Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csoszogi

    tag

    Sziasztok!

    Van egy erdekes hiba az XP boot.ini vel a szamitogepemen. Ez egy laptop, ket particioval C amin a rendszer van, es egy E az adatoknak. Mikor elinditom a szamitogepet, a kovetkezo uzenet ugrik fel:
    Invalid boot.ini file. Aztan kicsit gondolkozik a rendszer majd elindul. Utanaolvasva itt a forumon es a neten kiprobaltam a kovetkezoket: megneztem hogy a hal.dll megvan-e ez oke, ntdetect.com oke, majd ujrairtam a boot ini file-t, bootcfg futtatas utan megjelent a boot.ini file es my computer illetve msconfig futtatasa utan ugy tunt minden a helyen van. RepairBootIni is azt mutatta minden oke.
    Ennek ellenere minden egyes ujrainditas utan eltunik a boot.ini file, es kapom a hibauzenetet. Ha system, hidden kiterjesztessel latom el a boot.ini filet ugyanazt az uzenetet kapom. Szerintetek hogy tudom megoldani ezt a problemat? Valaszotokat elore is koszonom. Majd elfelejtettem, ez egy Asus laptop 3eves, XPprof eng sp3, a problema nem regi, par honapos de pontosan nem tudom miota all fenn.

  • csoszogi

    tag

    Sziasztok!

    Volt egy kerdesem meg 7-en, de azota sem oldodott meg, legyszives ha tudtok segitsetek. Ide masolom az akkori kerdesemet:

    Van egy erdekes hiba az XP boot.ini fileal a szamitogepemen. Ez egy laptop, ket particioval C amin a rendszer van, es egy E az adatoknak. Mikor elinditom a szamitogepet, a kovetkezo uzenet ugrik fel:
    Invalid boot.ini file. Aztan kicsit gondolkozik a rendszer majd elindul. Utanaolvasva itt a forumon es a neten kiprobaltam a kovetkezoket: megneztem hogy a hal.dll megvan-e ez oke, ntdetect.com oke, majd ujrairtam a boot ini file-t, bootcfg futtatas utan megjelent a boot.ini file es my computer illetve msconfig futtatasa utan ugy tunt minden a helyen van. RepairBootIni is azt mutatta minden oke.
    Ennek ellenere minden egyes ujrainditas utan eltunik a boot.ini file, es kapom a hibauzenetet. Ha system, hidden kiterjesztessel latom el a boot.ini filet ugyanazt az uzenetet kapom. Szerintetek hogy tudom megoldani ezt a problemat? Valaszotokat elore is koszonom. Majd elfelejtettem, ez egy Asus laptop 3eves, XPprof eng sp3, a problema nem regi, par honapos de pontosan nem tudom miota all fenn.

  • csoszogi

    tag

    válasz csoszogi #25728 üzenetére

    Sziasztok!

    Na sikerult vegre megoldanom a problemat, futtatni kellett a
    bootcfg /default /ID# parancsot is es igy megmaradt a boot.ini file a kovetkezo rendszerinditaskor is. :)

    igy kerdesem mar targytalan.

    Minden jot

  • csoszogi

    tag

    Sziasztok!

    Volt egy problemam a boot.ini fileal aztan leirtam hogy oldodott meg. Nos mint kiderult nem mukodott ez a megoldas. Jobban szetnezve a neten az alabbit talaltam: Az Ask & Record Toolbar okozta a problemat. Miutan eltavolitottam, tok jo lett minden.. :) Ezenkivul azt is olvastam hogy bizonyos spyware malware programok is szeretik a boot.ini file-t torolni. Vegul is nagy gondot nekem nem okozott a boot.ini hianya csak zavaro es mindenesetre a fene sem gondolna hogy egy toolbar ilyet okoz. Itt a link, a ceg sajat oldalarol, ahol a ceg vedi magat egy felhasznaloval szemben a forumon, kinek hasonlo meg meg durvabb bajai voltak ezzel a toolbarral:

    [link]

    minden jot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák