Új hozzászólás Aktív témák

  • TeebyKay

    őstag

    válasz Gubek-Einste #62677 üzenetére

    Kár érte, hasznos kis funkciónak tűnt papíron. Amióta kivettem azóta egyenlőre nem volt probléma a wifivel (hogy kell kommentben lekopogni?), remélem így is marad.
    Viszont most, hogy ketté szedtem a 2,4ghz és 5ghz sávot, kíváncsi lennék melyiket mire érdemes használni?
    Mivel az 5ghz-esnek kisebb a hatótávja, gondolom a közeli nagyobb sávszélességet igénylő eszközökkel érdemes rácsatlakoznom, mint az androidos tv boxok és laptop, az ide-oda hordozott eszközök mint a mobil és a távolabb lévő eszközök pedig csatlakozzanak a 2,4ghz-esre?

    Másik téma:
    Vezetékkel a routerre kötött asztali gépemen stabilan ~650mbps letöltési és ~950mbps feltöltési sebességet mérek 1gbps-es internet csomag mellett. Ez nagyjából mindig is ennyi volt és nekem igazából elég, így nem foglalkoztam vele, de ki lehet deríteni mi a szűk keresztmetszet a letöltési sebességnél? Elvileg nincs semmi terhelés elosztás bekapcsolva a routeren, és akkor is ennyit mérek ha csak az asztali gép használja a hálózatot. Ha jól emlékszem még anno az albérletben is ugyanennyi volt ahol a csomagot vettem, és költözés után is maradt ugyanennyi.

Új hozzászólás Aktív témák