Keresés

Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz becsitibi #47263 üzenetére

    Én nem használok egyelőre semmilyet. A desztvíz+etil-alkohol kombót szeretném kipróbálni.

    Régen használták, de aztán valamiért (talán mert meg lehet inni) a fagyálló maradt meg. Emlékszem, anno volt aki vodkát öntött a rendszerbe. Hogy hígítva vagy töményen, az már nem rémlik, ahogy az sem, hogy milyen hosszútávú hatásai voltak a szomjúságon kívül. :DDD

    sz: Úgy emlékszem, valaki itt már használ desztvíz+alkohol kombót, de nem tudom ki az.

    TaaT: Phobya radikon szokott lenni, de láttam már más gyártótól is. Amúgy szinte teljesen mindegy... Ha lefelé állnak a csatik, akkor a beömlő oldal légtelenedik könnyen, és a kiömlő oldalon kell "lenyomni" a levegőt, ha pedig felfele állnak a csatik, akkor fordítva. Ugyanannyi nehézséget okoz a légtelenítés mindkét esetben.

    Szerintem a legjobb megoldás, ha felfele állnak a csatik, és a két ág egymásba nyitható, közvetlen a radi után. Vagy a másik lehetőség, ha 4-furatos radija van, hogy az (állítva) vízszintes csatlakozókban folyik a víz, a függőlegeseken keresztül pedig töltődik a rendszer. Gondolkodtam is egy tartály nélküli rendszeren, ahol a hőtágulásra egy külön csőszakasz lenne fenntartva, a radiátoron keresztül pedig a sima légtelenítés menne.

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Aktív témák