Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dr.bubo

    őstag

    válasz butcher eu #8562 üzenetére

    Vegyél 2db TP-link wr543g routert. [link]
    Az egyik nálad lesz, sima routerként müködve. A másik pedig a haverodnál kliens módban lenne, ehez a routerhez a haverod laptopját utp kábelell kell összekötni.
    Ha a haverod a saját házában szeretne szabadon mozogni a laptoppal, akkor az airlive wl5460-t [link] ajánlom WDS repeater módba állitva. De ez csak akkor kivitelezhető, ha a saját antennájával vagy nagyobb nyereségüvel jól látja a te routered jelét. :)
    A 2 Tp-link elönye, hogy nagy valószinüséggel az extended range (kiterjejsztett hatósugár) miatt jól fogják egymást látni. Az egyik router ip-cimét meg kell változtatni.
    A routerek beállitása:[link] :)

    Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

  • And

    veterán

    válasz butcher eu #8562 üzenetére

    Értem, hogy mit szeretnél, de az adott feltételeken is változtatni kell egy kicsit. Mégpedig a tesód USB-s wifi-adaptere tekintetében, az ugyanis egyszerűen nem alkalmas a feladatra. A notebook-témát szerencsétlenül kevertem ide: nálad otthonra természetesen jó lesz kliensnek, de két házzal odébb már az sem működne megbízhatóan (ha egyáltalán tudna csatlakozni), erre szerettem volna utalni. Mindenképp külső antennák ajánlottak hozzád és a testvéredhez is. Ha nem is pont 8dBi-sek, de külsők, és valóban nem kell óriási nyereségűeknek lenniük, főleg ha telepítés után rá fognak látni egymásra.
    Otthoni routernek nálad elvileg bármilyen wifi-kivitelű megfelel, de tény, hogy célszerűbb egyforma típusokat választanod (mert a WDS-mód szeret 'rendetlenkedni' eltérő gyártmányok között, ahogy olvasom). Viszont nem csak WDS-sel hozhatók össze, a hagyományos AP (nálad) ill. kliens (tesónál) beállításokkal is menni fog, csakhogy utóbbi módot az alap egyszerű routerek nem támogatják, azok csak AP-k (elérési pontok) tudnak lenni a hálózatban. A kliens-mód (amellyel ugye egy másik AP-re felcsatlakozol) nem magától értetődő, ilyet csak többfunkciós routerek vagy AP-k tudnak.

Új hozzászólás Aktív témák