Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZsoAce

    tag

    válasz PLaci58 #5982 üzenetére

    Csak gondolom, hogy esetleg az lehet a baj, nem biztos. Nem látni rajta semmit, de elég sokáig kellett melengetnem, mire elengedte a nyomógomb lábait.

    Maga a nyomógomb nincs már meg, szétszedtem, hogy mi tud benne tönkremenni, de hát egy átlagos mikrokapcsoló, mint pl. egy egérben, a műanyag házban van egy picurka fémlemez, amihez picurka görbített acéllemez érintkezik ha benyomva van, és kirugózik, ha nincs nyomva. A műanyag ház egy fémlapocskával van lezárva, amiből két láb szerintem a nyákba való rögzítésre szolgál, nem érintkezik a rugózó lemezkékhez.
    Amúgy lehet, hogy még próbálkozom, mert lehet, hogy az első két láb mégsem csak a nyákra ráfforrasztás miatt van, és nemcsak a hátsó kettő számít, amit az igazi áramköri nyit/zár-nak gondoltam. Közben nézegettem neten a mikro nyomógombokat, és lehet, hogy mégis volt az első két lábnak is szerepe, vannak áramköri választó kapcsolók is, tehát benyomva is és kiengedve is zárnak áramkört, lehet ez is olyan volt? :F

    Persze ez csak a saját káromon való próbálkozgatást, jobban jártam volna, ha tovább szerencsétlenkedek a nehézzé vált bekapcsolással, csak már idegesített, hogy néha percekig nyomkorásztam a gombot, mire bekapcsolt a készülék. Gondoltam megoldom én a problémát...
    Nem most forrasztottam először, de nem is műszerész a szakmám, és lehettem volna körültekintőbb, vagy inkább biztam volna szakemberre.

    Holnap indulunk nyaralni Horvátországba, még szerencse, hogy van egy másik X920BT ami nem enged majd elbóklászni a hegyekben. :P :) :D :DD :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák