Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz daimonion #26767 üzenetére

    Ha már annyira az adott oldal tesztjeit isteníted, azért látszik, hogy nem egy ingyenes védelem übereli. Valamint ezek a tesztek ugyanúgy nem teljesen mérvadóak. Korábban meg elbukott nem egy teszten...
    Illetve amikor augusztusban AV topikban is tesztelgettek párat, akkor is szinte a leggyengébb eredményeket produkálta...[link], [link]. Ez ugyan szintén nem teljesen mérvadó, de azért látszik mennyire is hatékony, avagy nem...

    Más terméknek is van fals riasztása, de az elég érdekes, hogy amit a top, megbízható AV-k átengednek, azok közül a WD elég sokat fenyegetésnek vél, amit meg blokkolni kéne, azokat simán átereszti...mily meglepő. :D Meg amit mondtam, hogy böngészőbe én még weboldalt nem láttam tőle blokkolni és amikor direkt vmi PUP és társaival teletűzdelt programot akartam letölteni, akkor sem csinált semmit. Míg más termékek kapásból blokkolták. Ennyit a valós hatékonyságáról...

    "Azért ezeket összevetve már kicsit árnyaltabb a kép azt ha mellé raksz egy jó hIPS -t pl Winpatrol akkor kielégítő védelmet kapsz"

    Ja persze, rakjunk mellé x db kiegészítőt, hogy hozzon egy szintet. Ennyi erővel a többi termék mellé is lehet, vagy van olyan, ami önmagában komplexebb védelmet nyújt.

    "alapszintű védelmet megadja minden gond nélkül ..Nincs FP jelzése ha azt mondja hogy az a dolog nem odaillő akkor el lehet hinni neki"

    Ez az, csak alapszintű védelem. Az MS célja is ez volt vele, hogy azon usereknek, akik tesznek magasról az AV kérdésre, legalább azoknak is vmi védje a gépét. De soha nem lesz "A kategóriás" termék, az MS direkt nem is fejleszti topra, hogy kedvezzen a külsős gyártóknak. Persze, nincs FP jelzése, ja... :DDD
    A WD-nek igazán csak az az egy előnye van, amit fentebb említettem, mert az ár és védelem hatékonysága nem nagyon szól mellette. Ha én elérhetek egy rakás más terméket, normális GUI-val, + funkciókkal teljesen ingyen, vagy a fizetőseknek a sorozatos fél éves/ éves ingyenes promóit, amik sokkal többet tudnak, akkor nem nagyon lesz indok arra, hogy mért egy WD-vel vacakoljak... Aminek a frissítési mechanizmusa is ritkább, mint a többinek, amik naponta sokkal több definíciófrissítést kapnak. Előbbinél, ha vkinél egyéb okok miatt nincs teljesen automatára állítva a WU, akkor máris újabb hátráltató tényező naprakész védelem terén.

Új hozzászólás Aktív témák