Új hozzászólás Aktív témák

  • Rémusz bácsi

    tag

    válasz floratm #3351 üzenetére

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget kérnék. Beszereztem egy Lenovo Zuk Z1-et, illetve egy Virtoba elite X5 virtuális headsetet. És a 2 marhára nem megy együtt. Amikor berakom a telót a headsetbe és elindítok bármilyen VR appot, akárhogy próbálom a headsetet kalibrálni (akár a telefon lencsétől való távolságát, akár a lencsék fókuszát, akármit), sosem áll össze a kép, nagyon durván duplázódik akárhogy tekergetem. Nem tudtam mi a gond, Google Cardboard app-ot is letöltöttem, de az sokat nem tett hozzá csak QR kóddal beolvashattam a headset márkáját. Tanácstalanságomban elvittem a haveromhoz, neki korábban volt VR headsete, nem ez a típus de hasonló. Ott nála, az ő telefonját (ami egy Xiaomi Redmi Note 2) beleraktuk a Virtobába, és láss csodát, tökéletesen ment. Aztán megnézte ő is a Zuk Z1-el, és ő sem tudta beállítani magának a fókuszt. Nem jöttünk rá hogy mi a franc van. Aztán hirtelen ötletként vezérelve az egyik VR alkalmazást ami mindkét telefonon rajta volt, elindítottuk a headsetből kivéve a telefonokon. Akkor azt láttuk, hogy az ő Redmi Note 2-jén az elfelezett kép úgy néz ki, hogy a felező mellett még rengeteg fekete sáv van, és a 2 képernyő úgy néz ki, mintha eleve egy hajlított szemüveglencséken néznénk a képet. Ehhez képest a Zuk Z1-en noha ott is el van felezve középen és 2 félként látszódik, azonban nincsenek fekete sávok, szinte faltól falig van a képernyő, csak a felezővonal van középre behúzva. Gyanítjuk emiatt, mivel így olyan nagy a kép, nem tudjuk a fókuszt behúzni megfelelőre. Valaki tudna erre tippet vagy megoldást adni? Várom válaszotok, segítségetek előre is köszönöm!

    Üdv,
    R.B.

Új hozzászólás Aktív témák