Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #1566 üzenetére

    A mai kapitalista gazdaságban, tervezett elavulás korában, szerintem nem kell meglepődni azon, ha vásárlásra ösztönzik/ kényszerítik a népet. De, azért új Windows-oknál Vista óta, pont, h nem emelkedtek a hardverkövetelmények. Max CPU terén volt 8.1-nél szigorítás, de ugyanakkor érthető, h a régi vackokat ki akarják söpörni a piacról. Lehet, h a Linux-nak elég egy régi vas is, de attól még nem muszáj mkinek 10-15 évig ugyanazt a hardvert használni. 3-4 évente talán belefér egy bővítés, v váltás, az nem akkora luxus egyáltalán. És sokan nem csak OS miatt teszik, hanem mert mondjuk az új hw támogat, tud új dolgokat, amit a régi nem. Ahogyan időről-időre frissíti a user a programokat, OS-t, úgy talán x év elteltével nem árt a vasat is az újakhoz igazítani. Én nem gondolnám, h ez akkora luxus, v hülyeség lenne, csak azért, mert a másik OS talán tovább eldagonyázik a régi hardveren.
    SSHD se különösebben terjedt el, ha meg vki már teljesítményt akar, inkább vesz SSD-t. Adattárnak meg + belső/ külső HDD-t. Általános szinten szerintem nem is ismeri a nép az SSHD fogalmát, aki meg szaki, az inkább SSD-zik.

    Debian screenshot egy Win10 topikban, huh... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #1566 üzenetére

    Az igaz, h WU még mindig mondhatni lassú és másik OS-nél vmivel pörgősebb, de W10 topikjában ezt a kérdést, majd akkor lesz érdemes jobban vizslatni, ha elkészül az RTM. Ahogy belekerült a build verziók közti közvetlen váltás lehetősége, úgy vsz WU terén is fognak továbbfejleszteni ezt-azt. Ezeknél a korai verzióknál, amikbe még csomó minden bele sincsen téve, eleve felesleges ezt elemezgetni.

  • szabonagyur

    félisten

    válasz #40553216 #1566 üzenetére

    A userek nagy része letudja a WU-t egy kikapcsolással szóval felesleges berakni ide a 90% dolgot, és a Userek nagy része évekig el van egy rendszer telepítéssel, hülyeség azt mondani, hogy egyes helyeken van csak úgy.
    Amúgy nem is értem minek jelensz meg minden Windows témában, ha ennyire nem szereted...

    @(#1567) tomtyi: SSHD szerintem pont kevésbé elterjedt mint az SSD. Ezt a rendszer felosztást meg nem igazán értem. SSHD esetében az SSD részét nem is látod, ha meg rendes SSD-t veszel akkor nem is nagyon lehet kapni 64-től kisebbet már, azon meg bőven elfér.

    @(#1569) King Unique: amúgy a WU mindig magyar MS szerverről tölti a frissítést le vagy külföldi? Csak mert ugyebár ha utóbbi ott sokat számít mennyi sávszélessége van a szolgáltatónak kintre.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

Új hozzászólás Aktív témák