Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iref-h

    tag

    Sziasztok!
    " Win 10 még néhány hétig ingyen a win 7 használóknak is." A win 7 re ráhúztam a win 10 - et, átnéztem részletesen. Sajnos az 5.1 hangrendszer csak sztereóban ment, a virtualbox nem működött, ahol az XP - s programokat használom, stb. Lényeg hogy vissza tudtam állítani a win 7 - re a rendszert, de úgy gondoltam hogy egy korábban Ghostolt Win 7 - et teszek fel, gondolván hogy a Win 10 akció megviselhette a rendszert.
    Sajnos a már több éve bevált Ghosttal mentett visszaállítás nem sikerült, pedig a particiókon nem változtattam. A visszaállított Win 7 - t rendbe hoztam, megy rajta minden ami kell, megint csak Ghost, sikerült a mentés és a visszaállítás is.
    A helyzet az, hogy mégis csak szeretném a Win 10 - et feltelepíteni és tesztelni, de csak úgy, ha a ghostolt visszaállítás lehetősége megmarad.
    A merevlemezem C:126GB D:388GB.
    Az a kérdés, hogy amennyiben a "C"-n megmaradna érintetlenül a Win 7 a "D" .- re fel lehetne e rakni a Win 10 - et?

    Valószínűleg ehhez telepítő lemez kellene, de mi lesz a termékszámmal, aktiválással? Ebben az esetben hogyan tudom érvényesíteni a Win 7 - re vonatkozó ingyenességet? Fennáll e telepítéskor a partíció választás felkínálása?
    Be lehet e úgy állítani, hogy használat során bootoláskor ki tudjam választani az op.rendszert, - a Win 7 a "C" vagy Win 10 a "D"?
    Üdv.: iref-h

  • iref-h

    tag

    válasz vlevi #41824 üzenetére

    Mint ahogy írtad a gép megjegyzi az ingyenes időszakban felrakott Win 10 - et, így hát nem sietek a július 29 miatt. Ha majd jobban kiforrja magát a Win 10 megcsinálom a DVD telepítőt. Az igazság az, hogy ha a Win 7 - et továbbra is frissítenék rendesen maradnék nála. Az bizonytalanított el, hogy a frissítések nem nagyon működnek, bár éppen ma sikerült 15 - öt letölteni, kb 2 hete próbálkozom vele.
    Én is félek hogy a "D" partíciós megoldás galibát okozhat, egyelőre várok.
    Még annyit kérdeznék, hogy ha majd egyszer mégiscsak a "D" partícióra való telepítést választanám és nem a "C" - t, a termékszámmal, aktiválással nem lesz baj, vagy nem a "C" jegyezte meg a Win 10 -t. esetemben?

  • iref-h

    tag

    Sziasztok!
    Július közepén a Win 10 ingyenes letöltése közelgő határidejének hatására a Win 7 re rátöltöttem a Win 10 - et. Sajnos nem mentek programok, pl. az 5.1 hangkártya meg egyéb. Élve a visszaállítási lehetőséggel, azonnal vissza tettem a win 7 -t. Ez az akció kb. egy hónapja történt, rendben is volt minden. A mai napon bekapcsoltam a gépet, fekete háttér, a bal sarokban "Windows 7 Build 7601 nem eredeti ..."
    1. A visszaállításkor készítettem Ghost mentés. Arra gondoltam, hogy az időközbeni frissítések miatt lett a baj, mármint a "nem eredetiség", ezért a Ghost mentést felhasználva július 11 - i állapotra töltöttem vissza a Win 7 - t. - semmi változás.
    2. Eltávolítottam a KB 971033 frissítést, semmi változás.
    3. Próbáltam eljutni a %windir%\ServiceProfiles\NetworkService\AppData\Roaming\Microsoft\SoftwareProtectionPlatform\ ig
    sajnos nem találja.
    A helyzet az, hogy eddig soha nem volt ilyen probléma, gyanakszom hogy a Win 10 néhány órás tesztelésének köszönhetem a bajt.
    4. A frissítések beállítása: "frissítések keresése, de én döntöm el ...." már egy éve nem keresett frissítéseket, a mai napon nagyot néztem, hogy újra megy a dolog, sajnos korai volt az öröm.
    5. Korábban a Windows eredetisége vizsgálatát illetően az "eredeti" megjelölést kaptam.
    6. Kérdés az, hogy ha teljesen újra telepítem a Win 7 - t, helyre állhat az "eredetiség"?

    Tudna e valaki segíteni, mi történhetett, és mit tehetek?

    Üdv.: iref-h

Új hozzászólás Aktív témák