Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz rayman2006 #22268 üzenetére

    Szia!

    Erre szintén azt tudnám mondani, hogy először eleve azt kellene eldönteni, hogy pontosan milyen külső merevlemez kell.

    Ha kifejezetten ütésálló, vízálló stb. kell, akkor a felsoroltak közül nyilván csak a Silicon Power Armor A60 jöhet szóba. Vagy egyéb hasonló külső merevlemezek, amelyek mostanában több alkalommal is szóba kerültek. Példák: [link], [link], [link].

    Ha nem feltétel az ütésállóság, akkor értelemszerűen a másik 2 modell is szóba jöhet. A 4 TB-os WD My Passport pont nemrég volt téma itt a topikban, olyat vett az egyik fórumtag. Rajta kívül még mások is vettek WD-t, de nem feltétlen mindenki ebből az újabb sorozatból. A másik slágertermék ekkora tárolókapacitásnál a Maxtor M3 Portable, amelynek az ára elég kedvező. Viszont az utóbbinál volt akinek gondja akadt a 4 TB-os modellekkel (bővebben). De az már nem igazán derült ki, hogy csak az illető fogott ki gyárilag hibás példányokat (más gyártóknál is előfordulhat), vagy online rendelésnél a nem megfelelő szállítás és csomagolás miatt lettek hibásak (bővebben), vagy szimplán csak a nem megfelelő használat volt a probléma oka. Az pedig az előbb linkelt esetnél is le van írva, hogy a belső HDD-t illetően nagy választási lehetőség eleve nincsen, mivel jelenleg csak a WD és a Seagate gyárt a 2,5"-os méretkategórián belül 4 TB-osat. A 4 TB-os Seagate Backup Plus Portable belseje pedig nyilván Seagate, sőt ugyanaz a merevlemez van benne, mint a Maxtor esetében. Viszont az utóbbira 3 év, míg az előbbire 2 év gyártói garancia van. A gyártó által használt "Backup Plus" fantázianévnek pedig nem kell a kelleténél nagyobb jelentőséget tulajdonítani. Valószínűleg a nagyobb tárolókapacitásra vonatkozik a "Plus" utólag, míg a többi sorozatnál pl. a "Slim / Ultra Slim" pedig értelemszerűen a kisebb fizikai méretre.

    Ha az előbbieken kívül más gyártók termékei, más megoldások (külső ház + merevlemez) is érdekelnek, akkor a topik összefoglalójában vannak további információk. Illetve ott linkelve van egy blogbejegyzés, ami a 2,5"-os, nagy tárolókapacitású külső merevlemezekkel foglalkozik.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz rayman2006 #22271 üzenetére

    A My Passport sorozat itt a topikban is többeknél bevált, valamint maga a gyártó (WD) is népszerű és kiforrott a külső merevlemezeknél. Ilyen szempontból tehát jó választás lehet a 4 TB-os My Passport. De azért azoknál is akad kontra, amiről pont nemrég volt szó.

    WDBYFT0040BBK modellszám eleve az új My Passport sorozatnál van, ami a termék weboldalán és adatlapján is egyértelműen látszik.

    A My Passport sorozat modelljei általában valamivel drágábbak szoktak lenni, mint az Elements Portable. Ennek oka, hogy hivatalosan az előbbi a prémium termék, míg az utóbbi a fapados. Viszont a belső HDD általában ugyanaz mindkettőnél, a főbb különbségek pedig az alább felsoroltak.

    WD My Passport

    új dizájn, nagyobb színválaszték
    bónusz szoftverek
    hardveres titkosítás
    3 év gyártói garancia

    WD Elements Portable

    régi dizájn, csak egyféle színben (fekete) kapható


    2 év gyártói garancia

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz tobias40 #22275 üzenetére

    Üdv!

    Ha 3,5"-os SATA HDD-t akarsz használni a dokkolóval, akkor azt egyrészt a megfelelő foglalatba (slot) kell belehelyezni, ami az alábbi képen is szemléltetve van. Másrészt a hátulján csatlakoztatni a DC tápbemenetbe a külső tápegység kábelét, valamint az USB / eSATA porthoz az annak megfelelő kábelt, majd az utóbbi kábel másik végét a PC megfelelő portjához. Na meg értelemszerűen bekapcsolni a dokkolót az ugyancsak hátul lévő tápkapcsolóval. Ha az előbbiek stimmelnek és a PC-n Windows fut, akkor az első csatlakoztatáskor normál esetben automatikusan telepíti hozzá a rendszer az eszközillesztőt. Ha az sikeres, akkor utána használható az eszköz (dokkoló) és normál esetben nem kell a beüzemeléséhez semmilyen spéci szoftver. Viszont az nem derült ki, hogy esetedben ez megtörtént-e, aztán hogy mit mutat Windowson az eszközkezelő, lemezkezelő stb.

    Ha egyáltalán nem ismeri fel az OS a dokkolót és a benne lévő merevlemezt, akkor a topik összefoglalójának gyakran ismételt kérdések fejezetében le van írva, hogy ilyenkor mi a teendő. Vagyis kipróbálni másik USB-porton (asztali PC-knél a hátlapon lévők), másik USB-kábellel, akár másik tápegységgel (ha van megfelelő), valamint lehetőség szerint másik HDD-vel, másik gépen és másik operációs rendszerrel is. Ha sehol semmi, akkor meg vissza kell küldeni, cserét kérni stb., mert lehet kifogtál egy gyárilag hibás példányt, ennyi.

    Kifejezetten a külső házakkal, illetve másodsorban a dokkolókkal 3,5"-os fizikai méretben a külső 3,5'' mobil rack-ek topikja foglalkozik, ami az itteni összefoglalóban is le van írva és linkelve ezek a társtopikok. Legközelebb majd lehetőleg inkább a megfelelő társtopikban kellene feltenni az ilyen kérdéseket!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Luck Dragon #22280 üzenetére

    Tehát 3,5"-os, USB 3.0-s és minimum 4 TB-os külső HDD kell, de azért lehetett volna a pontosan milyet jobban is részletezni. Ugyanis az nem derült ki, hogy gyárilag összeszerelt, vagy külső házas megoldás kell-e, szoftveres és egyéb extrák kellenek-e, mekkora a rendelkezésre álló anyagi keret a vásárláshoz stb.

    A megbízhatóság meg olyan dolog, hogy eleve függ egy külső HDD-nél is a megfelelő használattól. Aztán a leírtakból nem derült ki, hogy pontosan milyen ADATA külső merevlemezről volt szó és mi volt vele a gond, de akár gyári hibás példányokat is ki lehet fogni. Vagy van amikor egy online rendelésnél a nem megfelelő csomagolás és szállítás miatt is lehet gond (bővebben). Továbbá arról itt a topikban is volt szó, hogy a gyárilag összeszerelt 3,5"-os külső merevlemezekben általában csak átlagos belső HDD-k szoktak lenni, amelyek nem feltétlenül a legtartósabb. Ilyen szempontból a külső házas megoldás előnyösebb lehet, mivel ott tetszőlegesen kiválasztható és belerakható a külső házba akár egy átlagosnál tartósabb, minőségibb belső merevlemez is.

    A topik összefoglalójában az ár, vásárlási szempontok fejezeten belül a 3,5"-os méretkategóriába tartózó külső merevlemezek is részletezve vannak konkrét példákkal és különféle alkategóriákra bontva. Ahol pl. a külső házas megoldással az E. pont és az ott említett társtopikok foglalkoznak bővebben.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Luck Dragon #22283 üzenetére

    Ha feltétel, hogy külső elektromos hálózatról működjön, akkor nyilván 3,5"-os modell jöhet szóba, mivel a 2,5"-osok tápellátása rendszerint USB-ről történik. A külső házas megoldás az előbbi válaszban elsődlegesen a tartósabb belső HDD kiválasztásának lehetősége miatt volt említve. De ugyanakkor a HDD cseréjének lehetősége miatt is előnyösebb, mivel arra a gyárilag összeszerelt típusoknál hivatalosan nincsen mód. Illetve technikailag ugyan megoldható és jó esetben akár másik HDD-vel is működhet, de az ilyen eleve garanciavesztéssel járhat, pláne ha marad a szétszerelésnek külsérelmi nyoma. A belföldi márkaszerviz pedig nem éppen reális elvárás, mivel a nagy gyártóknak jellemzően nincsen nálunk. Például a WD-nél is a legközelebbi hivatalos márkaszerviz Németországban van (példa). De ha garanciális cserére kerül a sor, akkor azt majd nyilván intézni a belföldi bolt, ahol vásárolva lett a termék. Vagy maga a vásárló veszi fel a gyártóval online a kapcsolatot és intézi az előbb linkelt RMA-s példa alapján.

    A 4 TB-os WD Elements Desktop elvileg megfelelhet a célra. De egyrészt a belső HDD-re vonatkozóan annál is érvényes az, amiről az előbbi válaszban volt szó. Másrészt megfontolandó a WD-nél a My Book sorozat is, mivel amiről nemrég az egyes 2,5"-os sorozatoknál volt szó, azok a különbségek a most említett két 3,5"-os esetében is megvannak. De maga a belső HDD egyébként itt is rendszerint ugyanaz szokott lenni mindkét sorozat modelljeinél. Az árgép találatai alapján egyébként a 4 TB-os Elements Desktop és a My Book ára elég hasonló, sőt van ahol még olcsóbb az utóbbi.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz dzsuhasz1 #22286 üzenetére

    Azt eleve el kellene dönteni, hogy most gyárilag egybeépített, vagy külső házas megoldás kell-e inkább. Ha van kéznél szabad 2,5"-os külső házad, amiben épp nincsen HDD / SSD, akkor célszerűbb és adott esetben költséghatékonyabb lenne abba venni egy 1 TB-os HDD-t. Viszont a belső merevlemezekkel már másik topik foglalkozik, ahogyan a 2,5"-os (USB-s) külső házakkal is. Az ügyben már azokban kellene érdeklődni (+ előtte az összefoglalókat elolvasni), illetve az utóbbiban akkor, ha a meglévő helyett netán másik külső házat akarsz venni.

    Milyen merevlemezt vegyek?
    Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja

    Ha gyárilag összeszerelt, egybeépített 2,5"-os külső HDD kell, akkor a jelen topik összefoglalójában az "ár, vásárlási szempontok" fejezeten belül részletezve van a 2,5"-os méretkategória (is) konkrét példákkal. Valamint ebben a blogbejegyzésben szintén. Az egybeépített külső merevlemezeknél egyébként a (full) fémház extrának számít és némi felárral jár, valamint nem feltétlen minden gyártó kínálatában vannak ilyenek. A külső házas megoldásnál viszont már nem akkora extra és nem is különösebben drága pl. egy alumínium külső ház.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz lacam #22288 üzenetére

    Üdv!

    Ilyenkor az (másik) okostelefon, mint gazda hardver nyilván elégtelen az eszköz (2,5"-os külső merevlemez) megfelelő tápellátása szempontjából. Volt erről szó korábban a tabletekre vonatkozóan pl. ebben és ebben a hozzászólásban, illetve arról, hogyan lehetne egyéb módon megoldani. Például egy aktív USB-hub közbeiktatása megoldás lehet a tápellátási problémára, ha úgy kezeli az okostelefon az eszközt. Továbbá egy másik topikban az Y-kábel kiegészítő tápvonalának külső adapterrel történő megtáplálásáról, a megfelelő tápadapter kiválasztásáról stb. is volt szó. Példák: [link], [link].

  • King Unique

    titán

    válasz szabessz #22291 üzenetére

    Üdv!

    Maga a Maxtor M3 Portable sorozat népszerű itt a topikban is, többen vásároltak már ilyeneket. Viszont volt olyan is, akinek a 4 TB-os modellekkel gondja akadt (bővebben). De az már nem igazán derült ki, hogy csak az illető fogott ki hibás példányokat (más gyártóknál is előfordulhat), vagy a nem megfelelő használat, esetleg a nem megfelelő csomagolás és szállítás (bővebben) volt a probléma oka. Az meg a másik, hogy a pár ilyen esetnél tapasztaltakat nyilván nem feltétlen lehet a sorozat összes ilyen modelljére vonatkozóan általánosítani.

