Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    addikt

    válasz topikk #49032 üzenetére

    Igazi oka nincsen a váltásnak. Nagyon jó váz! Főleg ha valaki kifejezetten DX, azaz aps-c méretet keres, mint én is. Én kifejezetten a Sigma art 18-35/1.8 és 50-100/1.8 obik miatt vettem. De aztán a két obit nem vettem meg sosem. Ez valószínű hiba volt... Így inkább összegyűjtöttem a Tamron SP G2 sorozatot az meg úgye FX (FF) méretű lencséket tartalmaz. Így halványan forgolódott a fejemben a DX vs. FX váz pro és kontra érvei... Emellett egy másik szál, hogy vannak spéci obik, amikkel illene kalibráltatni a vázat. Ehhez nem volt indíttatásom. Ez is hiba volt. Ráadásul attól az egy mondattól rettegtem, hogy: Nem jó helyen van a fókusz, mert front/back fókuszos a rendszer.... Ez meg betegség ;] Aztán hagytam magam rábeszélni, ha már FF méreten gondolkodok, akkor irány a Sony MILC.... Nagy pozitív érv volt a szem-fókusz. Meg volt pár apróság, amit szerettem az Oly/Pana MILCEK világában. Aztán jött a váltás.... FF Sony váz Fix Sony objektívekkel..... Illetve ez még folyamatban van....
    A váltás mellett valószínű az is volt, hogy szeretem próbálgatni a dolgokat a technikát..... Ahelyett, hogy használnám és fotóznék....
    A szem-fókusz-tól még mindig csak hüledezek.... ITT írtam egy összehasonlítást az "első benyomások" alapján.
    A váltást nem bántam meg, mert ezen nem gondolkodok.... Tény, hogy vannak előnyök és hátrányok is....De hát úgy tűnik a fotózás ilyen....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák