Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    bodrik11:

    Inkább itt válaszolok a privire, mert úgy gondolom, hogy lehet benne olyan infó, ami mást is érdekelhet.
    Mint írtam, ez a "hazaértem" esemény nem olyan egyszerű. Kifejtem. Használhat cellainfót, de egyrészt ez nem minden esetben pontos. Biztos mindíg ugyanarra a cellára áll a teló, ha mész hazafelé? Mikor? Mert ha 5km. -re már rááll a cellára, akkor nem buli. Másrészt ott a figyelés módja. Tamás beépítette a változtatás lehetőségét. Lehet passzív és aktív. Passzív az, amikor a Robot nem piszkálja a rendszert, csak használja, ha frissül az infó. Aktív módban maga kéregeti le a pozíció infókat. Gondolom, vágod, hogy miért kell ez. Bizony, nem mindegy akkuhasználat szempontjából. Van egy köztes megoldás. Passzív módban, a pozíció frissítése művelet aktív módra vált, lekéri a rendszertől az infót (már, ha sikerül), majd visszavált passzívra. Aztán ott a következő buktató, az Android nyíltsága. Ez gyakran okozhat hibát. Arról van szó, hogy a Robot is az Android dokumentáció alapján lett fejlesztve. A gyártók viszont gyakran változtatnak. Tipikus ilyen dolog az energiatakarékossági trükkök. Samun is kikapcsoltam minden ilyet, de akkor sem tudtam elérni, hogy kikapcsolt kijelzőnél is küldjön a rendszer cellainfót. Csak akkor tudott cellára reagálni a Robot, ha bekapcsolt a kijelző.
    De lehet, hogy erre az egészre nincs is szükség, mert ott a wifi near. Ez a feature 4.4 -től van az Androidban, csak utána kéne járni, hogy a mi telónk hogyan kezeli. Arról van szó, hogy amikor kikapcsolod a wifit, akkor az ikon eltűnik, de a wifi nem kapcsol ki. Továbbra is szkenneli a hálózatokat, pontosan a helymeghatározás miatt. Csak nem csatlakozik fel rájuk. Ezt valahol a beállítások menüben lehet ki/be kapcsolni. Tamás tapasztalata szerint ez nem igényel sok energiát. Kérdés, hogy nekünk is van -e ilyenünk és ha igen, akkor hogyan működik. Mert ha vmi. akkuspórolós csodatrükk deaktiválja, akkor az csúful bekavarhat. A leírtak miatt én eddig nem használtam helymeghatározós eseményt, a wifi near tesztelése meg bevallom, hogy eddig eszembe se jutott. De együtt talán többre jutunk. Szóval először is azt kell eldöntened, hogy a lehetőségek ismeretében, hogyan tudja meg a Robot azt, hogy hazaértél. A beállításoknál megtalálod, hogy milyen hálózati infókat, milyen módon használhat a Robot. Aztán deffiniálni kell, hogy mit is tekinthet a Robot "otthonnak". Ezt a helyek menüpontban lehet megadni. Én úgy csinálnám, hogy engedélyezném az összes módot, majd létrehoznék mindhárom módnak külön helyet. Tehát egy "Otthon_cella", "Otthon_gps" és "Otthon_wifi" helyet. Így később variálhatod, hogy milyet, vagy milyeneket használsz egy parancsnál. Mondjuk indítasz egy Otthon cellával és ha bekövetkezik az esemény, akkor indíttatsz egy Otthon gps -t passzívban, 30mp -enkénti pozíciólekéréssel. Ez méterpontosan bepozícionál. Remélem, érthető volt és volt benne használható infó!

Új hozzászólás Aktív témák