Új hozzászólás Aktív témák

  • Juliuska

    senior tag

    Hobbbyt Fórumtárshoz hasonlóan, én is pont egy hete használom ezt a telefont. Leírom eddigi tapasztalataimat, hátha segít valakinek ez a pár sor a Csamcsung vs. XiamiúÚ vásárlási dilemmában:
    - a 14U egy ízig-vérig maszkulin telefon: nagy tömegű, lapát tenyérbe passzoló, biztos fogású mobil,
    - ha olyan tokot vesz rá az Ombre, mint amilyet nekem sikerült választani: „Impact X Ring” – ez az állítás méginkább kihangsúlyozza ezen „tulajdonságát”
    - az előző kommentek egyikét olvasva, szerintem meg nem fejnehéz a telefon! Ha a kamera alsó pereméhez támasztom a mutató ujjamat, simán tudom egy kézzel használni: nálam a bal felső sarok elérése nem okoz gondot (lehet, hogy ezek alapján lapát kezem van és pont az én véleményem nem releváns…? :F )
    - az utóbbi években kőkemény EMUI vonalas felhasználó voltam (Honor8, Huawei Mate10Pro, P30Pro), így a 14U-n lévő MIUI-beállítási elgondolások eleinte simán megzavarták az eddigi beidegződéseimet (csengőhangok, témák, képernyőzár tekergetése stb), de pár óra ujjgyakorlat után azért szokható ez a metodika is.
    - a régi-új telós átállást a 14U beépített apk-jával végeztem, amit zökkenőmentesen, bő egy óra alatt le is zavart a két kínai kommunikációs eszköz egymás között. A WiFi-s jelszavak, az SMS-sek, sőt még a hívás előzményeim is átmigrálódtak… (no comment)
    - az eszközeim infrás beállításai is szépen átjöttek. Feltűnt, hogy eltűnt a szenzor a teló tetejéről, ezért gyorsan kipróbáltam a távirányítást is – gond nélkül ment az eddig jól megszokott telefontartásban...
    - érdekes volt megtapasztalni, hogy az OMRON-hoz csatlakoztatható eszközök (mérleg, vérnyomásmérő) ugyanakkor nem kerültek át. Ezeket ismét be kellett regisztrálni az apk-ba.
    - ami IGAZI meglepetést okozott nekem, az a Google Play-es alkalmazások frissítése volt: az irdatlan mennyiségű apk-knál olyan durva darálást végzett, amilyet még nem láttam korábban.
    - apropó látás: a Huawei P30Pro 533 / 921 nit-je után, rettenetesen tetszik a 120Hz-es adaptív LTPO AMOLED-es kijelzője. Olvastam a tesztben a fanyalgást az 1332 nites pontszerű fehér fénysűrűsége kapcsán, no de ha már egy 5 éves telón sem volt gond a tartalomfogyasztás a tűző napon, nem hiszem, hogy ezzel a panellel másképpen lenne.
    - a vezetékmentes töltést sajnos, nem tudtam kipróbálni (vettem anno egy 15W-os töltőt a P30Pro-hoz, de az sajna nem tudott megbirkózi ennek étvágyával...)
    - a 90W-os vezetékes töltésidő viszont, simán tudja feledtetni a marha bénán kialakított akkuoptimalizációját. (Az én telefonos szokásaimat nézve, úgy tapasztaltam, hogy nem bír ki 1 napot az akksija… ezt azért érdemes volna valamilyen patch-csel javítani).
    - a teló készenléti ideje ugyanakkor fenomenális! Pár %..? Nagyon rendben van!
    - a telefon fotós „képességeinek” eldöntését, vagy a többi mobil „tudásához” viszonyított rangsorát a hozzá(nem)értésem okán, nem tisztem megítélni, de amikor az elkészült képeimet nézegetik az Ismerőseim, Barátaim, vagy Szeretteim, kivétel nélkül mind azt kérdezi: milyen alkalmazással készíted ezeket a gyönyörű képeket, mert ők is letöltenék a telójukra :)

    [ Szerkesztve ]

    Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

Új hozzászólás Aktív témák