Új hozzászólás Aktív témák

  • killerjohn

    addikt

    válasz zolesz78 #22079 üzenetére

    Szerintem valami nagyon csúnyán el van cseszve egy 4 évesben ha elhiszi, hogy amit a tévében lát, az valóság... A fiam döbbent csenddel reagált arra, amikor közöltem vele, hogy a dinoszauruszok bizony léteztek. Nem úgy ám mint a sárkányok - mert azt tudta, hogy nem. Szanaszét volt a döbbenettől. Ja, és persze eljátssza hogy ben 10 omnitrix van a kezén és átalakul... pontosan tudja hogy mi a mese, a valóság, és a fantázia, amivel magát szórakoztatja. Idén erős problémával kellett szembenéznünk: a gyerek kerek perec hülyének nézett, hogy létezik a mikulás. Mi az hogy a csávókám repül? Elmagyarázta NEKEM, hogy a mesében persze hogy van mikulás meg jézuska, de miért mondom azt, hogy eljön hozzá? Na akkor időt kellett kérnem, hogy a létező összes ismerősömmel megvitassam (ateista vagyok ugyanis), hogy elmondjam-e az igazat, vagy sem. Pszichológusok szerint (!!!) fent kell tartani a gyerekben a fantáziát, a vágyakozást, a "csodák" mítoszát (szerintem bullshit, de szót fogadtam és a szemébe hazudtam hogy de bizony ezek léteznek és majd jönnek...).

    Nincs erre offtopic? :DDD

Új hozzászólás Aktív témák