Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KeFer

    tag

    válasz V/ #72563 üzenetére

    Számomra is világos, hogy a bankok nem középárfolyamon váltanak. Mivel MNB, EKB csak középárfolyamokat ad meg, célszerű az Ali váltási árfolyamokat középárfolyamon számolni. Valamint ugyanezeket az eredményeket (4,15 ill. 4,84) kapom, ha eladási árfolyamon számolok. Ez egyszerű matematika, de ebbe ne menjünk bele.
    Írtam hogy mindenkinek a számlavezető bankjának a kondíciói alapján kell kiszámolni a banki költségeket. Te ugyanezt írod.
    Az általad belinkelt Visa átváltóról írtam én is, de nem akartam belemenni a részletekbe. Az általam megadott összeg átváltásakor megjegyzésként megjelenítette, hogy az EKB + 2,46% árfolyammal számol. Más váltandó összeget beírva ez a 2,46% mindig változik. Valószínűleg úgy működik, mint Alinál, ahogy te írod. Az viszont már érthetetlen, hogy néhány nappal később beírva ugyanazt az átváltandó összeget, már a 2,46% helyett más érték jelenik meg. Erre is céloztam, amikor azt írtam, hogy a Visa váltási költsége gyakorlatilag kiszámíthatatlan.
    Elfogadva a Visa +2,46%-os értékét, valamint a számlavezető bankom kondíciós listáját az én kalkulációm szerint EUR elszámolású kártya esetén az USD-ben és HUF-ban történő vásárlás banki költségei közel azonosak. Az eltérés minimális. Az EUR-ban történő vásárlás viszont érezhetően magasabb bankköltséggel jár. Persze ezt mindenkinek a saját adatai szerint kell kiszámolnia.

Új hozzászólás Aktív témák