Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attissLVL

    csendes tag

    Sziasztok, üdvözlök mindenkit!

    Egy kis katyvaszhalmazba kerültem, amelyből szeretnék okosan távozni, ehhez kérem a segítségeteket.
    Keresgéltem itt is, meg máshol is sokat, remélem nincs már ilyen téma, az ciki lenne.

    A helyzet a következő: van egy bikás asztali gépem, egy középkategóriás erősítőm, meg egy megfelelő méretű televízióm.

    Nemrég költöztem be az új lakásomba, most rendezgetem a kábeleimet a falakban, és megpillantottam a televízióm hátulján az oly sokat látott pirosan világító kis portot, amit még talán a PS2-n láttam először, ekkor gondolkoztam el rajta, hogy végre nem sztereóban kéne néznem a filmeket, játékokat.

    Ha a tapasztalataim és a tudásom jó, akkor a HDMI kábeleken keresztül átverekszi magát az 5.1-es hang, amit a számítógépemből csikarok ki egy végpontig (jelen esetben a tévém).

    A tévén van a kis piros optikai csatlakozó (ha jól értesültem TOSLINK a neve), amelyet Digital Audio Output-ként nevez a gyártó. Logikailag sikerült kikövetkeztetnem, hogy ezen is képes átszaladni az 5.1-es hang, ha minden jó.

    Utolsó állomásként pedig az egyre öregebb Samsung házimozirendszerem áll, melynek sajnos HDMI be- és kimenete nincs, viszont jól elvan az optikai audiókábellel (legalábbis van rajta input port) és természetesen 5.1 képes, ha olyan bemenetet kap.

    Ha eddig nem lett volna tiszta itt egy ábra arról, hogy mit is szeretnék tulajdonképpen csinálni :DD :

    Ha ez elméletben működne is, több oldalon találkoztam olyan információval, ami lelombozott:
    - Állítólag a TV-k a beérkező 5.1-es hangot HDMI-ről nem egy-az-egyben továbbítják az optikai portra, hanem átdolgozásra kerül a jel, és végül az optikai portra csak 2.0 kerül.

    Ennek igazolását vagy cáfolását várom szakértőktől, vagy olyanoktól, akik ezt már megcsinálták.

    Köszönöm a válaszokat előre is! :)

    TV: LG 42LB5610
    ERŐSÍTŐ: SAMSUNG DVD-CM350
    VIDEOKÁRTYA: GIGABYTE GTX560 (mini HDMI port -> ugyanúgy van 5.1?!)

  • attissLVL

    csendes tag

    válasz Vangelis #2 üzenetére

    Annyira nem vészes, csak jó lenne tudni, hogy valóban átformálódik-e a HDMI-ről TV-kbe érkező 5.1-es hang 2.0-vá, vagy ez csak egy mendemonda. :D

  • attissLVL

    csendes tag

    válasz Vangelis #4 üzenetére

    Utánanéztem a user manualokban is, meg is néztem fizikailag, mindegyik eszközön van optikai audiocsatorna (egy 180 kilós tévéről beszélünk, szégyen lenne, ha nem lenne :D ).

    Edit: a hang biztosan átmegy a tévéről a házimozira, a lényeg az, hogy 5.1-es vagy 2.0-s a kimenő hang. :)

    Elméletben ez egy tökéletesen megalkotott rendszer, és az alternatív megoldásaival én is tisztában vagyok, már gondolkoztam optikai hangkártyán (de akkor ugye a TV-t dettó nem tudnám 5.1-ben hallgatni, mivel csak egy optikai port van az erősítőn).

    De azért köszönöm a segítségedet!

    [ Szerkesztve ]

  • attissLVL

    csendes tag

    válasz attissLVL #1 üzenetére

    Az LG online ügyfélszolgálatán kértem segítséget az üggyel kapcsolatban, szerintük a HDMI-n beérkező hang csak akkor kerül konverzióra (tehát akkor alakul át sztereová), ha több, mint 6 csatornás hang érkezik a HDMI-ről.

    Belevágok a bekábelezésbe, majd ideírom a tapasztalataimat, hátha valakit majd kisegít.

  • attissLVL

    csendes tag

    válasz Dorian #7 üzenetére

    Az a pár tízezer forint, amiért ma kábelt vettem, számomra igencsak bonyolult. :)

    Végülis nem sikerült a gépből sztereonál több csatornát kijuttatni, fogalmam sincs miért. Gugliztam vagy 2 órát, semmi tapasztalat. Újratelepítettem az egész GeForce mindenséget, semmi eredménnyel.

    A Windows 7 -> Vezérlőpult -> Hang -> Lejátszóeszközök között ott van a TV-m szépen jelölve, de csak ennyire képes:

    Valakinek valami ötlete esetleg? :)

    Edit: A képen látható, hogy a maximális csatornák száma: 2. Pedig a TV is 5.1 képes, a videokártya is 5.1 képes, a HDMI kábel is 5.1 képes.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák