Új hozzászólás Aktív témák

  • Fandango

    Topikgazda

    válasz matyi012345 #34216 üzenetére

    Köszi a hosszas kommentet, de áruld már el egy utca fotónál mennyire tudod befolyásolni a hátteret és a tömeget amitől nem lesz zavaró. Ha meglátsz valakit, valamit az utcán ami érdekes, ott lehet, hogy csak annyi időd van amíg lenyomod az expo gombot, és már oda is a pillanat. Természetesen tudom, hogy nem tökéletesek a képeim, és bőven lenne mit csiszolni rajta, de a papír dof tudatos (mert tetszik), hogy kellően ki tudjam emelni a témát. A standard street fotó beállítás f/8 iso1600, viszont én szeretem igazán kiemelni a témát, ne olvadjon egybe a háttérrel, az ISO kérdésre meg már választ adtam egy előző hsz-ben. Ha elmegyek fotózni, 1db 35mm fix amit viszek, vakut nem, elég hülyén is venné ki magát.

    A Halászbástya nem dől a háttérben, a félbevágott párt ha megvárom, akkor a bámészkodó hölgy már nem úgy, és nem ott áll, a katonák csak egy elkapott pillanat, stb. Lehetne minden képet magyarázni, és hibát keresni benne, de street fotónál nem olyan egyszerű ez. Ha napi szinten járnék fotózni, és ezzel foglalkoznék biztos jobban menne, kevesebb hibával, de ezért nem a haladóba rakok képeket.

Új hozzászólás Aktív témák