Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dumi86

    senior tag

    válasz Lackooo84 #45275 üzenetére

    Nagyon nem értem mi köze ennek a lemezhasználathoz,de remélem siker lesz :R Tényleg jópár embernél megoldotta a gondját.

    Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

  • válasz Lackooo84 #45275 üzenetére

    Mondjuk első komment: kikapcsolta a windows tippeket mutogató valamit... jah kérem, hát ilyenek lehetnek sose használtam még ezt a dolgot én se, mindig kikapcsoltam minden vackot...
    Lehet hogy az okozza passz. :)

    Az utorrentes dolog a windows cache-elése miatt van, érdemes a kliens beállításait megnézni, valószínűleg a windows cache mechanizmusa él, az meg ugye mindent próbál a memóriában tartani amire gyakran van szükség a lemezről, egy torrent ezt a folyamatot ki tudja csinálni, ha nincs jól beszabályozva/kontrollálva, mivel ügye az egész torrentfile-t, minden apró részét igyekszik a memóriában tartani ha gyakran kell (sokat seedelsz, sokfelé, sokmindenkinek pl).
    A jobb kliensek mondjuk erre szoktak figyelni. A másik a letöltött adatok kiírása a lemezre szokott még gond lenni... szintén cache és egyéb miatt.

    (#45273) Lackooo84

    Ez meg attól függ hogy használod a géped... alapvetően orvosolható, ha van sok ramod, mert akkor nem vacakol annyit a windows, mindent betol és keveset ír ki lapozófáljba... illetve függ attól milyen programokat használsz és azok milyen lemezen vannak. Ha tök random a viselkedésed, persze akkor nem sokat segít... mert mindig mást akar majd begyorsítótárazni, meg előtölteni, mert nem ismer fel mintát benne = ami azzal is jár hogy nem tudja eldönteni mindig mit tartson a memóriában és mit rakjon ki lapozófájlba pl, ezért aztán konstans vacakol a lemezzel (és sok kicsi random lemezművelek betesz a gép sebességének). :)
    De amugy tényleg azért jó az SSD, mert ezt az egészet megszűnteti... a HDD már elavult dolog rendszerlemeznek. :D

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Új hozzászólás Aktív témák