Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    válasz King Unique #146910 üzenetére

    Köszi a gyors választ... sűrű volt a hetem...
    A virtuálbox nem opció, mert a laptopkon 2 és 4 gb memória van, így abból már nem tudnék adni a virutális rendszernek, + a 4gb-osra én nem telepíthetek semmit, a 2 Gb-os a linuxos, de azt tovább osztani a win10-nek...
    Illetve gondolom akkor kötve lennék az adott laptophoz is, más eszközről már nem érném el...
    De, ha a virutálboxon futó oprendszert külső eszközről is gond nélkül el lehetne érni, akkor még lenne egy opció. Azaz egy másik eszközzel elérném a virtuálboxon futót és ezzel a másik eszközzel történne a használat.

    A dualbox gondolom hasonló, mint a virtuálbox rendszer, bár annak nem néztem utána...

    A win 365 felhőalapú PC sok szempontból jobb, bár nem vagyok se kisvállalati, se nagyvállalati felhasználó... A PowerBI-nak szüksége van 8 Gb memóriára, illetve egy angol fórumon olvastam, hogy valakinek behalt egy frissítésnél 8 Gb-al, de amikor felfejlesztette 16-ra akkor már működött szépen a program...
    Az árakat elnézve 8 Gb-al kb.36 euró és 16 Gb-al kb. 61 euró lenne a havidíja... Ezzel még barátkoznom kell, hiszen csak én használnám, magánszemélyként...

    Van egy bérelt szerverem, de annak nem tudom a paramétereit, így azt sem, hogy egy esetleges virutálbox telepítés után mennyi memóriát és hogyan tudnék megosztani... Illetve, lehet, hogy nem is engedné meg a tulaj, mivel más a felhasználói cél, mint amire rendelkezésre bocsátották...

    Esetleg, ha (mivel akarok majd honlapot is) bérelnék egy szervert, akkor arra telepítenék egy virtuálboxot, akkor lehet, hogy olcsóbban megúsznám, mint fizetni a ms-nek... Bár a szolgáltató kiválasztása az erős igények miatt szintén nem könnyű feladat.

Új hozzászólás Aktív témák