Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz lbandi777 #85373 üzenetére

    Folyó sokat segít a műcsaliknak. Áramló részeken. Sokkal eredményesebb is a pergetés , könnyebb ilyen szempontból mint tavakon. Sokkal lassabban is lehet vezetni és veret rendesen , szinte helyben tartva is.

    Szóval nagyon rossz csali kell legyen amivel folyóvízi pecával nem lehet valamit kihozni. Szerintem egy cipőkanálra ráeszkábálsz egy horgot azzal is valamit lehetne kezdeni. :)

    Haveromnak a seprűnyélből faragott rapala utánzatairól már meséltem . Nem sokat csinált 3-4 db-ot próbaképpen bemázolta festékkel ami volt otthon , terelőlap valami műanyagból kivágva ami szintén volt otthon. Azt a 3-4 db wobblert mind elvitték a harcsák. Olyan méretűek 20-as fonottal már azt kellett nézni mennyi van még az orsón. :) 50-esek legalább . Jó 11-13 centis husky utánzatok voltak amennyire emlékszem . Na az még egy jó csali Dunán Husky zátonyokon pl este, vagy a jó öreg Original az meg bárhol jó lehet csendes vagy nagyobb áramlásban is.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz lbandi777 #85373 üzenetére

    Csak azt akartam mondani ezzel, hogy millió féle műcsali van és ha kísérletezel rábukkanhatsz olyanra ami nagyon fogós valamiért. Lehet lesz olyan a sok noname csaliból 1 ami mindennél többet tudna pont akkor de melyik az a millióból? Mert mindegyikkel lehetne fogni valószínűleg halat kisebb nagyobb erőfeszítéssel. :) Csak közben mennyit lehetne fogni egy klasszikus rapalával pl.

    Ugyanígy vagyok pl az effzet kanalakkal. Van millió féle kanál de ha veszek is valamit próbaképpen biztos visszarakom az effzetet előbb utóbb. :) Azt tudom megeszi és bízom benne.

    Másik része amit te is mondtál a csalinak a drótozása mennyire erős az egész ha ezt nem tudom biztosan akkor csak nagy halnál derülhet ki. Nekem annyit nem ér egy ilyen csalival való kísérletezés esetleg kitépi belőle a horgot aztán fogom a fejem minek rakok ilyen vackot fel, végre van jó hal és ezért elmegy.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz lbandi777 #85373 üzenetére

    Amit én mostanában próbáltam elmúlt 1-2 évben rapala v blade mint új csali a számomra. Lehet vele halat fogni bevontatással használtam nem vertikálozni. De fenéken bevontatva max nagyon akadómentes terepen tudná kiváltani a gumihalat . Különben sokkal drágább és annyival nem fogósabb a guminál . Van benne lehetőség mert vízközt este is lehet használni mint a sebilet . Vertikálozni még nem is próbáltam vele pedig arra lenne a legjobb. Süllőző méretű inkább de biztos megenné a harcsa is ha az orra előtt van de nincs nagy súlya inkább süllőre való.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #85382 üzenetére

    Pergetésnél főleg az van amiben bízol azzal dobálsz sokat. Ezért többet fogsz vele biztosan mint ami csak a dobozban pihen. Ezért még többet dobálod. :) De nagy vonalakban más módszereknél is ez van. Pl én ha csalihallal harcsázom csak bodorka , vörösszárnyú tavon. Ha pl kárásszal csalizva kellene kiülni tavon már félig fel is adnám. Más meg kárásszal fog és csak azzal horgászik. Vagy pl pontyra fenekezőn tavasszal kedvenc csalim gyöngykukorica. Lehet az egész tavon nem horgászik vele más . :) Szoktam vele fogni, más meg mással fog biztos az a kedvence azt erőlteti és ha gyöngykukoricát kellene felrakjon inkább hazamenne.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #85384 üzenetére

    Minél nagyobb a halsűrűség annál jobban kijöhet a különbség . Még egy fenekező pontyozásnál is lehet úgy horgászni lényegesen kisebb esély legyen mint ami a helyben benne van. Aminek része lehet a csali is mert azért lehet olyan csalival is pontyozni ami abban az évszakban nem túl ideális. Szerelék összeállításáról , és a horgászatról nem is szólva. Pergetésnél pláne, legfogósabb csalit is lehet úgy vezetni ne kapjon rá semmi. :) Hát még egy olyan csalit ami nem ideális ott valamiért. Csak egy sima fenekezős pontyozásnál sokszor látok úgy horgászni embereket , mindegy mi van a horgon . Kocka tavon így is fog biztos valamit de lehet 10 x annyit lehetne fogni egy bottal.

  • horcsog

    tag

    válasz lbandi777 #85385 üzenetére

    Vannak olyan esetek is amikor végigpergetsz olyan pályát amin tudod van süllő, nagyon valószínű van süllő. Nincs érdeklődés, előveszed a tapogató szerkót fűzött hallal és centire centire átfésülöd és fogsz nem egy süllőt. Sőt van olyan is fűzött halra élő halra semmi küsz/bodorka, és ugyanakkor ugyanott felraksz razbórát élőt és több süllőt is kiveszel onnan. Razbórára élőre a döglött süllő is rámozdulna kb amikor nem eszik egyáltalán. :)

    Milyen időszak van, pl ívás után amikor zabál, vagy télen amikor összebandázik a süllő a pergetés nagyon eredményes. Pl most gumihalazni vagy tapogatni mártogatni sokkal többet fogsz fűzött hallal dobálva . Tavon főleg.

    Már nem is tudom mit akartam kihozni az egészből. :) Ja igen azt ,hogy én nem kísérletezek ezekkel a kínai gumikkal és wobblerekkel meg egyéb ilyen noname valamikkel. Ez nem azt jelenti nincs értelme, vagy ne lehetne találni nagyon jót köztük. Nem jellemző , hogy nagyon sok műcsalit beszakítsak, felszíni wobbler nem egy beszakadós dolog, gumihalazni se szoktam akadó kellős közepén ott más módszert választok. Fenék közelben horgászva eleve akkor műcsalizok ha tudom nem nagyon akad. Anyagi része nem indokolja így horgászva .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz lbandi777 #85385 üzenetére

    Kb olyan 34-5 évvel ezelőtt pergettem először akkoriban csináltunk körforgókat sárgarézből kanalakat is, csukázni . Azóta inkább gyűlnek a csalik mint fogynak. Gumihal fogyóeszköz állandóan fenéken horgászva beszakadás azért van, de nem tömegesen az se, vannak abból is olyanok a ládámban lehet 20 éve vett és még mutatóba megmaradt. :) Gyűlnek a wobblerek , kanalak, körforgók, gumihalat ha valamit jónak találok veszek pár csomaggal legyen tartalék, aztán utána lehet nem annyira horgásztam vele.

    Plano nagy láda szétnyitható 6 polcos amit viszek pergetéshez, benne azok a csalik amiket használni is szoktam. Wobbler, gumicsalik, és fémek . Az nagyjából tele van. Otthon amiket nem annyira használok de átnézve biztos lenne benne használható, vagy ha más nincs jó lenne még valamire. Szerintem ha ezekkel nem tudok halat fogni akkor nem csalin fog múlni. :) Eleve nem cserélgetem minden 10. dobás után, lehet egy pecát végighorgászom 2-3 műcsalival, vagy wobblerezésnél akár ugyanazzal. Csak a ládámban amit viszek lehet van olyan csali 10 éve nem volt vízben. Szóval amit csak viszek egy pecára nem tudnám a töredékét se kipróbálni aznap mit szólnak hozzá a halak.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz lbandi777 #85385 üzenetére

    Nagybátyám aki megszállott pergető csak perget szinte és mártogat máshogy nem is nagyon szeret horgászni csak ha eltéveszti. Nála ez úgy néz ki több ládát visz ki magával pergetéshez, az egyikben a gumicsalik a másikban a wobblerek, a 3 dobozban a kanalak. :) Nagy teherhordás kell levinni a csónakba . Aztán felrak 1-2 db-ot egy horgászaton főleg ha van kapás rá. Ő 20 évvel idősebb nálam és gyerekkorától szeret pergetni. Wobblerei között nem 1-2 olyan van ami szerintem soha nem volt megúsztatva. Ilyen ez a pergető műfaj megértem a kísérletezést új csalikkal a szándékot valami extra fogósat találni. Már abban a szakaszban vagyok a meglévőeket erőltetem leginkább legyen elég ennyi választék a halaknak. :) Ha nem elég akkor majd máskor.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz lbandi777 #85385 üzenetére

    Mindebből arra lyukadok ki, hogy lehet nálad egy kazal fém de ha van 3-4-5-ös mepps körforgód, meg néhány heintz és effzett és orkla kanalad különböző méretekben akkor már minden esély megvan a halfogásra. Emellett lehetne ott egy aliexpressznyi ilyen olyan fém, de minek ha ott egy eredeti effzett ami úgy mozog ahogy kell és lassan lehet húzni anélkül szántaná az alját benne van ami kell a halnak már csak dobálni kell minél többször. :) Elég néhány csali is csak amíg az letisztul mi az néhány és milyen szitura az időigényes lehet.

    MInt a pontyozásnál ha van kukoricád akkor már olyan nagy baj nincsen. :) Lehet bonyolítani is persze.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz lbandi777 #85394 üzenetére

    Akkor szoktam pergetni ha valamiért nagyon jó időszak van rá. Süllőre télen akkor a harcsákat nem bántom de süllők összebandáznak és esznek, harcsa kívülről akadna sokszor. Vagy tilalom után májusban ha olyan az idő nagyon fogós gumihalazással süllőre. Vagy este wobblerezni sötétben év közben ha minden klappol. Villantókkal támolygókkal csónakból medertöréseknél estefelé de még nem sötétben ugyanott gumihallal is harcsára .

    Ha most napközben a mederben süllőznék akkor csak tapogatva fűzött hallal. Viszont most szeptember végéig kb csak kuttyogatás harcsára . Kuttyogatás eredményesebb ebben az időszakban mint a pergetés de azért lehetnek meglepetések. Ilyen nyári kánikulában nem szeretek süllőzni igazán, hamar elpusztulhat , nem lehet lekötni se . Harcsa bírja a meleg vizet, nem kell félni ha pár napra is lekötöm bírja esetleg nem akarom azonnal elvinni valamiért. Meg kevésbé is érdekel a süllő mostanában mint a harcsa.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz matyi012345 #85462 üzenetére

    Bojlis tavakon a nagyponty állomány komoly részét így vásárolták össze. Nem tudok pontos részleteket mondani mert nem foglalkoztam ilyennel, de szerintem az igazán nagy pénzeket inkább 20 kiló felettiekért fizették ki, 30 kiló feletti azt meg arany árban . Ez vonzza oda a bojlisokat mekkora pontyokat lehet fogni. Bár nem értem mi a poén benne megfogni egy nagy halat olyan helyen ahol kis vízbe sokat bezsúfolnak. De sokaknak ez tetszik hajlandók komoly összegeket fizetni és halat nem visznek.

    Balatontól a Dunáig és lazán ellenőrzött bármilyen vízig főleg víztározók , holtágak stb sokáig az ment megfogták a nagy méretű pontyot és eladták egy ilyen tónak.

    Nem vagyok benne biztos ez manapság nem működik minden tiltás ellenére de már rizikósabb ha megfogják a tógazdát is büntetik , élve nem lehet halat elvinni stb.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #85530 üzenetére

    Ha ott vannak a busák egy helyen onnan a többi hal eltűnik. Szóval ott hiába akarnál pergetni sok nagytestű busa elveri a normális halat arról a helyről.

