Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Austin F. #3296 üzenetére

    Hali!

    1. Abban igazad van, hogy Narxis kolléga által javasolt beállítás nincs a Free-ben

    2. Viszont a jelenséget Te magad okozod, pontosabban a Router konfigja. Nagy valószínűséggel IP tartomány van megadva amin belül a a Router "véletlenszerűen" oszt neked IP-t. Ha ez a tartomány elég nagy(pl 50 IP-t lefed), akkor ahányszor belépsz mindig más és más IP-t kapsz, ekkor meg teljesen jogosan érzékel a ZA új hálózatot, ez a dolga.
    A "hibát" úgy orvosolhatod, hogy a Router konfigjában lévő IP tartományt megnézed, azon belül választasz 1 IP-t és azt Statikusra(Static) állítod. Ez megoldható, még akkor is, ha DHCP osztja amúgy ki. Nálam is ez a szitu, DHCP osztja, de mindig ugyanazt az IP-t kapom.
    (Amikor feltelepítettem a ZA Free-t és először engedélyeztem a hálózatot, akkor 2x kérdezett, az egyik a hálókártyára vonatkozott(nem ezen jön nálam a net), másodszor meg a WLAN kártyámra(ezen jön a net) aztán többet sem (új hálózatot többet nem tud érzékelni innentől) :K

    Próbáld ez alapján konfigolni a Routered, ha helyesen jársz el, akkor utána nyugodtan használhatod a ZA falat, nem fog mindig új hálózatot találni.
    (Ha meg igen, akkor nem jól konfigoltál ;] )

    Narxis
    Ez az új ZA fal még Béta, (legalábbis a letöltő link alapján olybá tűnik) vagy nem?
    http://download.zonealarm.com/bin/free/beta/zaSetup_91_180_000_en.exe)

    Amúgy kipróbáltam VXP alatt, semmi gond nincs vele, szépen teszi a dolgát. :K

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák