Új hozzászólás Aktív témák

  • Swordfish325

    újonc

    Sziasztok!

    Bocsánat ha értetlen a kérdés de én is az vagyok kicsit :)

    Vásároltam egy alaplapot (ASRock B85M Pro4 ) amin van optikai hangkimenet. Az erősítőm egy régebbi gyártmány (Technics SA-DX750) amin van optikai hangbemenet (sajnos csak igy tudtam a dvd-lejátszóból is az 5.1-et lejátszani mivel nincs rca-s 5.1 bemenet rajta). A hangkártya beállításánál csak a hangszóró konfigurációnál láttam 5.1-es elrendezést. Ha az optikai fülre megyek ott lényegében hangképek vannak. Kérdéseim:
    1. Milyen lejátszót használjak ahhoz vagy hogyan csináljam meg azt, hogy ha mondjuk mp3-at hallgatok az ne 2.0 ként hanem 5.1-es felbontásban távozzon a hangkártya digitális hangkimenetelén és hogy 5.1ként kapja meg az erősítő? vagy eleve olyan műsorforrás kell ami úgy van "megírva" mint a DVD filmekél?

    2. Ha ez nem nagyon lehetséges akkor marad az, hogy a tv ben elvileg van 5.1-es dekoder (LG 42LB650V), összekötöm hdmi kábellal a géppel (gépben nincs külön videókártya alaplap hdmi kimenetét használnám) és a tv megkapja a hangot, képet és dekódolja az erősítőnek? :O

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák