Új hozzászólás Aktív témák

  • trisztan94

    őstag

    válasz martonx #8856 üzenetére

    "Mik az előnyei egy PHP-s MVC-hez, vagy ASP.NET MVC-hez képest? CMS-ekhez képest?"

    Static site generator a cucc, egy darab szerveroldal nincs benne, ezáltal sokkal gyorsabb. Tárhelynek sem kell semmit sem támogatni, csak html-t, tehát szinte ingyen tudsz normális tárhelyhez jutni. (Jó, a PHP-s tárhely sem drága, de jelen pillanatban nekem olyan tárhelyen van az oldalam ami ezzel készült, hogy 2USD évente - godaddy) és szinte teljesen leváltok mindent amihez kéne szerveroldal.
    CMS meg túl nagy, pont te mondtad még múltkor, hogy mennyi felesleges szar van bennük,stbstb. Meg amúgy sem szeretem őket :)
    Igazából ez blogra lett kitalálva, de szinte bármit tudsz vele csinálni (github motorja is ez) amit akarsz.

    "mik az előnyei ahhoz képest, hogy magadtól összeraksz 3-4 statikus oldalt?"

    Első és legfontosabb előnye számomra: layout-ozás. Ugyanaz, mint ASP.NET-ben, van egy layout fájlod ami mindig ugyanaz marad és csak a content-eket rakosgatod bele.
    Többi előnyéhez sorolnám pl a markdown, textile nyelv használatát (akár lehet markdown, textile, yaml és html kombinálva is!)

    Miért jó nekem a markdown? Miven szinte csak blogolásra használom, nem kell html-t irogatnom minden bekezdéshez.
    Markdown és html összehasonlítása:
    html:
    <h1>Cím</h1>
    <h2>Alcím</h2>
    <span>dátum</span>
    <p>Szöveg...... </p>
    <p>másik bekezdés</p>
    <a href="www.google.hu">link</a>

    stb...

    markdown:
    ##cím
    #alcím
    {{date}}

    Szöveg

    Másik bekezdés
    [link](www.google.hu)

    stbstb...
    Azért mégis könnyebb így irkálni, nem?
    Ja, és nagyon szép, szemantikus (X)HTML-t generál a md fájlokból.

    Szerk:

    Liquid templating-et használ a Jekyll, például a stackoverflow-os kérdésemre ennyi megoldás:

    (Ugye azt akartam, hogy egy ilyen url-ből: /blog/valami/megvalami/valami-cime legye annyi, hogy blog)

    Filterekkel lehet játszadozni, így néz ki a megoldás:
    {{ page.url | replace:'/',' ' | truncatewords: 1 | remove:'...' }}

    [ Szerkesztve ]

    https://heureka-kreativ.hu

Új hozzászólás Aktív témák