Keresés

Aktív témák

  • Csepy

    senior tag

    Kedves moderátorok!

    Bir (zoa) fórumtársat inkorrekt és büntetőjogilag problémás magatartása, valamint az alapelvek súlyos megsértése miatt ezennek jelentem nektek.

    Adott egy SONY VAIO FZ11S notebook, amit bir 2008.11.09-én meg kívánt venni, az ő notebookja beszámításával (igazából barátnőjéé, de ze most mindegy is). Pár alkalommal elkerültük egymást (ez inkább egyfajta szervezési hiba eredménye), megegyeztünk, hogy múlt hét szerdán femegyek Pestre, igaz más miatt is, így akkor találkozhatnánk. Nos, nem volt hajlandó felvenni a telefont, egészen 7 óráig, amikor is Ő hívott, hogy otthagyta valahol a mobilt. Nos, előfordul, még azt mondom, ok (pedig nagyon bedühödtem rá és még meg is kockáztattam, hogy átvert). Elmagyarázta a dolgokat és megígérte, hogy másnap, csütörtökön utal (holott megkértem, hogy ne utaljon, hanem fizessen be, mert az utalás 3, de inkább 4 nap, mire átér (ERSTE-Otp). Majd csütörtökön azt mondta, hogy utalt és a pénz része ezennel lerendezve é a hétvégén jön. Nem jött. Majd tegnap sem jött meg a pénz. Ekkor írtam neki, hogy most már tiszta vizet kellene önteni abba a bizonyosba. Ekkor küldött egy e-mailt (amit korábban nem tudott, lévén, hogy az inuminaret-mail.hu-s címéről nem jön át a gmail-esre az üzenet. Érdekes. Van ám neki egy freemail-es is, sőt, még 2 másikról is tudok, de nem gond.)
    (Egyébként megkért, hogy írjak én aki, meg is történt és majd arra válaszolni fog. Allottam a telefonban, hogy megérkezett a mail, amit lazán letagadott. Gmail is sikeresnek ítélte a küldést)
    Szóval tegnap küldött egy mailt (végre megtanlt mailt küldeni, gondolom), amiben volt egy utalásról szóló "bizonylat", ami az ERSTE szerint nem ér semmit sem, mivel nem hiteles, mert nem lett elküldve. Nem az én véleményem, hanem az ERSTE Bank munkatársáé. Egy fontos dolog szúrta ki a szemem, a hétfői dátum az utalásnál. Hazudott Csütörtöktől-ma reggelig, amikor is szembesítettem ezzel az egészzel. Nos, az utalás elmaradását egy elektronikai hibára fogta, mivel az ERSTE rendszere nem működött (csütörtöktől tegnapig, fura). Nem ez aze gyetlen fura kifogása arra, hogy folyton csak ígérget. Szombaton az (ugye már tudjuk, hogy akkor nem is létező) átualási megbízás képét azért nem küldte el, mert zsidó vallásúak a családban és szombat szent nap. Megígérte, hogy be a munkahelyére azonnal (lévén már lement a nap) és 20 perc múlva visszahív. nem hívott, ez egyébként kb 20x fordult elő, hogy megígérte és mégse tette. De jóhiszemű vagyok, hallgattam. Egészen mostanáig,
    Bir, mint ugyebár kiderült, napokon keresztül (lehet, hogy végig) hazudozott és amikor ezt számonkértem rajta, akkor még neki állt feljebb és életveszéyesen megfenyegetett. Ezt szerencsére felvettem a telefonom dikatfonjával és most indulokrendőrségi feljelentést tenni.

    Bir-rel (aki egyébként zoa néven is fut itt a Prohardveren - ezzel az alapelveket súlyosan megsértve) tessék vigyázni, mert hazug, sunyi alak. Lehet, hogy másokkal is eljátszotta már mindezt, lehet, hogy majd csak fogja. Pontos neve, címe megvan, a héten kiszállunk a rendőrséggel szépen és meglátjuk, mi lesz.

    Ez alatt az idő alatt 2 ember ajánlatát utasítottam el, mert Bir-rel jóhiszeműen azt gondoltam van egy élő megállapodásunk és én korrekt üzletember módjára tiszteletben is atartottam ezt. Közvetett módon uyagn, de megkárosított ez a hazug alak.

    Az ügyben szeretném segítégeteket kérni.

    Regards: Csepy

    A duplát kiszedtem. A dupla regnek is utánanézek. Az erste pedig meglepő módon működött én is utaltam róla ;)

    [ Módosította: Foglalt név ]

    Regards: Csepy

  • Csepy

    senior tag

    válasz Csepy #9486 üzenetére

    Köszönöm.
    Számítottam rá, hogy működött, mert ez a gyerek úgy hazudik, mint a vízfolyás.

    Állítólag aznap, amikor Pesten vártam rá (és hívogattam folyamat) vett egy 700ezres MacBook Pro-t, de a barátnőjének kellene az én notim, sőt, beszámítással, mert csak úgy van pénzük... :U

    Szimpatikusnak tűnt, de belegondolva most, semmit sem tett, csak ígérgetett, minsig csak ígérgetett a szemét. És ez a legnagyobb baj... hogy hazudozott és hülyének nézett (meg persze, hogy közben ketten is elvitték volna a notit, de ma már egyik embert sem érdekli, mert mikor "elhajtottam" őket, akkor vettek másikat). Ha megmodta volna, hogy bocsánat, majd csak hétfőn tudok utalni, akkor azt mondtam volna, hogy semmi gond. De nem...

    Állítólag utalt tegnap, majd meglátom mi lesz, mert a pénzt visszaköveteli, amit persze, ha tényleg megjön nem fogok megtenni. Lejöhet szépen a notimért (illetve akkor már az Ő notijáért ( amennyiben odaadja a cserenotit is, amit beszámítottam a vételárba), saját költségén).

    Illetve ha más megveszi a notimat azért az összegért, amiben megegyeztünk, akkor visszautalom neki a mocskos pénzét. Addig biztosan nem. Ez szerintem így teljesen korrekt. Főleg miután gyilkossággal fenyegetőzött...

    Apropó dupla reg.: zoa, bir

    Regards: Csepy

    [ Szerkesztve ]

    Regards: Csepy

  • Csepy

    senior tag

    válasz Sanyi2007 #9690 üzenetére

    Nagyon hasonlít az eset Bir, inuminare, zoa álnéven futó egyénre, bár az ő igazi neve (ha az): Vidó Ferenc Csaba.

    3 hétig hitegetett folyton és most is a nyakamon van az a notebook.

    NEM állítom, hogy a két egyén ugyanaz, csak, hogy hasonlóság van rendesen.

    Regards: Csepy

    [ Szerkesztve ]

    Regards: Csepy

  • Csepy

    senior tag

    válasz hezl84 #9708 üzenetére

    Privát üzeneteket linkelni, idézni, TILOS it a fórumon.
    Mellesleg senki sem fogja tudni megnézni, mert mndenkinek a sajátja jön be, ha a linkre kattint.

    Regards: Csepy

    Regards: Csepy

  • Csepy

    senior tag

    Kitiltást kérnék innen arany1989 forum"társ" számára. A történet a következő. Válaszolt egy azóta már érvénytelenített hirdetésemre, amelyben egy független ZTE Blade-et árultam/cserére ajánlottam fel. A vételárat 24.000.- Ft-ban állapítottam meg, jöttek is bőven a privát üzenetek.
    arany1989 megkeresett, hogy mit szólnék egy Nokia E71 telóhoz és még 10ezer jó magyar forinthoz. Kértem képeket a telóról és kaptam is, olyan szögekből, amiból nem tűnt gynúsnak a dolog és hát rossz szó nem volt a fórumon róla (mármint az egyénről).
    A csere le is zajlott, törött lábbal elbicegtem a postáig, hogy mielőbb feladjam neki a csomagot. Az Ő csomagja is megérkezett ma délben és ekkora meglepetés még nem ért.
    A pénz benne volt a csomagban, ezzel minden rendben volt. A Nokia (és ezt így írta, ez fontos) E71 telefon egy hihetetlen gagyi minőségű KÍNAI MÁSOLAT/HAMISÍTVÁNY, egy SonyEricsson töltővel és adatkábellel.

    Joggal érezhetem, hogy meglopott 14.000.--rel?!

    Elsőként felhívtam a megadott telószámát, ahol egy nő vette fel ésletagadta a férget. Majd írtam neki privátot, melyben elsőként jóhiszemű hibának állítottam be részéről a problémát, és kértem válaszoljon, valamint megoldási javaslatokat is tettem (csomagok vissza, különbözet részemre kifizetése). Nem tette meg, de azóta 4x is belépett a fórumba, mégsem válaszolt. Ezt követően felhívtam a nőt ismét, majd megemlítettem, hogy holap kénytelen leszek feljelentést tenni, amikor elküldöttlegközelebbi nőrokonom intim fertályaira, felettébb alpári stílusban. Ekkor rákerestem a neten a telószámra, és találtm jó sok hirdetést, egyikben egy másik számmal. Ezt felhívva egy férfihang szólt vissza. Ekkor kértem a srácot, amire az volt a szó szerinti válasz, hogy "Nincs itthol". Erre én elmondtam a helyzetet, majd mondta, hogy ezt a számot úgy vette a sráctól, alig ismeri. Mikor az előző 2 információ ütközésére hívtam fel a figyelmét, hirtelen kiderült, hogy a férfihang, akivel beszéltem, az az a féreg. Közölte, hogy a képek alapján ki kellett volna szúrnom az átverést (a képek mégegyszer mondom, olyan szögekből készültek, hogy semmi gyanús ne látszódjon rajtuk) és még így is bőven jól jártam ezzel a szar kínai vacakkal, mert ő nem mondta, hogy "eredeti Nokia E71-ről van szó". A telósbeszélgetést rögzítettem, amibe ő is beleegyezett és végül közöltem, hogy a feljelentést már nem ússza meg. Ilyen helyzetekben örülök, hogy van kerületi megbízott barátom.

    Vagyis a féreg tudja, hogy átver, megvezet, majd még neki áll följebb és "rámhagy" egy eladhatalan szar készüléket.

    A károm 14.000.- Ft + 1.000.- Ft postaköltség.

    Kérlek az illetékeseket, intézkedjenek.

    Köszönöm! :R

    Regards: Csepy

    Hirdetési jogát megvontam

    [ Módosította: Oczu ]

    Regards: Csepy

  • Csepy

    senior tag

    arany1989 azóta visszaírt, és közölte, hogy szerinte az én telóm nem ér annyit, amennyiért árulom é szerinte én így is jól jártam (ZTE BLade, független, hibátlan, full dobozs, 10k+ egy kíni hamisítványért, ami magyarul sem tud, ill alig, ergo eladhatatlan), így csak hagyjam őt békén, fogjam be a számat.

    Ennyit erről a ....... Megtaláltam neten, minden hirdetésére írtam, hogy senki ne vásároljon tőle, oltári nagy csaló .....!!!

    Regards: Csepy

    PS.: Szajkó Viktor névn is ténykedik!

    [ Módosította: Oczu ]

    Regards: Csepy

Aktív témák