    Akármilyen erős pergetőd van eltépheti ha nagy lendülettel megindul még a vastag fonottat is ha a fék nem tudja követni rohangál össze vissza. Aki betelepítette annak idején az nagy észkombájn lehetett. :) Megyek csónakkal ha látom valamelyik részen ott vannak nagy ívben kerülöm ki, nemhogy ott horgásszak, elmenni csónakkal se szerencsés beugorhat.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #85530 üzenetére

    Nálunk kellett volna pergetned a héten. Találtam egy küszívást kb olyan 100 méteres szakaszon ívtak a küszök. Kuttyogatni voltam és mélyebb vizeken hozzá se szóltak. Csodálkoztam mert nem jellemző ebben az időszakban ennyire ne mozduljon rá. Egyszer csak hallom mintha ívnának küszök , kicsónakáztam partszélbe persze, hogy nincs kapás bent ilyen küszívás van . Csak kuttyogató volt nálam beálltam a parttól 20-30 méterre jó 3 -as víz volt már ott a szélében nagyon kis víz volt elkezdtem ütni szerintem nem telt el 5 percnél sokkal több az első kapásig. 4 kapás volt 1 óra alatt kb amíg besötétedett. :) Pedig nem igazán ideális volt oda ez a módszer. Ott este a szélében pergetni vagy valami élő hallal . Mi lehetett ott , sajnos utána nem volt időm kimenni. De hamar lecserélted volna ott a finom pergetőt szerintem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #85550 üzenetére

    Nem használok fluorot semmilyen pergetéshez csak direktben a fonottat. Legfinomabb zsinór ami fenn van egy könnyű talán 30 grammos dobósúlyú wobblerezőmön az 12-es körüli fonott direktben. :) Tavi wobblerezéseknél szoktam ezt használni időnként süllőre. Dunán 19-es power pro a finom cucc nálam pergetőn. :) Süllőre is.

    17-es monofil nekem a bodorkázásnál a spiccbotos szerkómon van 0,16,8-as talán papíron valóságban vastagabb vszínű. Kicsit nehezebben tépik el a kispontyok meg később fárad el lehet vele a nagyobb bodrikat is reptetni.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #85550 üzenetére

    Amilyen fejekkel én dobálok gumit pl az általad használt fluoroknál jóval vastagabb is nagyon hamar elfáradna csak a dobálástól is.

    Azon a küszíváson kellett volna ott lenned , előbb utóbb lesz ott is amerre jársz sokszor ívnak év közben. Ott ha múlt héten pergetni készülök és úgy futok bele ebbe biztos nem a legfinomabb wobblerező botomat 12-es fonottal vetettem volna be. :) Vagy a 23-as power pro vagy a 19-es került volna elő valami combosabb boton.

    Dunai balinozásnál vsz nagyon sokat számíthat a dobástáv is. Balinólom léggyel vagy csak simán az ólom. Oda 40-es fluoro is nagyon karcsú lenne egy pár órás dobáláshoz vsz, a dobálástól elszakadna. Egyébként érdemes ősszel kipróbálni ha szeretsz balinozni balinólommal van egy időszak amikor nagyon eredményes. Nem nagyon szoktam ezt művelni mert jobban szeretek harcsázni és ha nem harcsa akkor süllőzni. Nem nagyon kergetem balinokat az utóbbi sok évben.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #85550 üzenetére

    Ennek a nádbotos gyereknek van fenn egy balinólmos dobálózása is. [link] Mennyire eredményes módszer abból is látszik . Ősszel lehet sokszor látni nagy csordában hajtják a küszöket . Aztán ahogy hűl a víz akkor bandába összegyűlnek mélyebben akkor is jó balinólommal . Egyébként jók ezek a nádbotos videók szerintem, vannak benne egyszerű de jó dolgok dunai pecáról.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Ibituba #85560 üzenetére

    Szembe jött az egyik videója egyszer, dunai videó , megnézzük alapon. Nem tudom ki a srác, de látszik a videókból konyít valamit a horgászathoz. :) Komoly érték lehet egy ilyen "nádbot".

    Interceptor: 100 kilós halat is megfoghatsz papíron 12-es fonottal viszonylag finom pergetővel ha minden összejön. De nem egy nagy biztonság vsz pergetéshez kicsit is akadós kagylós már süllőre se .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #85565 üzenetére

    Nem használom a fluorót soha. Bonyolítja a szerkót és gyengíti. Ami előnye lehet "láthatatlan" és ha elakadsz és jól van összeállítva a cucc ott fog szakadni nem tépsz be a fonottból . Ezek a 20-as környéki powerprok már nem szakadoznak olyan könnyen kagyló miatt se. 12-es az mint a cérna kb . Pattanós az ilyen kis méret bevágásnál szakadozhat süllőzésnél is.

    Ami előnye még lehet harcsázásnál nagyon vastag fluorónak ha úgy akad koptatja fárasztás közben a kefefogaival akkor később fog elkopni mint a 20-as fonott mondjuk. De ehhez azért bazi vastag fluoró kell nem ez a 0,1x-0,40-es kategória hanem mondjuk ilyen 60-70-es legalább vagy még vastagabb .

    Azért szeretem direktben a fonottat mert azt a dobálózás nem fogja gyengíteni. Fluoró előtéttel sose tudhatom a sok dobás után milyen állapotban van az a monofil.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #85566 üzenetére

    Egyik haverom is whiplasht használ . 0,28, 0,33 harcsapergetésnél. De ő a Pón leginkább . Azt mondja annyiban jobb a power prónál csendesebb, és az pergetésnél nem hátrány. A vastagsága persze ki tudja mennyi biztos több a valódi mint a ráírt. Maradok a powernél nekem nem zavaró a hangja .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #85565 üzenetére

    Mondok egy példát, van egy híd a víz alatt elárasztották régi kőhíd kb olyan 5-ös víz van és a híd kb 2 méterre van a felszín alatt. Azt szeretik a ragadozók leengeded függőlegesen és emelgeted gumihalad kicsit oldalra is. 2-3 kiló közötti süllők szoktak ott lakni , vagy harcsák. Ha harcsák akkor süllő eltűnik onnan. Kapás van emeled amit a cucc bír és közben súrlódhat a köveken kagylókon. Legnagyobb hal amit valaha ott ki tudtam venni az 15 kiló körüli harcsa volt. Harcsázó cuccal úszóssal fogtam 76-os monofil utolsó 3-4 métere mintha zsilett pengén húztam volna végig tiszta szálkás volt az egész pedig pillanatok alatt felemeltem onnan a halat azzal az erős cuccal . Ott a 20-as fonott se egy nagy eszköz ha harcsa kapja el. :) Ha van kötve a végére egy darab vastag fluoro az se segítene semmit . Ugyanez akkor is ha messze dobálsz és olyan a terep nem csak az utolsó fluorós rész fog súrlódni . VAlamit jelenthet bizonyos esetekben ha az tényleg komoly vastagságú fluoro

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz andrew911 #85581 üzenetére

    Micsoda videói vannak , le vagyok maradva a Döme videókkal miket művel mostanában. :) Mire és hol pecázol. Láttam már olyat is valaki a harcsázó cuccát vette elő pontyozni mert szériában megtépték az akadóban. Víz alatti erdőben konkrétan.

  • horcsog

    tag

    válasz #51532800 #85582 üzenetére

    Sokféleképpen lehet horgászni, nem állítom ahogy én csinálom az ver mindent. De én nyugodtabban dobálok úgy még süllőre is, hogy nincs ott egy darab "monofil" benne. Azért ha csak 10-20 gramm össztömegű csaliról beszélünk fej+gumitest (szeretek 10 centi körüli gumikat dobálni süllőre is annak is van súlya) dobálod órákig .

    Szeretek messzire dobni gumihalazásnál ha olyan a hely pl egy medertörés mellett, vagy zátonyokon gödröket végigpecázva stb. Fonottnál nem kell félni attól gyengülni fog ettől. Bevágni is úgy szeretek pergetésnél legyen erő a bevágásban + olyan bottal is aminek van is annyi gerince . Nem lenne a számomra megnyugtató eközben egy darab monofil van beiktatva. Ugyanazzal a cuccal amivel dobok 20 grammos csalit dobhatok 40 grammos kanalat is stb. Milyen vastagságú fluorot kellene beiktatni ami abszolút biztos így horgászva minimum 70-es vsz. Akkor inkább teszem direktben a 19-es 23-as power prot.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz #51532800 #85582 üzenetére

    A másik része süllőnél miért 19-es power pro nálam. Mert én azzal mártogatok, tapogatok is. Ott aztán mindenen áthúzod ami a fenéken van egy ág kagylókkal egy éles kő bármi. Vannak olyan gödrök alig lehet kihúzni a gömbólmot belőle pedig nincs akadó csak egy teknő 1 méterrel mélyebb vízzel mint körülötte, és ilyennel elszórva tele hely. Süllő szereti az ilyen helyeket beállni az ilyen gödrökbe. Nekem az a tapasztalatom az ennél vékonyabb fonott túl sokszor szakad, és semmivel több kapás nem volt rá. 19-es és felfelé ami már o nem nagyon szakadozik bevágásnál süllőnél így horgászva. Nem mondom, hogy az sem szakad el soha, de nagyon ritkán. 12-essel nem lenne olyan peca ne szakítanám bele egy süllőbe így horgászva azokon a helyeken ahol horgászom. Távoli dobások ha olyan a hely 40-50 méterre eldobva akár és végig a fenéken visszahúzva, ha kapás van a zsinór sok mindenre ráfeszülhet a bevágásnál . 12-esnek nem kell sok pattanjon ilyen 10-esnél vékonyabbról ne is beszéljünk . :)

    Van "könnyű" wobblerező cuccom 12-es fonott van rajta talán vagy 13 -as nem is tudom. 30 grammos boton ahhoz a bothoz passzol kb. De ez a cucc a Dunán vsz egy játékszer. :) Amíg könnyű helyen kis halak jönnek addig jó lehet , tavon szoktam vele süllőre néha dobálgatni kisebb wobblert is jobban el lehet vele dobni.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz #51532800 #85582 üzenetére

    Kicsi csalikkal jó csak folyón ráadásul az ilyen finomságú bot. Mert ha pl egy 9-es shadot rátennék a 30 grammos valakinek már durung bottal horgászva igencsak fárasztani kellene sok helyen . A csalit kellene kifárasztani a vízből. Akkor ha erősíted a botot muszáj a zsinórt is 100 grammos botra nem fogok 12-es fonottat rakni nem passzol túl erős hozzá a bot. Ilyen 100 grammos botot a Dunán mindegy milyen évszámot írunk egy elvágó víznél igencsak görbít egy 9-es shad. Nem kell gondolkodni mozog e a csali szétrázza a botot és az utolsó harmada ívben hajlik. :)

    Bevallom nem is értem amikor ilyen cuccokról hallok a Dunán amit néha itt olvasok akkor vajon egy esti wobblerezésnél milyen műcsalikkal és milyen helyeken lehet használni. Ráteszel egy 13-as huskyt kicsit pörgősebb vízen aztán olyan lesz mintha 20 kilós harcsát fárasztanál. :) Persze ha 5 centis wobbler és csendes vízen oda tök jó lehet. Nem viszek 100 botot 2-3 egy botzsákba de általában egyet veszek elő mert lusta vagyok cserélgetni, hogy ide most jobb lenne ehhez a csalihoz egy könnyebb.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz #51532800 #85587 üzenetére

    Dunán a legkönnyebb cucc nálam 20-50 grammos shimamano beastmaster 3 méteres bot 40-es stradiccal és 19-es power proval. Zsinór drasztikusnak tűnhet a bot erősségéhez passzolhatna mondjuk 12-es fonott akár. Annál vékonyabb nem egy ilyen erősségű botra legalábbis nálam. Használtam, próbálgattam 10-15 közötti méretű fonottal, mártogatni egyértelműen gyenge hozzá. Túl sokszor szakad bevágásnál. Ebből következően gumihalazáshoz se egy nagy biztonság ott is nagy dobások és fenéken peca megy. Nekem ez volt a tapasztalatom vele. Mikor 1 horgászaton belül másodszor szakadt bevágásnál süllőzésnél akkor game over volt. :) A gyakorlatilag vadi új zsinór .

