Új hozzászólás Aktív témák

  • Adams84

    tag

    válasz #72445440 #112341 üzenetére

    Én tegnap kaptam meg az NMHH fizikai mérődobozt (1000-es netem van), és érdekes módon az automatikusan futó mérések alapján szinte mindig a maximumot hozza az internet kapcsolatom (átlagban 916 Mbit/s).
    A valóság persze jelentősen eltér ettől, hiszen az NMHH oldalán (szelessav.net) illetve speedtest-en mért értékek is 200 és 300 Mbit/sec között mozognak.
    Ebből azt szűröm le -amire korábban talán te is tettél utalást-, hogy a Vodafone elég erősen priorizálja az NMHH mérőszerverekre irányuló forgalmat (a többi forgalmat pedig hátrasorolja, esetleg korlátozza is a maximum sebességet). Ezáltal végülis a Voda ellehetetleníti, hogy a hatóság a valós sebességértékekről tudomást szerezzen, hiszen "papíron" az látszik, hogy a netkapcsolat szinte a maximumon teljesít.
    Ha ez tényleg így van, elég szomorú, hiszen ezzel pont a hatósági mérődoboz létjogosultsága és célja van megkérdőjelezve.
    Neked mik a tapasztalataid? Szerinted valahogy megoldható, hogy a mérődoboz "valós" értékeket mérjen?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák