Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsiszke

    csendes tag

    Sziasztok!
    Kedd óta én is tulaja vagyok egy 3TB-s változatnak. A fórum segítségével fenn van a transmission is, ami alapjában véve működik is. De volna egy kérdésem. Van rá lehetőség, hogy a torrent letöltés kezdetekor különböző könyvtárakat adjak meg, annak függvényében, hogy milyen jellegű a torrent? Hasonlóan a mint a PC-n, ahol Film, E-konyv, Progi, stb könyvtárakba vannak szortírozva és nem ömlesztve egyetlen könyvtárba. A "settings.json"-ban eddig tett próbálkozásaim a több könyvtára vonatkozóan sikertelenek voltak. Segítségeteket előre is köszönöm! :R

  • Dzsiszke

    csendes tag

    válasz BullZeye #1571 üzenetére

    Köszönöm a tippeket, de sajnos nem jutottam előrébb. Én nagyon amatőr szinten állok a Linux rendszereknél, ez a parancssoros dolog soha nem ment. A Transmisson-nál manuálisan szeretném megadni a torrentek letöltési helyét mikor a torrent fájlt megnyitom. Próbáltam beállítani az elérési utakat, de mindig hibaüzenet kapok. A megadott helyen hiába állítok be több könyvtárat. A webes felületűvel is ez a helyzet. Csak azt a könyvtárat látom ami a "settings.json"-ban benne van. Leellenőriztem a könyvtárak jogosultságait (kép). Az sem teljesen tiszta, hogy miért nem egyezik meg a fájlkezelőben látszódó könyvtár elérési út "/nfs/Public/Torrent" a transmission-ban megadandóval "/DataVolume/shares/Public/Torrent/Film". Gondolom csak nem látom a fától az erdőt és nagyon egyszerű a hiba. Segítségeteket előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Dzsiszke

    csendes tag

    válasz Alex91 #1574 üzenetére

    A "settings.json"-ban megadott /DataVolume/shares/Public/Torrent/Film könyvtárba.

  • Dzsiszke

    csendes tag

    válasz Alex91 #1576 üzenetére

    Mondom én, hogy Lúzer hiba. :R De azt is bátran kijelentem, hogy ez az írogatás nem nekem való.
    Tehát a vebes felületen az elérési útnál kézzel átírva a könyvtár nevet működik. De könyörgöm, akkor minek van egy legördülő fül és a beállításokban lehetőség a könyvtárak megadására? :W

  • Dzsiszke

    csendes tag

    válasz BullZeye #1597 üzenetére

    Sajnos nem állítottam át automatikus frissítésről manuálisra a My Cloud-ot, így ma hajnalban frissített és nálam is jelentkezett a Bazie (#1592) kolléga által jelzett Transmission hiba.
    Ismertek egy kipróbált módszert amivel visszaállíthatom a régi firmware-t?

  • Dzsiszke

    csendes tag

    válasz Dzsiszke #1599 üzenetére

    Sziasztok!
    Azoknak szeretnék segíteni, akik hozzám hasonlóan frissítetek a firmware-t 4.00.00-607-re és most szeretnék visszaállítani a régi 03.04.01-230 -as firmware-t, mert pl. Transmission 2.82-t nem tudják telepíteni az új firmware-re. A megoldást a WD Community oldalán találtam meg. A lentebb leírtakat mindenki csak saját felelősségére csinálja meg. Én 0.0% Linux és 100%-os Google Translate angol tudással csináltam meg. :R

    Re: [GUIDE] Transmission 2.82 [ Edited ]
    Thursday - last edited Thursday

    (of course, I don't take responsability if your disk crashes, your girlfriend leaves you or your nany goes homicidal)

    Ok, Ill walk through the process of downgrading a My Cloud as I’ve had to unexpectedly experience this issue today after an automatic update over night!.

    The info needed is already in this thread;

    As posted by kdh812
    “You can try this as following this command on SSH :

    # /usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh /DataVolume/shares/Public/sq-030401-230-20140415.deb

    Before run this command, you should download and unzip like this.