    A 4 TB-os Maxtor M3 Portable esetében a belső HDD nyilván Seagate, ami az előbb linkelt esetnél is említve volt, plusz ebben a tesztben is látható. Vagyis a Laptop HDD sorozat ST4000LM016 modellje. Viszont ez már kifutóban van és a jövőben, illetve az újabb gyártású példányoknál elvileg akár majd az új BarraCuda sorozat modellje is előfordulhat. De egyébként nagy választék amúgy sincsen a 2,5"-os 4 TB-os külső merevlemezeknél ilyen szempontból, mert általában vagy az említett Seagate, vagy WD a belseje csaknem mindegyiknek. Bár nemrég végre a Toshiba kínálatában is megjelentek a 4 TB-os modellek, de a többi gyártóhoz képest eleve némi csúszással és korábban még 3 TB volt náluk a max. Jelenleg a gyártók többsége általában Seagate belső merevlemezt szokott használni, míg a Toshiba és a WD ezen gyártók saját termékeinél jellemzőbb, mint pl. a My Passport sorozat. Az utóbbi 4 TB-os modellje egyébként pont nemrég volt téma itt a topikban, mivel olyat vett az egyik fórumtag.

    Ha tv-hez csatlakoztatva lenne használva a 2,5"-os külső merevlemez, akkor az ügyben pl. ebben a hozzászólásban és a topik összefoglalójában is le van írva néhány lényeges dolog. Vagyis pl. a kompatibilitás, USB-n a megfelelő tápellátás kérdése stb. Na meg az is lényeges, hogy kezeli-e egyáltalán a tv a 2 TB+ külső HDD-ket és a GPT partíciós séma szerinti lemezeket. Ha igen, akkor oké, de ha nem, akkor eleve nem lesz használható a 4 TB-os külső merevlemez a tv-vel. Legalábbis "egyben" nem, max. MBR alapon 2 TB-ig. Ráadásul pl. az előbb említett Maxtor és a WD esetében is AF 512e megoldás van, vagyis nem opció 4Kn szektormérettel az, amiről nemrég volt szó. A 4K-felbontású filmek lejátszása viszont már nem téma, mivel egyrészt annál a külső merevlemez felől nem kell különösebben semmi extra, amiről itt a topikban is volt szó. Másrészt ez eleve nemcsak a külső merevlemeztől, hanem a tv lejátszási képességeitől is függ.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Diego46 #22292 üzenetére

    Ilyen általános célra nyilván mindkettő megfelelhet, sőt kb. akármelyik külső merevlemez. Viszont az ránézésre is látszik, hogy a Sony HD-B sorozat modellje valamivel komolyabb, mint a Toshiba Canvio Basics. A Sony fémházasnak tűnik és a linkelt webshopban 3 éves (gyártói) garancia van rá, plusz elvileg a gyártó mellékel hozzá szoftvereket is. Míg a Toshiba háza műanyag, 2 év garancia van rá és semmi extra. De az utóbbinál ez annyira nem meglepő, mivel a gyártó kínálatában (+ összehasonlítás) eleve a Canvio Basics úgymond a fapados sorozat. Aztán a Toshiba 2,5"-os külső merevlemezeinél még az általánosan jellemző integrált USB-s belső merevlemez lehet némi kontra, amiről ebben a blogbejegyzésben is vannak információk. Illetve az utóbbiban és a topik összefoglalójában egyéb gyártók 2,5"-os külső merevlemezeiről is, ha esetleg az említett kettőn kívül más is érdekel.

    A fotók és videók tárolásánál, ha fontosak azok a fájlok, akkor pedig alap, hogy azokról mindig legyenek naprakész online és / vagy offline biztonsági másolatok. Tehát ez esetben ne kizárólag csak 1 db külső merevlemezen legyenek tárolva, akármelyiket is választod az előbbiek közül!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Iceman83 #22300 üzenetére

    Üdv!

    Ha kicsit visszaolvasol, akkor láthatod, hogy pont nem olyan régen volt szó ITT többek között a 2,5"-os 4 TB-os WD-kről is.

  • King Unique

    titán

    válasz Iceman83 #22304 üzenetére

    Általánosan nincsen 5-6 ezres különbség a 4 TB-os Elements Portable és a My Passport között, legalábbis az árgép találatai alapján. Pont ezért akkor már inkább az utóbbit érdemesebb venni a + 1 év garancia és az egyéb előnyei miatt. De ha az előbbit annyival olcsóbban be tudod szerezni, megfelel kevesebb garanciaidővel és extrák nélkül is, hát akkor veheted akár azt is, a te dolgod.

    (#22305) L4D1K:
    Ha gyárilag összeszerelt, egybeépített 3,5"-os külső HDD kell, akkor a WD-nél az Elements Desktop és a My Book jöhet szóba a normál sorozatok közül. Az utóbbinál pedig szintén vannak bizonyos előnyök, hasonlóan az előbb említett 2,5"-os sorozatokhoz. A szükséges tárolókapacitást pedig el kellene dönteni, de az a gyártó weboldalán is látszik, hogy 2 TB, illetve 3 TB a minimum a linkelt típusoknál. A hangtalan működés viszont nem feltétlen reális elvárás, pláne egy nagyobb tárolókapacitású, több lemeztányért használó 3,5"-os külső merevlemeznél. Ilyen szempontból egy 2,5"-os általában előnyösebb, ha pedig kb. teljesen zajtalan megoldás kell, akkor eleve egy külső SSD a nyerő. Aztán ez a 24/7-es használat, meg hogy ilyen formában legalább 6 évig bírja megint nem feltétlen reális elvárás, pláne egy normál típusnál. Arról itt a topikban is volt szó, hogy azokban rendszerint átlagos belső merevlemezek szoktak lenni, amelyek nem feltétlen a legtartósabbak. Valamint nem olyan régen egy másik esetnél arról, hogy ilyen célra a külső házas megoldás jobb választás lehet egy átlagosnál strapabíróbb belső HDD-vel. Na meg maga a külső ház sem teljesen mindegy, mert pl. hő(el)vezetés szempontjából egy full alumínium, netán még szellőzőnyílásokkal is ellátott típus nyilván előnyösebb lehet, mint egy zárt, műanyag megoldás. Bár az előbb említett WD-ken szoktak lenni szellőzőnyílások, ami az Elements Desktop esetében a mellékelt képen is látszik, de maga a külső ház rendszerint csak műanyag.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz nemethchek19 #22307 üzenetére

    Szia!

    Egy laptophoz alapvetően inkább egy 2,5"-os külső HDD passzolna jobban, az a kényelmesebb és a praktikusabb hozzá. De mivel azt írod, hogy nem lenne hordozva a külső HDD, hanem tartósan az asztalra téve lenne használva, ezért esetedben végül is nem létszükséglet a 2,5"-os fizikai méret. Ha pedig megvan még a 3,5"-os WD Red és van rajta elég szabad tárhely, akkor nyilván egyszerűbb és célszerűbb lenne ahhoz venni egy USB-s külső házat, mintsem egy 2,5"-os külső merevlemezt gyárilag összeszerelt, vagy külső ház + belső merevlemez megoldás formájában. Aztán, ha a külső HDD folyamatosan a laptophoz / annak dokkolójához lenne csatlakoztatva, akkor a felesleges járatás és egyben a sok indulás / leállás elkerülése végett kedvezőbb lehet egy 3,5"-os típus, ami szükség esetén a külső házon lévő tápkapcsolóval kikapcsolható. Erről nem olyan régen ebben a topikban is volt szó, illetve az egyik társtopikban is. Továbbá arról szintén nemrég egy másik válaszban, hogy tartósság és megbízhatóság szempontjából egy átlagosnál tartósabb belső merevlemez + egy minőségi, jó hővezető képességű alumínium külső ház előnyösebb lehet, mint egy gyárilag összeszerelt, műanyag külső merevlemez. De az élettartam ugyanakkor a megfelelő használattól is függ, valamint fontos adatoknál elengedhetetlen a biztonsági másolatok készítése, amiről szintén volt már szó itt a topikban (példa).

    Ha esetleg inkább gyárilag összeszerelt, egybeépített külső HDD-t vennél, akkor a topik téma-összefoglalójában, illetve azon belül az ár, vásárlási szempontok fejezetben vannak információk és konkrét példák a 2,5"-os és a 3,5"-os méretkategóriára vonatkozóan egyaránt. Ha a 3,5"-os külső házas megoldást választod, akkor viszont a külső ház felől az azzal foglalkozó társtopikban kellene érdeklődni, illetve előtte elolvasni annak összefoglalóját. Ha netán 2,5"-os kell, akkor pedig szintén, plusz a belső merevlemezeknek is van külön topikja.

    Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
    Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
    Milyen merevlemezt vegyek?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Masooo #22309 üzenetére

    Üdv!

    A topik összefoglalója kitér a tv és társai készülékeken történő használatra több fejezetben is. Viszont minden egyes eshetőségre azért nem, mert azok nem is feltétlen ennek a topiknak a témája, hanem eleve inkább az adott készülékeké, az azokkal foglalkozó topikoké. De amiket most felvetettél / kérdeztél, azokról egyébként részben ott is vannak információk, valamint a topik hozzászólásai között szintén, mint azt az alább leírtak szemléltetik.

    Esetedben szintén hasonló a helyzet, mint pont nemrég egy másiknál. Ha 2,5"-os külső HDD kell, de van már hozzá külső házad, akkor nyilván célszerűbb lenne ahhoz venni egy belső merevlemezt. Viszont ha fontos a kikapcsolhatóság, akkor az előbb linkelt esetnél az is le van írva, hogy egy 3,5"-os külső HDD ilyen szempontból kedvezőbb lehet, mivel annál szokott lenni a külső házon fizikai tápkapcsoló. De persze előtte javasolt a készülék menüjében szoftveresen leválasztani az eszközt, hogy ne sérüljön a rajta lévő kötet (partíció) és annak tartalma. Aztán a gyártó weboldalán lévő képen jól látszik, hogy csak 1 db, 0,5 A-es USB 2.0 port van a készüléken, vagyis ezért egy 2,5"-os külső HDD tápellátása eleve bizonytalan lehet. Ez pl. ebben a hozzászólásban is részletezve van a tv-kre (is) vonatkozóan. Sőt, lehet a korábban használt 2,5"-os HDD-nek sem tett jót a necces tápellátás USB-n. Vagyis ez esetben ilyen szempontból is jobb választás lehet egy 3,5"-os külső HDD, aminek saját külső tápegysége van. Bár az 1 TB manapság már viszonylag kicsi tárolókapacitásnak számít és olyan külső merevlemezt eleve inkább 2,5"-os fizikai méretben érdemesebb venni, de van amikor lehet kivételt tenni, ha a helyzet indokolja.

    "nincs benne semmi ami forogna az is jó"

    Na ez eleve irreális elvárás egy külső merevlemeznél, mivel az alapját képező belső merevlemezben eleve mozgó alkatrészek vannak, forog a lemeztényár stb. Ha ilyen kell, akkor eleve nem külső HDD-t, hanem külső SSD-t kellene venned! Amely utóbbi nem mellesleg működési zaj tekintetében is kedvezőbb, pont a mozgó alkatrészek hiánya miatt is és csaknem kb. zajtalan. Az ára viszont nem éppen a legjobb egy külső SSD-nek, pláne egy külső HDD-hez viszonyítva és pláne X TB-os tárolókapacitásnál. De valamit, valamiért!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz nemethchek19 #22312 üzenetére

    Akkor, ha olyan gyárilag egybeépített külső HDD-t, vagy külső házat veszel, amin van eSATA csatlakozó (is). De az ilyenek egyrészt eléggé kikopóban vannak manapság, mivel inkább az USB 3.X a sláger. Másrészt egy külső tápellátású 3,5"-os külső HDD-nél meg hagyján, de egy 2,5"-osnál már eleve kényelmetlenebb lehet az eSATA használata. Ugyanis az eSATA port és kábel önmagában csak adatot továbbít, ellenben tápellátást nem biztosít. Vagyis egy 2,5"-os külső HDD-nél a tápellátást külön kell megoldani, pl. egy külön USB-kábellel. Ez alól max. az eSATAp / EUHP lehet kivétel, de akkor mind a gazda hardveren (dokkoló), mind az eszközön (külső merevlemez) olyan portnak kell lennie. Aztán ott van még a menet közbeni csatlakoztatás és a szoftveres leválasztás kérdése is, amelyeknél az USB általában rugalmasabb. Jó esetben ugyan az eSATA-nál is oké ez, de van hogy az OS újraindítására, vagy az indítása előtti csatlakoztatásra van szükség, a megfelelő szoftveres leválasztáshoz meg külső programra (példa) stb.

    Azt viszont látszik a képen, hogy van a dokkolón 2 db USB 3.0 port is, vagyis értelemszerűen USB 3.0-s külső HDD-t is lehet hozzá csatlakoztatni és ilyen formában azon szabvány előnyét kihasználni. Ez esetben pedig már kevésbé van értelme az eSATA-s megoldást erőltetni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ati888 #22314 üzenetére

    Azért ennél jobban kellene részletezni, hogy pontosan milyen külső merevlemez kell! Nem ismert többek között pl. a fizikai méret, gyárilag egybeépített vagy külső házas megoldás kell-e, szükség van-e szoftveres és egyéb extrákra, mekkora a rendelkezésre álló anyagi keret stb.

    Ha gyárilag összeszerelt, egybeépített külső HDD kell, akkor ebben a topikban lehet érdeklődni, illetve előtte elolvasni az összefoglalót. Ha külső házas megoldás, akkor meg a társtopikokban. Ez nemrég le volt írva egy másik esetnél is. A garanciaidő általában 1-3 év körül szokott lenni az egybeépített külső merevlemezeknél, az annál hosszabb már kevésbé jellemző. Olyat inkább a külső házas megoldásnál lehet bizonyos esetekben (nem mindig) összehozni, külön a belső merevlemezre és / vagy külön a külső házra vonatkozóan.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ati888 #22316 üzenetére

    Akkor ott van a topik összefoglalója, illetve azon belül az előző válaszban linkelt esetnél említett fejezet, ahol részletezve van a 3,5"-os méretkategória. Viszont arról ugyancsak pont nemrég volt szó szintén egy másik esetnél, hogy ha már annyira fontos a minél nagyobb megbízhatóság, akkor ilyen szempontból a külső házas megoldás előnyösebb lehet. De nem kötelező erővel azt választani, lehet egybeépített kivitelben akár pl. az ott említett WD My Book sorozatot is, amelynél 3 év gyártói garancia van. Viszont pont azokhoz kapcsolódón volt linkelve az a korábbi eszmecsere, ami a bennük lévő belső HDD-k tartósságát feszegeti.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz knight01 #22320 üzenetére

    Mostanában többször volt itt szó a topikban a 2,5"-os 4 TB-os külső merevlemezekről, azoknál az eseteknél le van írva a lényeg többek között a WD-kre vonatkozóan is. Példák: [link], [link]. A WD-nél az Elements SE sorozathoz valóban jár szoftver (WD Discovery), de az ahhoz mellékelt verzió egyrészt nem olyan teljes, mint a My Passport sorozatnál. Másrészt a 4 TB-os Elements SE ára a hazai boltokban jelenleg irreálisan magas, drágább nemhogy az Elements Portable, de még a prémium kategóriás My Passport és a korábbi My Passport Ultra modelleknél is. Akkora felárat pedig nyilván nem ér meg, pláne hogy az ebben a válaszban lévő összehasonlításnál leírtak arra is érvényesek a bónusz szoftver kivételével.

    Az eszköz (külső merevlemez) kezelése és működése szempontjából a régebbi hardver önmagában még általában nem szokott probléma lenni. Ami inkább kontra, az az USB 2.0 port a lassabb adatátviteli sebesség és az esetlegesen instabil tápellátás szempontjából. Valamint a régi és elavult OS amiatt, amiről pl. ennél az esetnél volt szó. De az utóbbi, vagyis a GPT partíciós séma támogatásának hiánya desktop Windows platformon is csak a 32 bites Windows XP-t és az annál régebbi rendszereket érinti, ellenben az újabb Windows-verziókat már nem.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz nagyfejü #22323 üzenetére

    A mellékelt screenshotok alapján az látszik, hogy a 3 TB-os HDD GPT helyett MBR partíciós séma szerint van inicializálva, vagy legalábbis most az van rajta. Azért nem használható a 2 TB feletti lemezterület, azért van ott az a ~ 746 GB-os nem lefoglalt terület. Kérdés, hogy ez eleve és direkt így lett megoldva, vagy csak a másik külső házba történő áthelyezés után lett ilyen? :F Aztán particionálás szempontjából az sem teljesen világos, hogy a lemez 1 és 2 esetében miért vannak elsődleges helyett logikai partíciók mindegyiken, amikor MBR alapon 4 db elsődleges partíció lehet a lemezen.

    "Tegnap leválasztottam a winyót és kicseréltem a külső házat"

    Miért? Illetve, ha a 2 külső ház nem azonos logikai és fizikai szektorméretet használ USB-n, vagy akár USB / SATA csatlakozás esetében, akkor amiatt lehet probléma a belső HDD, az azon lévő partíciók kezelésénél, pláne 2 TB feletti és GPT partíciós séma szerinti lemezeknél. Erről az egyik társtopikban is volt szó bővebben. Aztán a külső házak pontos típusáról nincsen megadva semmilyen információ, de az előbb említett szektorméret mellett az is lényeges, hogy kezelnek-e egyáltalán rendesen 2 TB feletti HDD-ket USB-n. Ha nem, akkor az megint okozhat problémát. Bár, ha a Windows lemezkezelője már megjeleníti USB-s csatlakozásnál a HDD valós tárolókapacitását, az jó jel.

    "Hogy tudnám visszaállitani ugy hogy minden adatom megmaradjon????"

    Hát mondjuk első körben visszarakod a HDD-t abba a külső házba, amiben eredetileg használva volt. Ha ott még oké volt minden és megvolt a 2 db partíció, akkor meg pláne. Aztán ilyenkor javasolt lehetőség szerint másik gépen, illetve másik operációs rendszerrel is kipróbálni az eszközt. Ugyanis az egy dolog, hogy egy bizonyos hardver- és szoftverkörnyezetben éppen mi a helyzet, de attól még máshol előfordulhat ettől eltérő állapot is.

    "Éerdekes modon mind a két mappát 1 hardwerhez köti!!!"

