Felére esett az Amazon profitja

A harmadik negyedévben 44 százalékkal, 30 millió dollárra esett az internetes kereskedelemmel foglalkozó Amazon.com Inc. nettó nyeresége, főként amiatt, hogy egy bírósági döntés 40 millió dollárral terhelte meg mérlegét. A piac kedvezőtlenül fogadta az adatokat, a vállalat részvényárfolyama csaknem 8 százalékot esett a bejelentés után. Az árbevétel ugyanakkor több mint negyedével, 1,86 milliárd dollárra emelkedett, meghaladva a várakozásokat, mindenekelőtt a 28 százalékos bővülést produkáló észak-amerikai értékesítésnek köszönhetően. A cég 1,6 millió példányt adott el a legújabb Harry Potter könyvből. A karácsonyi időszak miatt kiemelkedő jelentőségű negyedik negyedévre a vállalat 2,86–3,16 milliárd dollár árbevételt prognosztizál, de ez is elmarad a piac által korábban remélt összegtől. Az év egészére 8,37–8,67 milliárd dolláros árbevétel szerepel az Amazon.com előrejelzéseiben, ami 21–25 százalékos bővülést jelentene 2004-hez képest. Az éves üzemi eredményt 403–478 millió dollárra teszi a cég vezetése, ennek középértéke nagyjából megfelelne az egy évvel korábban elért értéknek.