Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Unlimited

    aktív tag

    válasz badd #36461 üzenetére

    Tudom, nem nekem címzted. Egyszerű, ha van lehetőséged, menj be egy olyan helyre, ahol sok tv van. Keresd meg amit szeretnél, van-e kiállítás akkora méretben. Nézz valami tartalmat, amit viszel, abból a távolságból, ahonnan otthon is. Keress egy hasonló kategória fullhd tvt, azt is nézd meg ugyan azzal a tartalommal. Amelyik tetszik, azt vedd meg. Nem teljesen mérvadó, mert ugye a boltba 1000 neon világít, milyen a tvk beállítása, stb. stb. De valami alapnak jó.
    Nagyon nehéz a választás, bármit is veszel. Lehet, hogy itt is már kicsit túl van lihegve sok minden. Ez is lehet. Azért vannak olyan dolgok, ami mellett nem lehet elmenni. Mert akár több tíz, esetleg 100.000 is mehet felesleges egy rossz döntés miatt. De, ha még veszed, haza viszed, elégedett leszel, akkor ott abba is kell hagyni a nézelődést, fórum olvasást, mert a jobbnál is ki mindig van jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • Unlimited

    aktív tag

    válasz badd #36464 üzenetére

    Mert akkor senki nem venne lcd tvt. :)
    Na jó, inkább sokkal kevesebben.

  • Hooper

    őstag

    válasz badd #36479 üzenetére

    "akkor meg felmerül a kérdés, hogy minek gyártanak ekkorában 4K-sat"
    Marketing. Valamivel el kell adni. Én is annyit hallottam ismerős körből hogy uuu vettem 4K tvt. talán még a márkáját tudja. Mást nem. De szerintem azt se hogy mi az a 4K. csak baromi trendi.

    Mindemellett van létjogosultsága, ezt nem tagadom, csak szerintem a többség nem arra veszi.
    És még kis se forrotta magát, de már jön a nyócká.
    Mondjuk 8Ks tartalom pár év mulva biztos szép lesz 4K TVn.
    Mondjuk nálam csak nasban pörög 12TB, és még én se tudom hol tárolnám...de biztos szép lesz :)

    De a 70cmes távolságot úgymond laikusként hogy nem láttam UHDt ekkora méretben még rendes tartalommal azért én is rövidnek érzem.
    De a részleteket amit a 4K ad feltételezem nem látod drasztikusan messzebbről. 1M felett a szemednek már jobban "összefolynak" a pixelek.

  • Piftuka

    veterán

    válasz badd #36464 üzenetére

    "Köszönöm. Igen, nyilván megnézem majd boltban, de az elég messze áll az otthoni TV-nézéstől. Csak azért kérdeztem, hogy kijelenthető-e, hogy egyértelműen jobb-e a képe vagy sem."

    Ne azért dönts az egyik, vagy másik között, mert a felbontásukat, mint adatot önmagában vizsgálod.

    Tény, hogy az Full HD-nál jobb felbontású tartalom egészen apró részleteit csak extrém esetekben látod (1 méteren belül tartod a fejedet a még bazi nagy TV-d előtt is, és nem a tartalomra koncentrálsz, hanem a "szöszöket keresed"), de ezek nem életszerű szituációk.

    Ha a filmet, a sportközvetítést nézed, és mint "tartalom" kívánod élvezni a látottakat, mindezt egy átlagos otthoni környezetben, akkor a legtöbb esetben nem tűnik fel, hogy Full HD, vagy 4K, amit látsz.

    Az "ajánlott nézési távolság" táblázatot ezért sem érdemes túl komolyan venni, mert nem az életszerű szituációkra vonatkozóan tesz ajánlást.

    Az viszont - hidd el -, fel fog tűnni, hogy nem SD, hanem Full HD tartalmat látsz. Igen, még több méterről is.
    Én ezt kitapasztaltam már a különféle sportközvetítések alkalmával.

    A jelenlegi 42'-es TV-men nézve SD adás során egy focimeccs finoman szólva sem szép. A játékosok, a nézők elmosottak, nem elég kontrasztos a kép, "pixelesnek" tűnik....
    Ugyanazon csatorna HD változatára kapcsolva a különbség leírhatatlan. Bizony akár 5 méterre eltávolodva is, azonnal, első blikkre megmondom, hogy átkapcsoltam a HD csatornára, mert annyival élesebb, szebb a kép. Öröm nézni.