    Ez bizony érdekes lenne, pláne hogy a lemezkezelő szerint a 2 partíció eleve 2 külön fizikai lemezen van, vagyis normál esetben nyilván nem lehetne ilyen. De ha csak arra alapozod az állítást, hogy a screenshoton éppen a "ASMT 2115 USB Device" sor van kijelölve mindkettőnél, akkor az úgy eleve téves... Ugyanis abban a listában alapértelmezetten általában az 1. (lemez)meghajtó van kijelölve, de az nem feltétlen jelenti azt, hogy az arra az eszközre vonatkozik, aminek a tulajdonságai le lettek kérve. Ennyi erővel másoknál meg az aktuális rendszermeghajtó (pl. belső SSD) szerepel ott a lista elején kijelölt állapotban.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz nagyfejü #22329 üzenetére

    Ha a régi külső háznak csak a tápegysége ment tönkre, akkor elég lett volna csak az utóbbit cserélni, nem feltétlen magát a külső házat. Illetve ha már a külső ház is le van cserélve, akkor ilyenkor az újnál célszerű ügyelni az előző válaszban említett szektorméretre és a 2 TB+ lemezek megfelelő kezelésére. Ha azok nem stimmelnek, az eredetileg használttól eltérőek, akkor lehet miattuk probléma, mint már említve volt.

    Az újraparticionálás rendszerint eleve destruktív művelet, vagyis a HDD-n lévő adatok törlésével jár! Ha jelen esetben nem cél azok törlése, vagy éppen a művelet előtt nincsen hova lementeni őket, akkor ezt a megoldást nyilván nem kellene erőltetni. Viszont másrészről egy 3 TB-os HDD-t normál esetben (512e) USB-n is GPT partíciós séma szerint kell inicializálni a Windowsban ahhoz, hogy "egyben" használható legyen a (bruttó) 3 TB-os tárolókapacitás. Márpedig esetedben a mellékelt screenshotok alapján úgy néz ki, hogy jelenleg MBR séma szerint van inicializálva a lemez, vagyis nem megfelelően. Ezért is volt kérdés, hogy eredetileg is már ilyen volt, vagy csak a másik külső házba történő áthelyezés után lett ilyen. Ha az előbbi, akkor az érdekes, mert egyrészt ez esetben elvileg eleve csak 1 db partíció lehetett rajta, nem pedig 2. Másrészt normál esetben nem szoktak csak úgy maguktól eltűnni a partíciók, meg pláne nem másik fizikai lemezre átkerülni. Ha az utóbbi, akkor elvileg megoldás lehet a HDD eredeti külső házba történő visszahelyezése a korábbi állapot visszaállításához.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Tetsuo #22333 üzenetére

    Pont nem olyan régen volt erről (is) szó egy másik kérdésre adott válaszban. Tehát kompatibilitás szempontjából a régi hardver és az USB 2.0 port rendszerint nem szokott probléma lenni, használható egy USB 3.0-s külső HDD ilyen felállásnál is. A topik összefoglalójában nem derült ki mi alapján következtettél az ellenkezőjére, de ott és a topik hozzászólásai között általában csak az ún. másodlagos hardver- és szoftverkörnyezetben (tv, médialejátszó, router stb.) történő használatnál szokott kérdéses lenni a kompatibilitás, nem az elsődlegesnél (PC, Mac & desktop OS). Maga az USB 2.0 port pedig a tápellátás szempontjából lehet bizonytalan, de az egy 3,5"-os, saját tápegységgel rendelkező külső HDD-nél eleve nem téma.

  • King Unique

    titán

    válasz Tetsuo #22336 üzenetére

    Az a fejezet még korábban íródott, illetve akkor más is hozzátett ezt-azt. Abban az esetleges inkompatibilitás hardver / eszköz szinten az extrém esetekre, valamint az egyes működési problémákra vonatkozik. De ami most volt kérdés, arra általánosan az előző válaszban leírtak érvényesek. Viszont, hogy egyértelműbb legyen, akkor majd módosítva lesz kicsit az a rész, valamint a GY.I.K.-ben is lesz erre vonatkozó kérdés - válasz. Köszönöm az észrevételt! :R

    Boldog karácsonyt neked és a többi fórumtagnak is!

  • King Unique

    titán

    válasz Andralin #22332 üzenetére

    Tehát a korábbi My Passport Ultra sorozat 3 TB-os modelljét vetted, ami állításod szerint korábban is működött XP-vel, kezelte "egyben" a rendszer a 3 TB-ot MBR alapon. Ha USB-n 4Kn szektorméretet használ az eszköz, akkor erre nyilván van is reális esély, ami már említve volt korábban.

    A 2. screenshoton a lemez tulajdonságainál lemaradt a lényeg, vagyis a kötetek (volumes) fülön a partíció stílusa. De mivel a 32 bites Windows XP alapból nem kezeli a GPT-t, ezért gondolom MBR lehet. Valamint még a logikai és a fizikai szektorok mérete az, ami érdekes lett volna. Az újabb My Passport sorozatoknál már 512e megoldás van gyárilag, ami pont nem olyan régen volt szemléltetve. A WD Quick Formatter program NTFS-re formázza a külső merevlemezt és az XP kompatibilis módban nyilván MBR-re inicializálja. De az előbbieken felül a leírása alapján ilyenkor a blokkméretet is módosítja. Ha az utóbbi a logikai és a fizikai szektorok méretére vonatkozik USB-n, képes firmware szinten belenyúlni és akár oda-vissza módosítani, akkor az komoly. Ez esetben akár az újabb My Passport modelleknél is működhet ez a módszer, már ha támogatják.

    Az XP-vel való kompatibilitást az újabb sorozatoknál, az újabb gyártású termékeknél pedig nyilván azért nem tünteti fel a WD, mert már nem aktuális az XP támogatásának megszűnése miatt. A 2 TB+ külső meghajtóiknál is pont ezért sem erőltetik már gyárilag azt a megoldást, amiről most szó van.

    Köszönjük a beszámolót! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz tylerddd #22341 üzenetére

    A Seagate-et egyesek a rosszul sikerült egyes 3,5"-os merevlemezeik alapján általánosítják, holott nem kellene. Itt a fórumon a belső merevlemezekkel foglalkozó topik összefoglalójában is van a Seagate-nek több ajánlott sorozata mind a 3,5"-os, mind a 2,5"-os méretkategóriában egyaránt. Ilyen az utóbbiaknál pl. az ST2000LM007 modell is, ami általában a 2 TB-os Expansion Portable belsejében is lenni szokott.

    Tehát az Expansion Portable megfelelhet a célra, illetve más is használ ilyet gond nélkül, mint azt a másik válaszban leírtak szemléltetik. Viszont az árgép alapján máshol olcsóbban is beszerezhető, sőt ha megnézed az alábbi blogbejegyezést, akkor ennyiért 3 TB-os, vagy majdnem akár 4 TB 2,5"-os külső merevlemezt is lehetne venni. Vagy 2 TB-osban egy komolyabb darabot, mint pl. a Silicon Power Armor A75. Az 30(+) ezer körül van jelenleg a hazai boltokban, viszont full fémházas, ütésálló, Type-C (USB-C) fizikai interfésszel szerelt, 3 év gyártói garancia van rá, valamint szintén ST2000LM007 a belseje (teszt + beszámoló). De maradhat az eredeti elképzelés is, a te döntésed, hogy végül mit és hol veszel.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz zolikaDB #22344 üzenetére

    Üdv!

    Ha olvastad a legutóbbi hozzászólást, akkor az abban leírtakból látszik, hogy 20 ezerből 2,5"-os fizikai méretben egy 3-4 TB-os külső merevlemez nem fog kijönni. Legalábbis újan és a hazai boltok árait elnézve biztosan nem. Ha ez a cél, akkor szorozd meg kb. kettővel az összeget! Vagy vegyél 3,5"-os külső merevlemezt, de a 3-4 TB-os 20 ezerből még annál sem nagyon fog összejönni. Egy másik kérdés - válasz az utóbbit is szemlélteti. A WD kínálatában valóban vannak "Recertified" termékek, amik olcsóbbak és elvileg ugyanolyan teszteken mennek át, mint a normál típusok, viszont csak 6 hónap garancia van rájuk a szokásos 2-3 év helyett.

  • King Unique

    titán

    válasz macera2 #22346 üzenetére

    Először kezdhetnéd azzal, hogy ellenőrzöd USB-n a fizikai csatlakozást, szükség esetén másik USB-portban, másik USB-kábellel is kipróbálod a külső merevlemezt. Illetve mivel 2,5"-os modell, ezért lehetőleg USB 3.X porthoz legyen csatlakoztatva a megfelelő tápellátás miatt! Aztán közben megnézed az eszközkezelőt, hogy ott minden oké-e, nincs-e valami hibakód. Ha oké, akkor jöhet a lemezkezelő, sőt jelen esetben eleve inkább az lenne a lényeg. Vagyis, hogy milyen partíciók vannak a lemezen, azaz pl. meghajtóbetűjel nélküli, nem támogatott fájlrendszerű, RAW, vagy netán nem lefoglalt (particionálatlan) terület. Valamint, hogy megjelenik-e egyáltalán a lemezkezelőben fizikai lemezként, vagy pl. az alábbi screenshoton alul bejelölt hibát produkálja. Aztán az sem mindegy milyen a belső HDD állapota, megfelelően, vagy akadozva kezeli-e a Windows a külső merevlemezt (példa).

    Ilyen "helyezzen be egy lemezt" hibaüzenet általában a pendrive-oknál szokott lenni, ha pl. nincsen rajtuk partíció. Vagy rossz esetben akkor, ha tönkrementek. Viszont a külső merevlemezeknél normál esetben nem jellemző, illetve azokat amúgy is helyi lemezként kezeli a Windows, nem pedig cserélhető lemezként, mint a pendrive-okat. Egyéb esetben max. akkor fordulhat elő ilyen, ha pl. csatlakozási probléma van, esetleg az operációs rendszernél nem stimmel valami, vagy eleve gond van magával az USB-tárolóeszközzel. De pont ezért is lényeges többek között az eszközkezelő és a lemezkezelő, illetve hogy az utóbbinál megjelenik-e rendesen az 1 TB-os külső meghajtó, kiírja-e a reális tárolókapacitását stb.

    BÚÉK!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz macera2 #22349 üzenetére

    Vagyis akkor csak csatlakozási, illetve pontosabban tápellátási probléma volt a hiba oka. De az egyébként az előző válaszban linkelt másik hozzászólásban is le van írva ezzel kapcsolatban, hogy asztali PC-k és 2,5"-os külső merevlemezek esetében a hátlapon lévő USB-portokat javasolt használni a stabil tápellátás érdekében. Az előlapon lévő portok viszont gyakran kevésbé stabilak, avagy akár elégtelenek lehetnek ilyen szempontból, pláne ha csak USB 2.0-sak. Az pedig szintén alap, hogy a 2,5"-os külső merevlemezekhez aktív, külön tápegységgel rendelkező USB-elosztót (hub) javasolt használni ugyancsak a megfelelő tápellátás biztosítása érdekében. Ha egyszerre több USB-eszköz van csatlakoztatva az elosztóhoz és egyidejűleg használva, akkor meg pláne.

    Az az előző válaszban linkelt, a tápellátással kapcsolatos hozzászólásban le van írva, hogy 2,5"-os külső merevlemezeknél az Y-kábel USB 2.0 portok esetén használatos szükség esetén. Viszont USB 3.X portoknál már felesleges, mivel azoknál 1 db port is megfelelő energiaellátást biztosít egy ilyen eszköznek. Azt nem tudom honnan vetted, hogy ilyen kábel nem kapható boltban, mivel ez nem igaz. Azt nem írtad, hogy a pontosan milyen My Passport Ultra külső merevlemezed van, de ha ebből / ebből / ebből a korábbi sorozatból való, akkor azokon Micro-B fizikai csatlakozó van, míg a legújabbnál már Type-C. Gondolom valamelyik régebbi lehet, amihez Y-kábelből Micro-B (apa) - Type A (apa) típusú kell, ami egyrészt USB 3.0-s kivitelben is létezik. Másrészt az árgép találatai alapján kapható a hazai boltokban is ilyen, valamint pl. az eBay és társai online piacterek kínálatában szintén (+ olcsóbban).

    Ha mindenképpen USB-hubhoz csatlakoztatva akarod használni a 2,5"-os külső merevlemezt, akkor egyrészt nyilván aktív típust javasolt venni, mint már említve volt. Másrészt értelemszerűen USB 3.0-s modellt, ha a külső HDD mellett a gépen is van USB 3.0 port és annak megfelelő adatátviteli sebességet akarsz.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz kelna91 #22351 üzenetére

    Ez a topik eleve inkább a készre szerelt, azaz a gyárilag egybeépített külső merevlemezekkel foglalkozik. Ha külső házat, vagy jelen esetben a linked alapján dokkolót akarsz venni, akkor az ügyben a fizikai mérettől függően a megfelelő külső házas társtopikban kellene (kellett volna) érdeklődni. Illetve előtte elolvasni az ottani téma-összefoglalót. Ez a jelen topik összefoglalójában is le van írva, valamint a téma tudnivalóknál is linkelve vannak a társtopikok.

    Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
    Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja

    Az egyik ilyen társtopikban egyébként pár hónapja volt téma ez az Axagon dokkoló. Viszont ott a fórumtag max. 3 TB-os HDD-vel tesztelte. Aztán, hogy van-e ennél a dokkolónál a max. HDD-tárolókapacitás kezelésére vonatkozó limit és ha igen, akkor pontosan mekkora, arról a gyártó weboldalán van információ.

    "max. disk capacity: all, without limitations"

    Tehát nincsen limitálva, legalábbis a manapság kapható HDD-k tárolókapacitására vonatkozóan nincsen reális limit. Azaz jó eséllyel kezelhet 8 TB-os, vagy akár még pl. 10-14 TB-os HDD-ket is.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz mzsolty87 #22357 üzenetére

    Üdv!

    Ha kicsit visszaolvasol, akkor láthatod, hogy pont nemrég volt szó erről egy másik kérdésre adott válaszban. :)

    A külső ház pontos típusát nem említetted, de jó esetben a gyártó weboldalán, illetve a termék specifikációjában meg szokták adni, hogy max. mekkora tárolókapacitású HDD-t kezel, van-e egyáltalán erre vonatkozó limit. Ha nem közölnek erről információt, akkor viszont jobb híján marad pl. a kipróbálás, akár egy kölcsönkért HDD-vel. De egyébként az USB 3.0-s külső házak rendszerint kezelni szoktak 2-3 TB+ HDD-ket, tehát elvileg egy 4-6 TB-os is oké lehet. Amúgy meg az USB 3.0 chiptől és főleg a firmware-től függ a dolog, sőt egyes típusoknál a firmware módosításával akár utólag is lehet változtatni ezen.

  • King Unique

    titán

    válasz Bib #22364 üzenetére

    A topik összefoglalójában az ár, vásárlási szempontok fejezeten belül mind a 2,5"-os, mind a 3,5"-os méretkategóriában van a tv-n történő használatra vonatkozó pont (alfejezet) konkrét példákkal. Valamint legutóbb egy hasonló kérdésre adott válaszban volt szó erről a témáról. 3,5"-os, külső tápellátású külső merevlemezt akkor érdemes venni ilyen célra, ha pl. a tv-n nincsen "HDD 5V 1A" jelölésű USB-port, vagyis ennek híján bizonytalan lehet egy 2,5"-os megfelelő tápellátása. A 2 TB+ tárolókapacitású, illetve a GPT partíciós séma szerinti lemezek kezelésének kérdése pedig esetedben szintén aktuális, ha 4 TB-os külső HDD-t akarsz a tv-hez csatlakoztatva használni.

    "Családi videók stb. arhiválására kellene egy 4Tb-os külső merevlemez mely csak Tv-hez lenne csatlakoztatva."

    Ha pótolhatatlanok azok a családi videók, képek stb., akkor alap, hogy legyen róluk több online és / vagy offline biztonsági másolat. Tehát ne kizárólag csak a most megvásárolni kívánt 4 TB-os külső HDD-n legyenek tárolva! Úgy meg pláne nem javasolt, ha csak a tv-n lesz használva, ahol fennállhat a készülék általi véletlen formázás, törlés lehetősége is pl. felvételnél, vagy akár más esetben. Ellenben, ha máshol is vannak biztonsági másolatok a fájlokról, akkor már más a helyzet, úgy inkább lehet és nincsen különösebb tétje.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz alpihun #22366 üzenetére

    Üdv!

    A pontosan milyet kérdésnél először azt kellene eldöntened, hogy 1 TB-os, vagy 2 TB-os kell-e. Utána pedig jöhet a fizikális méret, vagyis hogy 2,5"-os, vagy 3,5"-os. Maga az 1-2 TB-os tárolókapacitás egyébként nem túl nagy, olyan külső merevlemezt manapság inkább 2,5"-os fizikai méretben célszerűbb venni. Ahol a külső házas megoldás az 1 TB-os modelleknél lehet olcsóbb, ellenben a 2 TB-osoknál már nem feltétlen. Ez a topik összefoglalójában is megtalálható blogbejegyzésben részletezve van.

  • King Unique

    titán

    válasz alpihun #22368 üzenetére

    Úgy értettem, hogy a fizikális méretet is el kellene fixen dönteni, meg lehetőleg a gyárilag egybeépített / külső házas kivitelt, máskülönben nem egyszerű szűkíteni a kört. De ha csak 2 TB-os kell és lehetőleg max. 25 ezer körül / alatt, akkor célszerűbb 2,5"-os és készre szerelt (kompakt) megoldásban gondolkodni. Vagyis pl. a Maxtor M3 Portable, Toshiba Canvio Basics, WD Elements Portable jöhet szóba az olcsóbbak közül. A külső házas megoldás, valamint egy komolyabb modell már 30(+) ezer körül lenne.

    (#22369) Bib:
    A My Book a célra megfelelhet, de arról többször is volt szó itt a topikban, hogy a benne lévő belső HDD nem feltétlen a legtartósabb (példa). Ilyen szempontból a külső házas megoldás előnyösebb lehet egy magunk által kiválasztott és az átlagosnál tartósabb belső HDD-vel (példa). Viszont az utóbbi témával már az alábbi társtopikok foglalkoznak.

    Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
    Milyen merevlemezt vegyek?

    A milyen tévét kérdést viszont már TV & Audió téma megfelelő topikjában kellene feltenni. Valamint értelemszerűen azt is, hogy milyen típusú USB-portok vannak a készüléken, kezel-e 4 TB-os külső HDD-t stb.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Tetsuo #22370 üzenetére

    Ha már szakmai topik, meg érdekel a téma, akkor szvsz így korrekt.

    Köszönöm! :)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés