Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Headless #13743 üzenetére

    Konfigból szoktam átírni az ilyet, nem idegen a vi, perl/bash programozásra is aktívan használom :))

    De kiderült hogy a hiba az én készülékemben volt - jobban mondva egy köztes MR3220 openwrt-s routerben amit váltana ez a MIR3G - gondolt egyet és többé nem osztott IP-t a LAN portjain senkinek. A wifi kifogástalanul ment ezért eszembe se jutott hogy ott lehet a gond, de egy reboot után helyreállt a rend. Nem tudom mi okozhatta, ilyet még sosem csinált, atomstabil volt eddig minden szempontból pedig egy igen sok éves házilag duplázott memóriájú példány szegényke :)

    Közben visszaraktam egy friss snapshot-ot - ott kezdett gyanús lenni a dolog amikor azon se akart úgy működni a wan ahogy eddig 100x gond nélkül ment - most megpróbálom ugyanazokat a csomagokat feltenni és kiderül...

    Egyébként azért használok dupla routert, mert a digis az optikai szálon bejövő net miatt megkerülhetetlen, viszont nem bízok az ilyen kókány gyártók firmware-eiben, nyugodtabb vagyok ha a lényeges dolgaim openwrt mögött vannak... Tudom hogy némi plussz macera, de azért nem kell minden nap port forwardot állítgatni, és vérpistike gamer sem vagyok hogy minden lehelletnyi ping növekedés érdekeljen...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák