Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    Geth

    Nagyon sajnálom, ugrott a tálca söröd.
    King Unique összes linkjét mégegyszer végimazsoláztam, mondom ennyire tök nem lehetek mert eredmény nulla.
    Az a kis pc amin nem tudtam beállítani a monitor standby utáni visszajövetkor a jelszókérés kikapcsolását.
    Mert nem is csak a monitort kapcsolja ki!

    Ma délután kapott a kis pc egy másik billentyűzetet, egy olyan csiricsáré világítósat.
    Szerencsére RGB-ről be lehetett állítani egyszínű kékre, és szépen világítanak a betűk rajta.
    És amikor a pc a 10 perc után elküldi standby-ba monitort, a billenytűzet is elaludt.
    Mint amikor kihúzom az usb lukból.
    De nem mert enterre, vagy egérmozdításra éled a gép és persze kéri a jelszót.

    És megvilágosodtam... na nem úgy mint a szent emberek :)
    Ez ilyenkor elmegy ALUDNI! Készenlétba teszi magát, aztán ébred.
    Erról meg is bizonyosodtam, van egy konnektorba dugható fogyasztásmérőm, monitor off, és 8 wattról 1,9wattra esik a fogyasztása, azaz tényleg csak a RAM megy benne meg az alváshoz szükséges áramkörök.

    Innen már csak pár guglizás volt a megoldás, az alvó állapotból visszajövetkor ne kérjen jelszót:
    gpedit.msc-- > Felügyeleti sablonok > Rendszer > Energiagazdálkodás > Alvó állapot beállításai és itt a Jelszó kérése a számítógép felébredésekor-->letiltva
    És ollállá, bingó. Végre nem kéri a jelszót.

    Sajnálom a sört... még szerencse hogy nem vettem meg mer' én meg antialkesz vagyok, még megromott volna ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák