Keresés

Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz upszilon #20204 üzenetére

    a kérdéses fetőzést azt sem tudni mikor szedted össze. akkor meg?
    de amúgy is több rendszert használsz a gépen, virtuállis gépet is, tehát azt sem tudni, hogy melyik szedte be a fertőzést, de a feltételezés alapján ugy root jog kell hozzá, ahogy minden másfajta fertőzéshez is, így gyanítható, hogy esetleg windows alatt szedted össze, ahol alapértelmezett user is rottként van jelen a rendszerben.

    nem becsméreltem senkit, bár ettől függetlenül nem fogok hasraesni attól a PQDI progitól. képzeld, nem vagyok teljese hülye, be tudom szerezni, csak egy kis keresés kell hozzá.
    egyébként elolvastam a linkelt cikket, és levontam belőle a következtetést, hogy óvatosan kell babrálni a géppel, mert ilyen is létezik. de ha nem haragszol, akkor nem fogok fejvesztve rohangálni és sikítozni egy ilyen hír hallatán.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz upszilon #20204 üzenetére

    Hé hé hé.
    Na álljunk már megy egy pillanatra, mielőtt mindenkit elküldesz a sunyiba:

    "Minden számomra veszélyesnek tűnő program-kipróbálás után"
    Direkt keresed a bajt? S utána csodálkozol?

    Én kerülöm a bajt, ezért biztonságban érzem magam. :))

    Ha meg bios vírus, azt hardver szinten kéne kezelni, nem os szinten. Persze úgy is lehet tenni ezt-azt.
    A cikk meg feltalálta a spanyol viaszt, nekem p1-en is volt már biosz vírusom.

    (#20207) upszilon

    "Nézd, én felhívtam a figyelmet valamire. Ennyi."
    nem, nem ennyi. Le amatőrözted itt a fórumozókat - úgy amblokk - s miért is?
    1. Mert nem reagáltunk a bejelentésedre, hogy vírusod volt. Jó. Most erre mit írjak? Egészségedre? Az nem jutott eszedbe, hogy nem lóg mindenki állandóan a neten? Plusz talán azt is vedd figyelembe, hogy 0 konkrétumot írtál. Erre max együtt érezni tudunk, nem érdemben reagálni.
    2. Belinkeltél egy olyan általános leírást, ami pl: nekem semmi újat nem mondott. Erre mit reagáljak?

    Szóval picit azért vegyél vissza. Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Aktív témák