Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Worker

    aktív tag

    válasz TomBoy1986 #42 üzenetére

    akkor szted normalis dolog ez a hofok az en videokarimnal? (asus x1950pro)

    nem fog tonkremenni szted, ne aggodjak? :F

    ja, es melyik hofokot figyeljem a 3 kozul?: GPU, GPU kornyezete, GPU VRM (ez megy fel terheles alatt 90 fok fole...)

    egyebkent ezt a rivatunert nem birom ravenni, h kiirja nekem, h mekkora hofokon megy a videokari...

    MOD: igen, erdekel, hogyan kell, de tenyleg kezdo vagyok ilyesmiben :R

    [Szerkesztve]

    "To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

  • Worker

    aktív tag

    válasz TomBoy1986 #45 üzenetére

    Mindket leirast elolvastam, de csak a ventit allitottam be, az orajelet nem b*szogattam, es nem is szeretnem, ha nem problema (nem, nem azert, mert megrogzotten huzasellenes vagyok, de nem akarom downclockolni sem... ha mar relative ''erosebb'' karit vettem, szeretnem latni mit hoz gyarilag).

    A GPU homersekletevel egyebkent nem igazan van problema, ebben a pilanatban peldaul 46 fokon mozog, de terheles alatt se megy fel 80 fole (azt hiszem legalabbis...)

    Kerdes:
    DE! A GPU VRM-mel mennyire kell foglalkoznom akkor, ha magas a homerseklete? Tegyek ra mindenkepp hutot, vagy ez nem karosodik ilyen 90 fok (terheles alatt) koruli homersekleten? (amugy fogalmam sincs, h mi az a GPU VRM, ezert is nem tudom, h mennyire gaz ha ilyen meleg... :B )



    [Szerkesztve]

    "To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

  • Worker

    aktív tag

    válasz TomBoy1986 #48 üzenetére

    Azt próbáld meg, hogy a fehér vasra raksz egy kis hűtőbordát (memóriahűtőborda, magára a nyúlványra). Erre pedig már irányíthatod a hűtőt.

    Az a helyzet, hogy azzal nem erek el semmit, mivel a GPU homersekletevel nincs gond, a VRM-ek meg a kari ventillatoros vegen vannak, ahol vegeter a huto. Vagyis vmilyen uton-modon azt a 3 kis bizbaszt kell hutes alatt tartanom, erre meg meg kitalalok vmi okosat, addig is igy hasznalom, es remenykedek :)


    Amugy cirka 3/4 ora latt sikerult atszerelnem a haz belsejet picit, mert az elsodleges problema a VRM melegsegenel az lehetett, h ahol van a 3 modul, oda egy kabelrengeteg esett (nem vmi apro josazg ez a kari, alig fernek el mogotte a kari alol felfele vezeto kabelek), vagyis nagyon csekely volt a levegozes.
    Most atdobaltam 1-2 dolgot mas helyre, igy elvileg jobban eri a levego...

    De ha az everestet nezem, most se lett sokkal megnyugtatobb a helyzet, most 54-55 fokon all a VRM-ek homerseklete :B
    Sebaj, kb 5 fok valtozast elertem a szerelgetessel, ezelott 59-60 fok korul mozgott terheles nelkul...

    Mindenesetre koszonom a segitseget! :R


    "To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

Új hozzászólás Aktív témák