    # wget http://download.wdc.com/nas/sq-030401-230-20140415.deb.zip
    # unzip http://download.wdc.com/nas/sq-030401-230-20140415.deb.zip

    Thank you for the comment, you gave me the first of the info required; running the below in a terminal...

    /usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh /DataVolume/shares/Public/sq-030401-230-20140415.deb

    Lets break this down;
    /usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh
    This is the script My Cloud uses to install new firmware, (we will be using this later)

    /shares/Public/sq-030401-230-20140415.deb
    The above is the location of the firmware file,

    Right now the My Cloud install script will not allow you to downgrade, as confirmed by JoaquinAR, with the following output when trying to downgrade.

    “updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:51:: ( /DataVolume/shares/Public/sq-030401-230-20140415.deb )
    updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:51:upgrade start: /DataVolume/shares/Public/sq-030401-230-20140415.deb
    updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:51:check_size=
    updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:52:version_current=040000607
    updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:52:version_newfile=030401230
    updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:52:smileytongue:ackage_newfile=sq
    updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:52:master_package_name=sq
    updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:52:master_package_new=sq
    updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:52:update_container=
    Error fw_update_status: failed 200 "invalid firmware package"
    updateFirmwareFromFile.sh:07/10/14 01:23:52:failed 200 "invalid firmware package"”

    JoaquinAR again posted the final peace of the puzzle.

    “Lines 256 through 259 of /usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh

    # if [ -z "${update_container}" ] && [ "${vnew}" -lt "${vnow}" ]; then
    # error="failed 200 \"invalid firmware package\""
    # pre-update_error $error
    # fi

    Aaand back to previous firmware.

    The format above may be off, but what we need to do is include a hash (#) at the beginning of lines 256 through to 259 of the /usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh script;

    Ok lets do that J

    From the terminal type
    nano /usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh

    Locate the above code at lines 256 through to 259 and hash them out and save the file.

    Upload the extracted firmware “sq-030401-230-20140415.deb” to a location on the My Cloud for example the Public directory. (/share/Public) ß on my device

    Back to the terminal make sure you know the location to the downgrade file – in my case: /share/Public/ sq-030401-230-20140415.deb

    Issue the final command:

    /usr/local/sbin/updateFirmwareFromFile.sh /share/Public/ sq-030401-230-20140415.deb

    This will initialise a downgrade to firmware version v03.04.01-230 –
    Don’t panic this takes a few minutes with blinking lights – once complete (5-mins aprrox)
    REMEMBER!! Turn off Auto Firmware update in settings J.

    your done:

    if any doubts DONT DO THIS!! you have be warned!

    [ Szerkesztve ]

  • Dzsiszke

    csendes tag

    válasz PistiSan #1100 üzenetére

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a következő elképzelés megvalósításához. Az a lázálmom, hogy a családi fotókról nem csak fizikálisan, de földrajzilag is külön helyen lévő biztonsági mentést készítsek. Ezért arra gondoltam, hogy a sógoromékhoz is telepítek egy My Cloud-ot, amit távolról elérhetek és a saját My Cloud-al vagy PC-vel szinkronizálhatok. A távoli elérés beállításában tudnátok segíteni? Visszább olvasva a fórumban PistiSan kolléga az #1100-as hozzászólásában felhívja a figyelmet, hogy a router és az interneten lévő ip címnek egyeznie kell, valamint a netmask se legyen 255.255.255.0. Az ip címem a router-en és a neten egyezik: 81.183.195.XXX, de netmask az gyanús: 255.255.255.255. Működhet így a távoli elérés? Probléma az, hogy hamarabb cselekedtem, mint olvasgattam, így a sógoréknak szánt My Cloud már útban van. Segítségeteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Dzsiszke

    csendes tag

    válasz PistiSan #1630 üzenetére

    Köszönöm a gyors és megnyugtató választ. Ami még elmaradt, hogy Sógoréknál is ellenőriznem kell a távoli elérés lehetőségét. :) Mi a menete a távoli elérés beállításának?
    Jelenleg a szinkronizálást a PC és a My Cloud között az ingyenes FreeF[link]ileSync nevű progi végzi automatikusan ütemezett feladatként a PC indítása után 15 perccel. Megadtam, hogy a PC és a hálózatban lévő My Cloud mely mappáit szinkronizálja. Elképzelhető, hogy ez a távoli eléréssel is fog működni?

  • Dzsiszke

    csendes tag

    válasz PistiSan #1632 üzenetére

    Igazából Te érted jól, mivel nekem se több 50kb-nál a feltöltési sebességem.
    Én alapból arra gondoltam, hogy a szinkronizáció a PC adott mappái és a My Cloud-ok között lenne. De igazad van, hogy a szinkronizációnak a feltöltési sebesség miatt a My Cloud-ok között kellene lennie mivel ezek 24/7-ben mennek. A nálam lévő My Cloud-ot én szinkronizálom a PC-vel, aztán a My Cloud-ok később elintézik egymás között. Már csak az a kérdés, hogy ezt miként lehet megtenni? :F

  • Dzsiszke

    csendes tag

    Drmotto kollégához hasonló pozitív tapasztalatomat szeretném megosztani veletek.
    Jelenleg 2db 3TB-os WD My Cloud elégedett tulajdonosa vagyok. Elsődlegesen a családi média tartalmakat akartam biztonságba helyezni több példányban, valamint torrenteket futatni és videókat nézni anélkül, hogy a több 100W-ot zabáló PC-t bekapcsolnám. Ezeket a feladatokat tökéletesen ellátják, igaz a családi média tartalmak biztonságba helyezése még nem teljes. Mert még helyileg mind két Cloud itt csücsül az asztalomon és ugye így az adatok biztonsága nem szavatolható. Elvileg megoldott, hogy a 2-es Cloud automatikusan szinkronizálódik, így egymás mellet működik is, de az még nem volt kipróbálva, hogy egymástól távol neten keresztülszinkronizálódjanak.
    Természetesen az elején én is sokat kísérleteztem és szívtam, a problémák megoldásához rengeteg segítséget kaptam az itt fórumozók lelkes csapatától.
    Jelenleg a v03.04.01-230 firmwaret használom, így biztosítva, hogy újraindulás után automatikusan indul a TM és a szinkronizáló script. Film lejátszás folyamatos, az 1080p-s film lejátszásával sem volt gond. Az eszközökön (Windows/Android) KODI lejátszót használok. A torrent kliens folyamatosan megy, íme egy kis statisztika:

  • Dzsiszke

    csendes tag

    válasz Ijk #3323 üzenetére

    Csak az eszköz megbízhatóságról és használhatóságáról tudok nyilatkozni. 2014 nyarán vásároltam egy más után 2 darabot, azóta is teljes megelégedettséggel használom mind kettőt. Mint egy korábbi hozzászólásomban is említettem (link), nem vagyok szakértő, de rengeteg segítséget kaptam az itt fórumozók lelkes csapatától. Sajnos az a vágyam nem teljesült, hogy a két My Cloud földrajzilag is el legyen szeparálva egymástól és úgy szinkronizálják az adatokat, de ez nem a megvalósíthatóság miatt dőlt kútba, csak a körülmények szerencsétlen összjátéka hozta úgy, hogy a két My Cloud még mindig itt csücsül az asztalomon. 2015-ös hozzászólásom óta szinte semmi sem változott, ugyanazt a Firmware és Transmission verziót használom. A linux egy dologra tanított meg, hogy ami jól működik ahoz nem szabad hozzányúlni, sajnos ezen szabály be nem tartása miatt a TM-et egyszer teljesen újraraktam. Így a statisztika nem a legszebb, de még így is majd egy éve megy egyhuzamban, csak az áramszünetekkor van megállás. :C

Új hozzászólás Aktív témák