Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madwe

    nagyúr

    válasz body007 #6530 üzenetére

    ...de iváshoz haggyál olyan ágat , ami nem lágyított...
    Ez központí vízlágyított vízre igaz, amikor nincs RO meg semmi a képbe: ha erősen kemény vízből csinál lágyat akkor a nátrium ionok számossága alacsony sódiétára ítéltetetteknek, szívbetegeknek pl kifejezetten káros lehet, valamint a keménységet adó ásványi elemek hiánya se a legjobb, de nem vészes. Jobb kerülni a direktben lágyított de máshogy nem kezelt vizet.

    RO esetén pedig azért fontos hozzátenni, hogy csak RO által készített vizet fogyasztani... hát, nem biztos hogy a legegészségesebb a legtöbb nyugati diétán élő embernek, hiszen az tipikusan szarul eszik s az ásványi anyagokban amúgy is deficites sokszor. pláne ha most még a víz általi bevitelükkel is csökkented... utánsózással (ha 5ös az RO szűrőd akkor jó eséllyel van benne amúgy) ez javítható, s már biztonságos. azért a legtöbb szakember azt szokta ajánlani, hogy:
    - központi vízlágyító, de fogyasztási víz külön ágon. ha nem lehet külön ágon, a lágyított vízhez mindenképp ajánlott RO (hogy a natrium ionokat kiszűrje) utánsózással ajánlott
    - ha nem lágyított a víz, de lehet hogy szennyezett, ajánlott az RO utánsózással
    - ha biztonságos a víz, felesleges.

    HA már ez a topik: ugye a vízlágyításnál még érdemes megemlíteni a kemény víz általi lerakódásokat a csőrendszerre, ami nem annyire szerencsés. A lágyított víz ellenben kicsit jobban korrodálhatja a csöveket, réz csövezésnél kicsit nagyobb a kockázata a pontrepedésnek

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz body007 #6530 üzenetére

    Kétféle víz van a felsorolásban és mindkettővel kapcsolatban vannak, akik kételyeket fogalmaznak meg az egészségességét illetően.

    Én személy szerint például azt vallom, hogy nincs szüksége az emberi testnek olyan ionokra, amiket a vízzel kellene bevinni.

    [ Szerkesztve ]

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Új hozzászólás Aktív témák