    Fluoro előnyök hátrányok mérlegelésével nálam nem játszik pergetésnél. Nem vitatom lehet olyan cucc meg olyan horgászstílus ahol lehet valami értelme. Kapások száma lehet egy nagy kérdés , hogy ott mennyit számít. Azt meg nagyon nehéz belőni hozna e több kapást. Szerintem nem nagyon de lehetséges, hogy van olyan helyzet amikor igen. Azt el tudom képzelni mondjuk patakban domolykózásnál fluoro az kulcskérdés , de egy dunai süllőzésnél nem nagyon befolyásolná a kapásszámot vsz.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz #51532800 #85587 üzenetére

    Fluoro alulméretezése, ahogy én pecázom süllőre ott 40-esből kötnék nem mernék fogadni rá 4 órás horgászat dobálozását kibírná csak a dobásokat gumihalazásnál. Lehet persze kötni 60-asból csak nem látom értelmét 19-es fonott mellé tenni 60-as fluorokarbont süllőzéshez. De lehet, hogy többet kellene próbálgatni és tényleg több kapást hozna.

    Harcsázásnál még a 60-ast is határesetnek érzem azokkal a műcsali méretekkel és dobálásokkal nagy támolygókkal stb.

    30 grammos pergető a Dunán nagyon finom zsinórral gumihalazni ideális lehetne 10-es körüli fonottal. Olyan helyeken ahol bevágásnál nincs a zsinór se kövön se kagylón, se ágon semmihez nem ér hozzá ami kárt tudna benne tenni. Mert lehet azonnal nem szakadna csak picit megsérül valahol, aztán a következő pecán megint megsérül picit valahol. Kint lévő 40 méter zsinór mondjuk 15 méterre a csalitól. Aztán legközelebb már szakad bevágásnál. Kivéve ha egy tökéletesen tiszta mederben használod ilyen a Dunán kevés van ahol még süllő is van vsz. Vagy csak nagyon magad előtt használod ejtegeted ki 10 méterekre és nincs a fenéken hosszabban a zsinór és a kőszórás is olyan nem találkozik az emelkedő zsinórral. Mondjuk beállsz csónakkal és csak a csónak körül pásztázod kis távolságokra , aztán lejjebb állsz 10 méterrel ezt sok videón lehet látni így horgásznak. Így el lehet vele pecázgatni de ha már kicsit is akadók vannak bonyolódik a helyzet. :) Nekem ez a tapasztalatom. Az tény, hogy a vékonyabb zsinórba kevésbé kap bele a sodrás ez egy nagy előnye lehet dobástávban is és fejméretben is, hátránya meg a sérülékenysége .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #85621 üzenetére

    Tudom finom cuccal nyomatod. De azért az a 22-es fluorocarbon se egy nagy védelem vsz. :) Lehet a 6-os fonottnál valamivel többet bír ha hozzáér valamihez. Csodálkozom egyáltalán ilyen helyekről halakat ki tudsz venni vele.

    Azért áll le este a kapás ezeken a helyeken mert elindulnak kaja után a nappali búvóhelyről éjszakai ragadozók. De ha éjszaka is ilyen erősségű cuccal mész az horror lesz. :) Sok zsinór kell ha állandóan lekopasztják a dobot. Haverom tudna erről mesélni 20-as fonottal is 1 horgászat alatt 2-3 olyan hallal találkozott az orsó nem nagyon akart elhallgatni aztán meg is tépték de nem vitték el azért az összes zsinórt. Azóta is csuklik ha ez szóba kerül. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Medocsabi #85635 üzenetére

    Szinte biztos, hogy a gyűrű , vszínű spiccgyűrű. Mert dobásnál ha rossz is a zsinórod csak a dobás pillanatában van terhelve utána szabadon pörög akkor nem fog elszakadni ha a dobás indítását túlélte . Viszont ha a gyűrű törött spiccgyűrű akkor el tudja vágni a lepörgő zsinórt is. Csak ezt tudom elképzelni, ha nem éreztél egy rántást szakadás előtt mert akkor lehet az is a dobon megakad a zsinór és spiccnél elszakad .

    Vagy ami még lehet túl sok a zsinór az orsón és dobásnál lehúz egy kis gubancot ami elakad valamelyik gyűrűben és szakad. Ez elég gyakori de ennek nyoma van utána látod a megmaradt zsinóron és nem is szakad olyan simán mintha a gyűrű elvágná. Mondjuk furcsa lenne 2 vadiúj boton törött gyűrű, vagy csak egy kis éles szilánk vagy valami rajta ami elvágja.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #85641 üzenetére

    Amikor kezdtem pergetni még fonottról nem is hallottam. Ha volt is itthon még nem volt kapható. Fluorocarbon még pláne nem. Aranyteknőc, dam magic flex 0,22-es volt talán a legvékonyabb amit direktben használtam teljes zsinórhossz előke nélkül. 0,25 -ös 0,30 még. Ezekkel is lehetett halakat fogni nem is keveset. Méretek 1-2 kilós halak jellemzően csuka mindig a csukákat üldöztem az könnyű sikerélmény volt. Drótelőke nélkül horgásztam akkor is csukára.

    Gumihalról még nem is hallottam akkor ha volt is esetleg. Twisterek kezdtek akkor bejönni de csukára használtam őket nem süllőre.

    Szóval van elképzelésem arról mit bír egy ilyen erősségű pergető cucc. Fogd a halakat aztán majd alakul az évek alatt .

    (nagyon más úgy pergetni a főzsinór monofil, nagyon furcsa volt mikor bejött a fonott azzal horgászni. )

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz gg72 #85794 üzenetére

    bodri, vörösszárnyú imádja a konzervkukoricát. Natúr is jó neki nem kell kényeztetni annyira csoki narancs stb. Amíg meleg a víz kb olyan áprilistól-októberig nagyjából . Hidegebb víznél viszont nem kell neki akkor jobb a csonti a nagy méretekre is. Harcsázásnál ezzel szoktam szelektálni mert csontira minden kis halacska rámozdul meleg víznél . Ilyen méretű mint a képen van az több mint fél harcsa , mert az meg a bodorkát, vörösszárnyút szereti annyira mint ezek a konzervkukoricát. :) (ponty is egyébként legalább ennyire szereti a konzervet agyonveri a sok szír szar csodacsalit )

  • horcsog

    tag

    válasz sasa311 #85801 üzenetére

    Ha egy ilyen halastavon egy olyan horgász aki horgászvideókat készít nem tud halat fogni akkor fene megette az egészet. Fenntartani a tavat neki stb , nem tud horgászni a kapástól inkább az lehet a probléma legtöbbször. :) Mennyire fogós az etetője meg a legújabb üveges bogyó kb azt akarja megmutatni vszínű vagy a vizet is reklámozni. Nem hinném egy Döme Jankovitch Szilvási és hasonló szintű pecásoknak egy ilyen víz nagy fejtöréseket tud okozni telepített ponty fogásra.

    Mondjuk én Jankovitch videókban azt csípem sokszor nincs teletömve reklámmal hanem valami horgászat is van benne.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz sasa311 #85814 üzenetére

    Helyfüggő mert télen a mélyebb vízre behúzódnak (ha normális tél van nem ilyen plusz 15) és ha megvan hová akkor egy jól halasított vízen lehet azért fogdosni. 45 db az brutál bármikor számomra mert a felét se fogtam soha egy horgászat alatt. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz gg72 #85815 üzenetére

    Nem kapja meleg víznél akkor nincs ott. Olyan szokott még lenni csak a picik csipkedik kínlódnak vele nem tudja lenyelni. Ha ezek a combos méretek ott járkálnak akkor süllyedés közben elkapja sokszor. Versenyeznek melyik éri el előbb. :) Megnézném a helyedben este azt a pályát ilyen csalikkal harcsára. Ott a nád előtt .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz sasa311 #85819 üzenetére

    Egy időben sokat horgásztam akadóban úszóssal pontyra. A legjobban bevált eszköz erre nekem a bojlis bot. Tudom teleszkópost keresel és rövidet de gondoltam leírom . Előnyei a bojlisnak , nagyon jól dolgozik fárasztásnál, a hossza jól jön bevágásnál és fárasztásnál is akadóban , és viszonylag vékony (30-35-ös monofillal ) elég jó halakat megfoghatsz vele akadóból (5-10 kiló közötti pontyokat)

    3 librás körülit használnák 30-35-ös monóhoz, ha nagyon durva a helyzet kapitális halakra és nagy akadóban akkor 3,5 librás 40-es monoval minimum.

    Szerintem jobban jársz vele mint egy rövid teleszkópossal akár nádi peca akár hínár akár tuskós fás akadóban. Annyira dolgozik a bot nem könnyen szakít a hal parabola az a hosszú bot . Ha nagyon kemény botot használsz arról ponty könnyebben leveri magát egy durva fárasztásnál és könnyebben tépi a zsinórt is . Rövid bot eleve bevágásnál nagy hátrány lesz úszós akadós pecánál . Úgy szoktam csinálni a bevágás annyira erős már azzal próbálom emelni a halat erre nagyon jó a bojlis bot hossza kisebb halnál 5 kiló alatti a bevágás erejével ezzel a hosszú bottal már nyertél zsinórt .

    Használtam egy időben 4,5 méteres teleszkópos silstar 40-80 grammos botot. Azzal is fogtam szép halakat akadóban . Azzal a fárasztás úgy nézett ki nagyobb halnál a mellkasomnál volt kb betámasztva a bot és a vizet verte a vége annyira karika volt a 4,5 feles bot amennyire tudtam emeltem vele monofil 40-esig használtam. :) Annak is a hossza nagyon jól jött fárasztásnál bevágásnál pedig közelre max 10-15 méterre pecáztam. Viszont a bojlis összességében jobb volt erre mint ez a konkrét bot mert a nyele is hosszabb a bojlisnak jobb vele emelni jobban dolgozik és talán a 4,5 feles hossz már kicsit sok is volt .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz sasa311 #85883 üzenetére

    Nagyon drasztikus cuccal , és durva fárasztással kitépve a halat se fog a szája szétszakadni. Ha a cucc nem fonott zsinóros és a horog mérete és vastagsága passzol a cucc erejéhez és a fárasztáshoz. Elmész nádi pecázni az általad írt cuccal monofillal nagy méretű vastag húsú horoggal nincs az a fárasztás amivel széttépnéd a hal száját.

    Idén fogtam harcsázó cuccal 10/0-ás horog 76-os mono 100-as mono előke nem tudom 700 grammos talán a bot vagy 1000 gramm 6 kilós pontyot. Kb mint mikor a spiccbottal megfogsz egy tenyeres keszeget . 1 mm nem szakadt a seb a száján. Pedig mivel először harcsának gondoltam emeltem ahogy tudtam. Ami kb 5 másodperc alatt ért a csónak elé 10 méterről azt jelentette. :)

    De ugyanez van ha 40-es monoval bojlis bottal így kitéped. Ehhez passzoló horoggal.

    Viszont ha fonott csak akár az előke , vagy vékonyhúsú a horog netán mindkettő egy fele ilyen kemény fárasztással szétszaggathatod a száját. Vagy ha csak a horog nem passzol a bot keménységéhez túl vékony túl kicsi öblű egy keményebb bothoz.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    Persze ez akkor igaz ha a bottal emeled. Ha az orsóval csörlőzi valaki nem tudom mi történik , mert ilyet nem csináltam még. Vannak ilyen mesterek az orsóval akarja kitekerni a halat ott lehetnek érdekességek. :)

  • horcsog

    tag

    válasz 4Grider #85903 üzenetére

    Régebben sokat pontyoztam úgy akadóban 30-40-ös monó 3,7-es bojlis 3 librás feltolós úszó 1/0 körüli gamakatsu sárga pontyozó horog. A fék úgy volt beállítva mielőtt szakadna engedjen . A bevágás teljes erőből ment, a fárasztás ahogy tudtam emeltem . Mert víz alatti erdő volt tuskók egymás mellett az úszó a tuskó mellett 10 centire. Volt nem egyszer ráfeszítette a tuskóra ágra a zsinórt és úgy ment a fárasztás . Emelni amit bír a cucc. 10 kilóig tudtam ott pontyokat fogni. De , hogy valamelyiknek a szája leszakadt volna vagy szétszakadt volna vagy egy hosszú seb lett volna a száján nem emlékszem rá.

    Ugyanez fonott előkével történt volna hal nem maradt volna egyben. :) Brutális eszköz ha kicsit is húzni kell a halat a fonott békéshalnál. De még egy finom fárasztásnál finom cuccnál is tud csúnya sebeket csinálni .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz hermanyi #85904 üzenetére

    Az kíméli a hal száját. :) Felénk voltak nagy rabsickodások. Ezen a helyen víz alatti erdőben egyszer nagybátyám horgászott. A part is erdő bozót és az folytatódik a víz alatt. Nagy csörtetés zörgést hallott a bozótból . Azt hitte egy sebzett vad vergődik. Emberre nem gondolt bemászott oda. Kiderült egy környékbeli ismert figura volt mindig hálózni szokott abban az időben. Oda tett varsát a part mellé azt jött megnézni. De olyan bozótban ment át vaddisznók is kikerülték volna. :) Ez még fényes nappal volt, éjszaka az Kambodzsa volt akkoriban .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz 4Grider #85907 üzenetére

    Ami nagyon veszélyes még a pici vékonyhúsú horog erősebb cuccon. Egy kicsit is keményebb boton . Az pusztít akármilyen óvatosan fáraszt valaki. Vagy ilyen horoggal erőltetve a hal .

    Még az is előfordulhat vannak olyan horgok amik nem túl jól sikerültek és hajlamosak a halak száját vágni. Drennannak is volt pl régen egy olyan füles bojlis horga ami veszélyes volt. Nem jól sikerült cucc volt hiába volt nagy öble és vastag húsú, vágta a hal száját .

    De ezeknél a kocka tavas mesteréknél leginkább az van, hogy nem jól van összehangolva a cucc. Bot zsinór horog nincs összhangban.

    Persze az is benne van ha egy kocka tavon 100 x megfognak egy halat egy évben lesz baja szerencsétlennek . De az ilyen vizek amúgy is tele vannak olyan mesterekkel akik nagyon értik a pecát. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz 4Grider #85907 üzenetére

    Mondok neked egy velem megtörtént esetet. Éjszaka pontyoztam teleszkópos bot 100-200 grammos cormoran 30-as monofil gömbólom szelepgumi ütköző drennan carbon feeder talán 2-es horog. Ez nem egy túl vastaghúsú és erős horog határeset erre a botra , kb úgy időszámításunk előtt történt . Előttem nem volt akadó de oldalt 30 méterre kb volt egy nagy hínármező.

    Parttól 10 méterre etettem és oda horgásztam, megakasztottam egy 10 kilós tőpontyot kb olyan 50-60 méter zsinórt elvitt közepes féknél befelé. Nem erőltettem , gondoltam hadd rohanja ki magát. Igen ám csak arra nem gondoltam ott a hínár oldalt. Kifelé úgy jött becsapódott ebbe a hínármezőbe. Kb 1 óráig tartott amíg óvatosan azzal a teleszkópos bottal átpumpáltam rajta. 30 métert kb hínáron keresztül. Nem szakította el a zsinórt, nem szakadt ki a szájából a horog és emlékeim szerint a szája se sérült meg különösebben.

    Ezzel nem azt akarom mondani milyen fasza gyerek vagyok , csak azt, hogy még egy nem túl jól összehangolt cuccal is jó fárasztással ilyen körülmények között is ki lehet venni egy ilyen halat sérülés nélkül. Olyan kazal hínár volt a zsinóron amikor elém ért lehet nagyobb súlya volt mint a halnak. :)

    Ezt mai felszereléssel bojlis bottal sokkal jobban lehetett volna fárasztani és a horog is lehetett volna kicsit vastagabb húsú mai eszemmel. Csak én akadómentes helyre készültem hínárral oldalt nem számoltam.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Spoon16 #85968 üzenetére

    Nagyon ritka, hogy feedernél dobóelőkét használjak. Bojlisnál 30-as monóból szoktam kötni. Általában abból ami van otthon maradék , és talán jobbak azok a zsinórok amik kicsit keményebbek fenekező zsinórok nem a nagyobb nyúlású lágy monók.

    Kb olyan 100 gramm össz terhelést dobok bojlissal és távolra 100 méter környékére ha oda kell horgászni. Nagyon ritkán szakadt. Szerintem ha azt mondom amióta horgászom 20 db-ot eldobtam akkor lehet sokat mondtam. Pedig voltak évek mikor sokat dobálóztam.

    Annyi eltérés feederhez képest itt azért nem 2 percenként dobálás van, és nem olyan vizeken ahol óránként jön 4 ponty meg 3 amur. :) De nem is szoktam minden pecánál újat kötni .

    Most pl carp zoom bulldog 0,31-es talán hát ez egy kifejezetten kemény zsinór és a tényleges vastagsága lehet több mint ami rá van írva. Szerintem még egyszer sem szakadt el dobásnál. Pedig van vagy 3-4 éves maradék zsinór és azóta kötözgetek belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Spoon16 #85968 üzenetére

    Aminek még nagy jelentősége lehet a dobástechnika és milyen hosszú zászlóval dobsz. Bojlisnál nagy suhogtatásoknál én sacc 1,5 méteres zászlóval dobok 3,6 3,7-es botokkal. Van aki egy ilyen hosszú bottal is egész rövid zászlóval dob szinte spiccet éri a cucc úgy fel van tekerve. Ott vszínű nagyobb terhelést kap az a kis zsinór. De 30-40 méterre úgy is bírnia kellene sokáig vsz 30-as monónak.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz sasa311 #86039 üzenetére

    Na ezekre a Wft botokra mondtam jók lennének busázni is szerintem. Jobb nem is kellene rá mert erős és nagyon jól dolgozik lehet vele dobni a nehéz busázót jöhet akármekkora busa rá . Akár ez a boat széria ha jól látom azt használtátok a sárgát vagy a bank cat II széria a narancssárga . Ahhoz képest milyen dobósúlya van nagyon dolgozik a bot.

    A pontyok is a harcsázó horgot vették fel pellettel? :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz sasa311 #86042 üzenetére

    Nekem a boat szériából nincsen, big fish szériám van (annak ugyanez a színezése csak 150-700 a dobósúlya) az egy kifejezetten puha bot . Harcsázáshoz mérve persze, de pár kilós halnál nagyon dolgozik.

    Bank cat 2 narancssárga széria (döme filmekben is lehet látni itt ott) az 1000 grammos keményebb valamivel a big fishnél de nagyon szépen dolgozik pár kilós halaknál is. Ez a boat valami hasonló stílusú bot vagy a kettő között van big fish bank cat 2 közötti .

    Igaz én 2,7-es hosszban használom nem tudom a 3,2-asok milyenek.

    Van egy 50 librás ősrégi spro kuttyogató botom, na az kemény eszköz pár kilós halakat a bottal lehet beemelni a csónakba kell hozzá 10-15 kilós harcsa dolgozni kezdjen az a bot. :) Kocsival átmennél rajta is egyben maradna szerintem.

  • horcsog

    tag

    válasz sasa311 #86047 üzenetére

    Kiváló eszközök ezek a wft botok. Big fish vagy boat széria pár évvel ezelőtt tizenezer forintokért árulták . Szerintem sok 3-4 x áron lévő botnál is jobb. A drágább botjaik még jobbak legalábbis ami a kezemben volt már.

    Nem véletlen sok horgászvezető Pón vagy Ebrón ezeket kölcsönzi a vendégeknek. Kárt nagyon nem tudnak benne tenni és ahhoz képest filléres bot (volt valamikor) .

    Úgy saccolom busázáshoz is jó lenne . Mert trükkös botok kis terhelésnél is dolgozik úgy tűnhet már karika a bot akár 1-2 kilós húzásra de még baromi nagy erőtartalék van benne ha beleemelsz miközben a bot már rendesen görbült . Jó kis cuccok. Pl a big fishhel én szoktam 60 grammos tirolifával dobni puhatestűt vagy tenyeres bodrit. 60-as monóval nagyot lehet ilyen kis súllyal is dobni vele. Bank cat szériával 80 grammos 100 grammos úszóval + tenyeres bodri a világból ki lehet dobni úgy dolgozik a bot 1000 grammos bot.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz sasa311 #86047 üzenetére

    [link]

    Ha ezt megnézed ez a 700 grammos big fish. Kis játékszernek tűnik ahhoz képest 700 grammos bot nagyon finom botnak, de amikor beledől a 100 kilós gyerek akkor látszik igazán milyen erőtartalék van a botban.

    A többi is ilyen wft-ből mindegyikben benne van ez , hogy dolgozik már kis súlynál de ha keményen kell fárasztani akkor nagy tartalék van még a botban. 1000 grammosok ugyanilyenek csak még nagyobb erőtartalékkal és picit kevésbé dolgozik kis súlynál.

    Persze feederezés után drasztikus eszköznek tűnik. :) De harcsázás közben némelyik harcsázó bothoz képest ami szintén 1000 grammos nagyon finom. :) Nem tépi ki a hal a válladat mert nem dolgozik a bot. Pont olyan amilyen kell elég erős de nem egy karó. 3,2-as az lehet másképp dolgozik mint a rövidebbek , én jobb szeretem a 2,7-es max hosszt kényelmesebb nekem.

  • horcsog

    tag

    válasz sasa311 #86111 üzenetére

    Az igen, szép fogás. :)

    Ennyit az óvatos pontyról , finom cuccról kis horog vékony zsinór stb. Folyóvízi hal nem kényeskedik. Állóvízi se annyira mint sokszor gondoljuk valószínű.

    De mi az, hogy többet nem harcsázól , bár ezek után itthon kimész kicsit kevésbé lesz eseménydús. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz jansky1 #86116 üzenetére

    Nem megy azért olyan gyorsan. Póra kb 90-es években kezdtek magyarok járni. Hasonló vagy még durvább halbőség. Haverom kb olyan 90-es évek vége óta jár le, van lent háza sokat van ott. Nagyon sokan eladásra horgásznak harcsára hűtőházak vannak a vízparton magyarok üzemeltetik ahol átveszik a halat. Dúvad a harcsa nem lehet visszadobni se elméletileg vagy legalábbis volt ilyen időszak . Sokan járnak le és sok sok tonna harcsát hoznak el évente /fő. Haverom azt mondja azért változott 90-es évek óta csökkent az állomány érezhetően de hazai viszonyokhoz képest még mindig brutál. Egy példa egy horgászata dél körül elkezdett pergetni megtépte sacc 80-90 kilós behúzta a csónakot a vízbe álló fák közé, még azon a délután fogott egy hasonlót és több 20-30 kilósat. :) Akkor nem egy soha többet elő nem forduló nap volt. Ismeri is a terepet, komoly radarral megy tudja vízállást mikor kell lemenni melyik helyekre.

    Ponty, süllő is rengeteg van, de azt nem hordják ilyen mennyiségben mert nincs benne annyi lóvé. De azért gondolom abból is ritkítottak már rendesen mióta nagyüzemben megy ott a húshorgászat. Pedig aztán volt olyan időszak amikor a csapóhorgozás is nagyüzemben ment harcsára , talán most már az olaszok azt ellenőrzik .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz sasa311 #86119 üzenetére

    Ebro talán azért jobban kiesik mert messzebb van, az volt a szerencséje . Az is lehet előbb kezdték el szigorítani ott a dolgokat.

    Nem voltam a Pón soha. Abból a megfontolásból szeretném még az itthoni horgászatot is élvezni. Bár haverom aki nagy Pós itthon is eljár nem keveset fog itthon is. Túl nagy lenne nekem a különbség.

    Szóval ő is azt mondja érezhetően ritkult főleg a nagy példányok. Nem az van valaki leugrik fogni egy 90 kilósat, bár gondolom régen se volt az azért alap.

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #86120 üzenetére

    Gondolj bele milyen ára van a szürkeharcsa filének. El tud könnyedén hozni személykocsival mondjuk 300 kilót kb vagy nem tudom mi a teherbírása mennyi helyen fér el ennyi fagyasztott filé.

    Egy kör legyen 300 kiló harcsafilé, ránézel az árára itthon adja féláron akkor is 1 millát átlépi egy fuvarral ha a költségeket levonja is üzemanyag, csali stb. Nincs az a mennyiség amit ne vennének át ahogy hallom .

    Nem tudom még megy e de régebben voltak akik nem horgászattal hanem összevásároltak ott töredékáron élősúlyban . Hűtőházuk volt vízközelben ipari mennyiséget fagyasztottak és gondolom nem személykocsival hordozgatták. Nem tudom ez megy e még most is ilyen méretekben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák