók nagyon helyesek. A látványt az éles szemek viszik, (de az legyen borotva) általában el a hátukon.
    Itt is előtér, téma, háttér komponálás, objektívtől függően rágyúrni esetleg a bokeh-ra is, ha lehet. És mivel nagyon hatásos rovar a pók, ezért lehet

    - Indirekten,
    amikor csak utalsz a pókra, a jelenlétére, témábateszed, esetenként mosod is. Mintha nem is az lenne a téma, pl áldozat a hálóban éles, mögötte a póksziluett már mosott. Vagy a pókháló egy része éles, vagy a pókhálón lévő vízcseppek élesek, mögötte a pók már kevésbe, a hatása meglesz, mindenki tudja, hogy az egy pók, és vágja a szitut. Mert a pók ilyen, általában utálják, egyszóval hatást vált ki. Ebben a műfajban egyébként több optikai hiba/érdekesség is megengedett, alkalmanként a fura mosás jól áll a képnek, ha azért a kellő élesség megvan. Meg ugye “mesél” a képed, nem a minőség látványa adja el.

    -Részletek:
    jól karcoló obi, 2:1 leképezés környékén vagy felette.
    Érdekes látvány a kampós pókláb a hálóban pl, vagy bármi, ami a pók. Tele van jó cucokkal. Absz nem normális, hogy a seggéből lövi ki a fonalat.... :D akárki teremtette, sztem jót röhögött közben. :D
    Amúgy akkor a szép, ha élő rovar, dögfotózás nem ér (nekem).

    A fentiek inkább csak ötletek, tanácsok. :) -és tényleg lehetne bővenben, technikákról is, de neten minden fent van.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

Új hozzászólás Aktív témák