Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ripla

    őstag

    válasz cactuar #1938 üzenetére

    Maga a rendszer nekem sem szimpatikus, de így esély legalább van. Amúgy a Gabo kiadó fog idén hozni szintén csak DC köteteket, most március végén az Omega Men kötettel nyitnak.

    #1939Dilikutya
    #1941WhiteWalker
    Milyen gyűjtők vagytok ti!? :D
    A karton is, és a fólia is olyan anyagokból van gyártva, amikre az van írva hogy teljesen vegyszermentesek, így idővel ezekből nem szivároghat át semmi a füzetekbe, pl. elszíneződést okozva.
    Ezért sem nyerő, ha valaki beleteszi egy sima mezei fóliába, iratrendezőbe pl., mert az nem lesz jó, az adalékanyagoktól kezdve a belekevert ragasztóig idővel minden nyomot hagyhat a füzeten. Ezeket meg direkt erre a célra gyártják, állítólag még az UV fény behatását is minimalizálja.
    A karton és a fólia is különböző méretekben kapható, attól függően hogy füzet, album vagy épp manga a kiadvány.
    A fólia megvédi pl. a folyadékoktól meg a portól, a karton meg mereven tartja, hogy ne hajoljon el amikor állítva be van téve a gyűjtőtáskába. Létezik visszazárható is.
    Nekem mind a 700+ füzet, TPB, manga be van fóliázva, kartonnal. Csak a keménytáblások vannak polcon. :D

    #1940reelc
    Fumaxék azóta nem hoznak semmit a DC-től, amióta, ahogy írod is, ennyire macerás leszerződni velük bármire. Nem tudom hogy ez változott-e meg, vagy a Szukits az aki még nem tudja hogy mi vár rá. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák