Új hozzászólás Aktív témák

  • jozsi252

    veterán

    Lenne még egy dolog ami az GPT partíciós telepítéssel kapcsolatban nincs teljesen rendben. Asrock Z170 alaplapom van.

    Olvasgattam 2 oldalon is erről de nem találom ezt a UEFI-s beállítás pontosan a lapomnál.

    Az addig okés hogy a fast boot secure boot-ot disabled-re kell állítani, alapból is azon volt. De a Boot menübe az istenért se találtam meg hogy tudnám UEFI-re rakni a beállítás.
    Viszont az Advanced -> USB Configuration-ra rámegyek akkor a következő ablak jön elő.

    Legacy USB Support
    - enabled
    - disabled
    - auto
    - UEFI Setup only

    Itt kell akkor UEFI-ra átrakni a beállítást? Mert enabled-en van ez (Win7-et használtam csak idáig ezen a gépen).

    MCT-vel megcsináltam a pendrive-ot Win10 x64-re, FAT32-re formázva. Szóval a fő kérdés az hogy a Legacy USB Support-nál kell csak UEFI Setup Only-t beállítani és menni is fog a GPT telepítés?

    Ja és még valami, amikor a pendrive-ot bedugom a gépbe, és nyomok egy boot menüt, akkor 2 lehetőség is előjön a pendrive-nál.

    - USB: ADATA USB FLASH DRIVE 1.00
    - UEFI ADATA USB FLASH DRIVER 1.00 PARTITION 1

    Lehet hogyha az UEFI-re megyek rá akkor alapból úgy telepíti?

    Bocs a sok kérdésért csak ez a GPT UEFI téma kicsit új nekem, mivel eddig Win 7-et használtam. Hiába ovlastam el több oldalt is erről a telepítési módról, akkor se tiszta hogy fogok GPT partíciót kapni tutira.

    :R

    Itt egy kép a boot menüs dologról

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák