Jubileumi fórumot tart a Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület

Március 21-én tartja 50. fórumát a Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület. Az évente öt fórumot szervező egyesület a jubileum alkalmából rendhagyó programot állított össze.

Az egyesület története több mint tíz évre nyúlik vissza. 2001-ben az információbiztonság különböző területein dolgozó szakemberek és cégek összefogtak, és megalapították – még jogi keretek nélkül – a szakirodalom alapján csak „Értékteremtő munkacsoportnak” nevezett szakmai közösséget. A munkacsoport megalakulása óta főtevékenységként foglalkozott az információvédelmi irányítási rendszerek magyarországi népszerűsítésével, információbiztonsági ismeretterjesztéssel és tudatosítással. Tíz éve az akkor még BS 7799 jelzettel ismert információvédelmi szabvány tanúsíttatása Magyarországon nem volt jellemző, mára viszont körülbelül 160 tanúsított céget tartanak nyilván.

A csoport tagjai rendszeresen dolgoztak együtt különböző információbiztonsági témákban, elkészítették a szabvány első fordítását, képzést szerveztek. Az egyesület első fóruma 2002. május 15-én volt, melyen 50 fő vett részt. Később, 2004 decemberében a csoport tagjai úgy gondolták, hogy szélesebbre tárják az információvédelem iránt érdeklődők előtt a kapukat, és 12 magánszemély részvételével megalapították a Hétpecsét Információbiztonsági Egyesületet.

A kezdetek óta szigorú rendben, évente 5 alkalommal követték egymást az egyesület fórumai. Ez idő alatt összesen 253 szakmai előadás hangzott el 3169 hallgató előtt, és az érdeklődők száma az évek során folyamatosan nőtt. Az egyesület vezetése szerint az érdeklődés egyik fő oka, hogy az előadók kiválasztása a résztvevők igényeinek erős figyelembevételével a tagok nyilvános megbeszélésén történik.

A március 21-i 50. jubileumi fórum programja egyfajta összefoglalás. Az egyesület szervezeti visszaemlékezésén túl a hallgatók megismerhetik a szakmai munkában kályhát jelentő ISO 27001 szabványcsalád fejlődésének történetét és jelenlegi állapotát, betekinthetnek az információbiztonság múltjába és jelenébe, elmerülhetnek az adatfélelem rejtelmeibe. Az egyesület felhívta a figyelmet arra, hogy az alkalomra számos korábbi prominens előadót sikerült megnyernie.

A fórum minden érdeklődő számára nyitott és ingyenes, de a részvétel online regisztrációhoz kötött.