Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BomiBoogie

    MODERÁTOR

    válasz Intruder2k5 #44927 üzenetére

    Az alábbi jogszabályt találtam, ez ugyanakkor sehol nem utal arra, hogy a garantált sebességnél gyorsabb szolgáltatásra egyáltalán csak törekednie kell, illetve, hogy azt csak bizonyos ideig szolgáltathatja.

    Ugyanakkor ez furcsa, hiszem akkor ilyen alapon a hirdetés nem garantált sebességre vonatkozó része akármilyen blöff is lehetne...

    13/2011. (XII. 27.) NMHH rendelet - az elektronikus hírközlési szolgáltatás minőségének az előfizetők és felhasználók védelmével összefüggő követelményeiről, valamint a díjazás hitelességéről

    2. § (1) E rendelet alkalmazásában:
    6. garantált sebesség: az internet hozzáférési szolgáltatáshoz rendelt és az előfizetői szerződésben rögzített, az elektronikus hírközlési szolgáltató által az adott előfizetői hozzáférési ponton le- és feltöltési irányban teljesíteni vállalt legkisebb adatátviteli sebesség;

    7. §
    (2) Internet hozzáférési szolgáltatás esetén a szolgáltató az egyes díjcsomagokba foglalt szolgáltatások vonatkozásában köteles meghatározni a kínált sávszélességre és az ehhez tartozó garantált le- és feltöltési sebességre vonatkozó egyedi szolgáltatásminőségi követelmény célértékeit, Mbit/s-ban megadva (két tizedes jegy pontossággal). A szolgáltatót érintő hatósági eljárásban a szolgáltatót terheli annak bizonyítása, hogy az előfizetői hozzáférési pont alkalmas a kínált sávszélesség elérésére.
    (3) A garantált le- és feltöltési sebességet a kínált sávszélesség mellett, e rendelet szerinti megnevezés alkalmazásával fel kell tüntetni minden, az adott szolgáltatásra vonatkozó kereskedelmi kommunikációban, valamint a szolgáltató internetes honlapján.

    [ Szerkesztve ]

  • Shinnokina

    tag

    válasz Intruder2k5 #44927 üzenetére

    Mondjuk a jogszabály nem biztos hogy előír ilyesmit... lásd pl itt írtakat. Azt mondja, a garantált sebességet lehet számon kérni csak, vagyis ha az alatt szolgáltat huzamosabb ideig, akkor kötbért kell fizetnie a szolgáltatónak. Ha megnézed pl. a telekom vagy a Telenor garantált le/és feltöltési sebességeit, az van odaírva, hogy 0 azaz NULLA. Vagyis nem hajlandóak tartani a hátukat, ha nem megy a mobilnet. Lehet, hogy a vezetékesnél ez másképp működik, nem tudom, de szerintem minden szolgáltató bebiztosítja magát jogilag, hogy ne legyen támadható, ha nem akkora a sebesség, ami a csomagban szerepel. Nekem ha lassú a net mindig azzal jönnek, hogy kábelen megvan a max sebesség is (és valóban), és a wifi interferencia miatt lassú a netem. Használjak kábelt, mondják. Nagyon praktikus, persze :(((

    Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

Új hozzászólás Aktív témák