Keresés

Aktív témák

  • turho

    addikt

    válasz Epsylon #47379 üzenetére

    Eltérhetnek, már kiderült. A kékes-sárgás árnyalatot meghatározza, hogy milyen a háttérvilágítás (TFT-nél ugye kis fénycső van, ez sikerülhet melegebb vagy hidegebb fehérre).A TFT-technológiák is keverednek, ki tudja hány gyártósoron nyomják csereszabatosan. Az egyik lassabb reakcióidejű de jobb a feketéje, a másik viceversa :)

    #47383...ezt mondtam én is. Aki öreg, elfoglalt, vagy nem pörög és nem cserélgeti eszetlenül a romokat, az lemarad :)
    Az 1. hsz sem igaz már teljesen, és hiányos is, bárki félreflasheli a nem megfelelő romverzióval a Blade-jét, ha a elmúlt 3 napban nem olvasott el mindent 3x, csak az 1. hsz-re támaszkodik.
    Az 1. hsz-ban nem tartom azt az infot sem jónak, hogy recoveryből ne partícionáljunk kártyát. Sokunknak csak azzal sikerült, és jól...még az EASEUS és társaival coptunk órákat.

    Színes setting? Ez mifene, nem is találom a hozzászólás-özönben :D
    De amilyen Pigfish vagyok, tuti hazavágná a G1 R10B full-omat :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Eladó dolgaim, ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz (beszámítok), Cannondale XL E-BIKE extrákkal.

  • hallerlaller

    addikt

    válasz Epsylon #47379 üzenetére

    Na megnéztem Synaptics a TFT gyártó és minden ugyanaz a kettőnél, pedig 4hónap eltéréssel lettek vásárolva és az újabb az sárgásabb.. :F
    A flash NANDnál van eltérés, a régiben Samsung az ujban Hynix a beszállító, ha igaz amit ír.

    Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

  • kagzer

    aktív tag

    válasz Epsylon #47379 üzenetére

    Miért tér el két teljesen azonos Blade kijelzője?
    Az ok nagyon egyszerű. Minden digitális képi megjelenítő, amit 1005-ös vagy annál kisebb alkatrészekből gyártanak le, igényel némi kalibrálást. Ennek oka, hogy ilyen kicsi alkatrészméretnél már nagy az anyag szórása. Főleg, ha valami nagyon olcsó gyártmány. Sok alkatrész esetén már előfordulnak komoly eltérések. Ennek feloldására szoktak gyártás közben kalibrálni, amely során egy tesztábrához igazítják a kijelzőt.
    Azonban hogy csökkentsék a gyártás idejét, kihagyják ezt a lépést.

    Tegyük hozzá, hogy tehetnek bele hasonló áru, de eltérő gyártójú kijelzőt.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák