Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok!

    Eredetileg egy relatíve egyszerűnek tűnő kérdés miatt "jöttem" ide;
    - Adott az adatlapomon szereplő vagy 10 éves konfig.. Win7 32bit van rajta, gyakorlatilag megjelenés óta.
    Évek óta érik már az újratelepítése.. sose volt még rá erőm..
    Van egy Thinkpad T500-am is, abban dobtam 8 giga ramot, sokat segített (rossz szokásom, akár 10 böngésző fül, + 2-3 alkalmazás megnyitása.. ilyenkor csak teker-teker szerencsétlen winyó.. )
    Ebből kifolyólag szeretnék az öreg asztaliba is dobni 8 gigát (2 helyett).. ebben viszont nem partner a 32bites win 7, szóval ez a végső lökés.. no meg az, hogy vettem egy 250GB-os samu SSD-t is, ha már lúd..

    Viszont elfilóztam, hogy lehet akkor már inkább a Win10-et kellene kipróbálni.
    Az SSD topikban írta egy kolléga, hogy az nem fog menni, neki se ment valami amd-n...

    A fő kérdés az lett volna, hogy érdemes-e az én öreg vasamra WIN10-et aplikálni, vagy bőven jó a nekem már megszokott Win7?

    Szeretném ha a régi eszközeim (Tuner kártya, hangkártya) is menne..
    Játékban igazándiból csak a COD4 érdekes.. azzal játszok ezer éve, ritkán..

    Programok általános... (WhereIsIt, Winamp, Keepass, többi szerintem elég populáris ahhoz hogy támogatott legyen...)

    Viszont kicsit távolabbi terv, hogy komplett platform csere lesz.. fél év-éven belül.. (attól függ, hogy muzsikál az öreg masina reinstall után.. meg hogy hogy alakul az életem -2 hónap múlva műtenek.. sose tudni-, meg mikor tudok utána járni, mire is cseréljek..... .. )

    Ebből kifolyólag (is) lehet céleszűbb lenne most még a WIN7-et felraknom, és majd az új vasra a 10-est..
    Tervben van annak a megvásárolása is (nem frissítettem anno a hetest).. "olcsón", ha jól láttam, csak OEM van, ami meg elvileg kötött a vashoz..

    Jól filozofálgatok?
    Most még inkább Win7 64bit, (lehet a 10-es nem is menne) és majd inkább csak az új vasra menjen a 10-es..
    Vagy már erre is meg lehet próbálni? Esetleg valami "próba" verziót :B ;)

    Ráadásul ahogy vissza olvastam pár száz hszt.. elég vegyes a tapasztalat a 10-essel.. vagy inkább csak a nagy frissítéseivel.. stabil rendszert szeretnék gyorsan.. a 7-est, meg a nyűgjeit már nagyjából azért ismerem..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák