Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    Most igazából melyik tekinthető a TrueCrypt végleges utódjának, a CipherShed, vagy a VeraCrypt :F
    Csak mert utóbbi már elvileg kész, előbbi meg fejlesztés alatt álló, pre-alfa verzió...?

    Amúgy kipróbáltam mind a kettőt, dettó uaz a használatuk, mint a TrueCrypt. Annyi negatívumot tapasztaltam a VeraCryptnél, hogy ha teljes külső meghajtó partíciót titkosítok le vele, akkor mikor felcsatolom, kicsit szöszmötöl, megpörgetni a pocit. De aszem a másik is. Már nem emlékszem, hogy TrueCryptnél is így volt-e?

    Illetve, ami a másik és mindig is probléma volt, mind3-nál, hogy ha letitkosítok egy belső/ külső adattár partíciót, akkor azt a Windows nem ismeri fel, lemezkezelőben RAW-nak látja és formázni akarja....ez így kellemetlen, igaz el lehet rejteni lemezkezelőben, a meghajtó betűjelet törölve, de akkor a külső USB-s eszközöket nem lehet leválasztani a tálcán, mert nem jelennek meg... Ilyen téren nyilván kényelmesebb a BitLocker.
    Szal ezen a téren nem ártana vmi finomhangolás, de ha magában a programban is lehetne állítani, az jó lenne, mert eddig nem találtam erre opciót...

    (#401) Guvasi: mki írja, h a 7.1a TrueCrypt még használható és biztonságos, de vhogy én sem tudok ebben hinni...akkor minek fejlesztették ezt a kettő újat, v a sok linkelt cikk?? Szerintem már szarrá törte az NSA...

Új hozzászólás Aktív témák