    És ez a lényeg! :K

    Ezért aztán mindenképpen olyan készüléket válassz, ami Neked tetszik a kipróbálás során. A Full HD vs. UHD témának annyi jelentősége lehet, hogy adott típusok között a beépített elektronika, a panel minősége, a képjavító funkciók miatt adott árban talán egy újabb, UHD típus adja a legjobb, illetve neked legjobban tetsző képet.

    Akkor nyilván azt válaszd. Viszont, ha egy Full HD, akkor azt. Mert adott árkategóriában nem egyértelmű, hogy melyik lesz a jobb. Minden gyártó, minden egyes típusa más és más. (Elég megnézni a szakmai értékeléseket, teszteket is.)

    A mindennapi használat során nem lesz jelentősége, hogy utóbbinak a maximális képfelbontása kisebb. Csak és kizárólag akkor, ha a sok évig megtartod ezt a készüléket, és tucatjával "falod" majd a 4K tartalmakat, amit a Full HD TV ugye képtelen megjeleníteni. (Abba azért érdemes belegondolni, hogy a hazai televízió szolgáltatásban, akár 4-5 éven belül is ez mennyire reális. Nem beszélve a gyári BD filmekről...)

    "Aquila non captat muscas."

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz badd #36524 üzenetére

    érdekes ....nálam a Pana általában ugyanolyan áron jobb képűnek tűnt sok LGnél és SAMUnál is :) viszont szemmel láthatóan nagyobb lagja volt mint ezeknek. de számomra a színek természetesek, és kevésbé volt felhős homályos feeling.... bár sokat nem vizslattam, csak épp múltkor voltunk üzletben mi is, aztán kicsit megnéztem. :)

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Mandok

    tag

    válasz badd #36524 üzenetére

    "Ugyanis, a Samsungok rosszabbul néztek ki, nem volt borzasztó, de bőven nem voltak olyan jók."

    Ne a Samsung buzi beszéljem belőlem, de ezek szerint mégsem annyira voltak egyformák azok a TV-k.
    Én sok-sok LED TV birtoklása után kizárt dolognak tartom, hogy két TV között- főként világos körülmények között- egyértelműen különbséget tudjon tenni egy átlag felhasználó (az emberek 95%-a), ha tényleg azonos beállításon mennek.

    Otthon én nem egy alkalommal raktam már egymás mellé-egymás alá két, egymástól jelentősen eltérő árú és kategóriájú TV-t már és az a tapasztalatom, hogy szinte minden TV-ből ki lehet hozni ugyanazt a képet.
    (viszont azt is tudom, hogy ha csak picivel több-kevesebb sharpnesst, színt, vagy kontrasztot kap egyik-másik készülék, máris hajlamos az ember arra, hogy "ÚrIsten, a másik mennyivel jobb/rosszabb".

    Szóval részemről állítom, hogy nem a képminősége lesz egyik ma kapható TV-nek sem a felhasználás során felmerülő esetleges későbbi kellemetlensége, hiányossága, hanem a márkánként eléggé eltérő felhasználói felület, vagy oprendszer.

    Főként nem tartom reálisnak a meglátásaid azt illetően, hogy egy feltehetően VA Sony és egy IPS LG képét tök hasonlónak találtad, de a Sonykkal szinte megszólalásik megegyező képet produkáló Samsung meg nem tetszett. (közben meg lehet, hogy volt egy football mode on/off rajta a többihez képest és máris nem ugyanazt láttad, mint máshol)

  • Mandok

    tag

    válasz badd #36533 üzenetére

    "És persze nincsenek azonosan beállítva, de te gondolom konkrét kalibrálóműszerrel mész be a boltba, állítgatod be őket egyenként, sőt megkéred, hogy kicsit kapcsolják már le a fényt. "

    Tévedsz, én eddig egyetlen egy TV-n sem nézegettem a boltban. Bemenntem, kiválasztottam a megfelelő ár/méret arányt és hoztam, amelyik gyakorlatilag az adott árból a legnagyobb méretet tudta.

Új hozzászólás Aktív témák