Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolto

    őstag

    válasz ladlac #6154 üzenetére

    Most a routert kell úgy felkonfigurálnod, hogy csatlakozzon a T-Onlinehoz, hiszen ő fogja megosztani a netet, nem a számítógéped csatlakozik majd közvetlenül. Ha a géped már csatlakozik a routerhez (először érdemes vezetéken át), az ie-be vagy Firefoxba be kell írnod a rouer ip-címét (192.168.0.1 alapból), belépsz először jelszó nélkül a kezelőfelületébe és elkezded a varázslót. Ez kifaggat majd a netes felhasználónevedről és jelszavadról (amit eddig a T-Online-os tárcsázóval adtál meg) és a többi dologról, pl.:

    -- be kell majd állítanod egy SSID-t (így fogják hívni a vezeték nélküli hálózatodat -- ennek sugárzását a végén majd tiltsd le, ha az iPOD is hajlandó lesz csatlakozni egy nem nyilvános SSID-jű hálózathoz),

    -- kell majd titkosítást választanod, és

    -- érdemes beállítani a MAC-szűrést is, ami egy újabb védelmi vonal, hogy csak azok a cuccok tudjanak csatlakozni, amik a listán szerepelnek.

    Tudom, hogy kicsit általános, amit elmondtam, de nagyjából így működik, lesz még buktató bőven, de előbb-utóbb sikerülni fog.

    Hajrá!

    [ Szerkesztve ]

    Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

Új hozzászólás Aktív témák