Keresés

Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    Problémám a következő: Mostanában, kb két hete, egyre gyakrabban indul újra a gép, minden előzetes figyelmeztetés nélkül. De van hogy reggeltől estig megy hiba és akadás nélkül. Nincs kékhalál,nincs leállásra, vagy hibára utaló előzetes jel. Magától újraindul, és el is jut a bejelentkező képernyőig, ahol is 10-ből 1szer nincs reakciója az egérkattintásnak. Mozog, de nem változik alatta az ikon. Bejelentkezés után látszólag minden okés. Akkoriban nem telepítettem semmi olyat(szerintem) ami okozhatná. Az egyetlen amire gondolni tudok, az a cFosSpeed, ami elég jól hasznosítható, mert tényleg jobban oldja meg a csomagkezelést, de rendszerszinten avatkozik bele a működésbe. Azt viszont már régebben tettem fel. A leállás előfordult már reggeli gépindításnál, sőt elég sokszor, míg gyakran megesik délután is váratlanul. Az a baj, hogy semmilyen eseményhez, tevékenységhez nem tudom kötni az előfordulását. Eseménynaplóban nem találok rá vonatkozó bejegyzést. Az újraindulásnál viszont kiírja, hogy a XP súlyos hiba után állt helyre. Rendszeresen elküldöm a jelentést. Reakció rá, hogy a Support ezt az oldalt és infót adja: [link] Egy gázos driver ''Stop Error''-t okozott a XP-nél. De bővebbet nem tud. Namármost arra nem sikerül rájönnöm, mi lehet a gubancos driver, ezt hogy lehet kideríteni ügyesen? Vagy úgy kompletten mi lehet a megoldás? A reinstallon kívül, mert még kb 60Giga lementendő anyagom van, meg nincs sok kedvem újrarakni mindent.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz moonman #3981 üzenetére

    Köszi :R
    Ma már tényleg volt kékhalál, de sokkal több újat az sem mondott. Beállítottam, hogy ne induljon újra, és írja ki a memóriátartalmat, és miközben pont válaszoltam neked, egyszercsak bezáródott a cFosSpeed ablakikonja, vagyis megszűnt a hálózati adatátvitel(?), és beugrott a nagy kékség. Kiírta a memót, és beállítás ide vagy oda, újraindult. Lévén hogy gyanús volt, leirtottam a cFS-t, és most már 15 perce stabil, de nem akarom elkiabálni. Egyelőre okésnak tűnik, de ha továbbra is jelentkezik a gebasz, akkor BIOS-flash jön, mert a többi driver szerintem friss. A külsősök legalábbis biztosan. Az XP sajátjai-hoz meg nemigen vannak újabbak, legalábbis párra rákerestem, és mindegyiket frissnek mondta, nem talált hozzá frisebbet/jobbat. Memtestet talán ebéd alatt lenyomom. Bár érzésre azzal szerintem nincs gond(remélem)

    Kérdés: ha egy program(pl a cFS lecserél bizonyos driver-fileokat, vagy rendszerfájlokat, és mondjuk uninstallom, és éppen olyan fajta, hogy a régieket nem állítja vissza az uninstaller, akkor újraindításnál az XP visszaállítja automatikusan a hiányzókat?
    Ja, és még1: Néha amikor az explorerrel talózom, és miniatűr nézetben van a megjelenítés, akkor néhány főleg videofájlokat tartalmazó mappánál kiírja hogy az explorer hibát észlelt és leáll. Ritkán más esetben is előfordul, de ez a leggyakrabb. Mi okozza ezt, és hogy lehet megoldani?

    [Szerkesztve]

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz moonman #3994 üzenetére

    Szerintem a codecet lecserélem egy újabbra. Alighanem az lesz a gond, mert ha jobban belegondolok ahova még ezt a codecpack-ot felraktam, az a gép szintén így viselkedett.
    :R Thx
    Ja, azóta is stabil a gép(kopp-kopp)

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz Benmartin #4014 üzenetére

    Tyű, ez nekem is segített. Nem is értettem, hogy nekem miért 14 ''csík'' alatt bootol be, míg ismerősöm XP2000+ -a meg 8alatt megoldja. Bár azt a 45-50 másodpercet mindig kibírtam, nem zavart. Most viszont 2 csík, és a felhasználóválasztás után is csak 10 másodperc kell. Szóval
    :R

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz Totyi #4672 üzenetére

    Nekem két, két és fél percig is elcsíkozgat, aztán végül csak bejön. Nemtom meddig próbáltál várni, 5 perc után már nem érdemes :)

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz Totyi #4798 üzenetére

    Most direkt lemértem, 41 sec. :F Bár nekem a ZA telepítés után az volt amit először megkérdezett, és engedélyeztem, nem is volt gond. :)

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • BlacKSouL

    addikt

    Meg lehet azt akadályozni valahogy, hogy egy program, jelen esetben alighanem kémprogi vagy trójai, megnyissa a semmiből az Explorert, és betöltsön egy lapot? [link] Úgy értem az Exp. beálításai között. Mert a felbukkanó ablak-blokkolás nem oldja meg. Kémvadászok meg egyelőre nem találnak semmit.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Aktív témák