Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siriusb

    veterán

    válasz total90 #3827 üzenetére

    A mysql kiszolgáló neve - ha nem adtak meg mást - localhost.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz total90 #3827 üzenetére

    Bár sosem telepítettem Wordpress-t, mert még nem volt rá szükségem, a 404-es hiba nem adatbázishibára utal (bár ott nem tudom, hogy oldják meg, de elég nagy szar megoldás lenne, ha nem működő adatbázis-kapcsolat esetén 404-es oldalra irányítanának :U), hanem inkább arra, hogy nem elérhető az adott fájl (pl. nem is létezik a megadott célhelyen a fájl, mert nem is volt ott, törölték, mozgatták, stb.), vagy maga a webszerver (az adatbázisszerver megint más), esetleg valamilyen rossz címre irányít át a webszerver a megadott címről (olyanra, amin nincs elérhető oldal), és ehhez hasonló hibák lehetnek, de többnyire nem adatbázishibára utal ez a hibakód. Legfeljebb rossz programozói gyakorlat esetén ad vissza ilyen hibát adatbázis-kapcsolattal való gondok esetén (szerintem).

    Biztos, hogy jó helyen van a fájl, amit keresel, pont ott van, amit beírtál, nincs átirányítva, stb.?

    (#3830) The DJ: szerintem ehhez az IP-cím-beírogatós dologhoz nem sok köze van. Általában a "localhost" elég szokott lenni adatbázis-kapcsolat létrehozásához, saját szerveren és szolgáltatóén is (most az átlagos eseteket mondom), példa:
    // ....
    mysql_connect('localhost', $user, $password);

    VAGY
    // ......MYSQL_USER, MYSQL_PASS definiálva, stb...
    define('MYSQL_DB', 'db_neve');

    define('PDO_MYSQL_DB', 'mysql:dbname='.MYSQL_DB.';host=localhost;charset=UTF-8');
    // ......
    $db_connection = new PDO( PDO_MYSQL_DB, MYSQL_USER, MYSQL_PASS, array( PDO::MYSQL_ATTR_INIT_COMMAND => "SET NAMES utf8" ) );

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák