Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz niof #86 üzenetére

    " értékéből nem von le a látvány, sem a hangzás."
    Bocs nem levon, hanem hozzáad.( amúgy nagyon sokan töltögetnek le még mindig mozis filmeket torrenten, hát azért tudnék ezzel vitatkozni, de ez más téma)
    Ezért írtam hogy két végéről nézzük a dolgokat te azt mondod egy rossz film nem lesz jobb vagy egy jó film nem lesz rosszabb.
    Én azt mondom hogy egy jó film még jobb lesz ha megfelelő hangzással és képminőséggel nézed, Hozzá ad az élvezeti értékéhez.

    "Áhá. Szóval, mert csúcs-szuper tech demo egy film, az emel a film értékén?"

    Igen emel az értékén,( nem attól lesz jó, hanem attól lehet még jobb) mint ahogy a szar kép élvezhetetlenné tesz egy jó filmet és egy jó kép nem tesz élvezhetővé egy szar filmet...számomra élvezhetetlen lenne egy Tv sztereó hangrendszerén és egy szürke LCD tv-n egy jó film... ráadásul szerintem alapból egy jó és szórakoztató film az Avatar helyén kell kezelni milyen műfajt képvisel.
    Sci-fi fantasy, családi szórakoztatás a célja és annak maximálisan megfelel, a hab a tortán a megvalósítása, ami jelenleg a csúcsot képviseli. Értem én hogy lehet élvezni egy filmet a TV sztereó hangszóróin is. Én is tudtam ezelött x éve mikor nem volt másom, de már van egy viszonylag komoly házimozi rendszerem és egy jó kis OLED tv-m .
    Ha már szóba hoztad FHD projektorom is van( Benq W1070) de már nagyon ritkán használjuk, amióta meg van az OLED.
    Előnye a nálam 2.7 éteres képméret , képminőségben köze nincs a "jó"-hoz, nem élvezem csak a méret miatt mint ahogy a mozis hangot sem élvezem úgy attól hogy hangos, mint az otthoni rendszerem térhangzását. .
    Ez van ha az ember megszok egy minőséget onnantól attól lejjebb sajnos nem igazán tud élvezni dolgokat és szeme megakad a szürke feketén, a HDR hiányán vagy a sztereó bögreszett hangon és arra figyel .
    Ez így van Autóban vagy bármiben. Példaként említhetném még a klímát amit 3 éve rakattunk fel azóta nem értjük hogy bírtuk ki nélküle 20 évig amióta itt lakunk..

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák