Keresés

Aktív témák

  • F1DO

    senior tag

    válasz Vw84 #1 üzenetére

    Én hétvégén egy havernál telepítettem TP-LINK wifit.
    WinXP alatt.
    A gyári telepítővel nem is jártam sikerrel, viszont a használati utasításban megadott ip cimmel böngészőn keresztül elérhető saját menüjében beállítható minden.

    Oda kell belépned, és beállítani a jelszót, a védelmi szintet, stb.
    Windows XP hálózati beállításoknat is ellenőrizd le.

  • Tosee

    őstag

    válasz Vw84 #1 üzenetére

    Üdv!

    Először is a wirless settings -nél (router menüjébe) Enable Wireless Security-t aktiváld!
    Security Type: WPA-PSK / WPA2-PSK (amennyiben a másik eszköz is tudja ezt a titkosítást)
    Security Option: WPA2-PSK /
    Encryption: Automatic
    PSK Passphrase: ez az úgynevezett jelszó!
    Save
    Ezeket a beállításokat jegyezd meg mert a klienseken is be kell állítani a kapcsolódáshoz!

    Másodszor:
    wirless -> mac filtering
    Wireless MAC Address Filtering: enabled
    Deny the stations not specified by any enabled entries in the list to access válaszd ki!
    Add new: Itt az összes wifi eszköz MAC címét be kell állítanod külön külön, mert másképp nem tudnak kapcsolódni...
    MAC Address: Wifi kártya MAC address kell beírni (start -> futtatás -> cmd -> ipconfig /all)
    Description: ide azt írsz amit akarsz, pl laptop
    Privilege: Allow
    WEP Key: hagyd üresen
    Status: Enabled
    Save

    Harmadszor:
    Security -> firewall
    Enable Firewall (the general firewall switch) engedélyezd
    Enable MAC Address Filtering szintén (Deny these PCs with enabled rules to access the Internet)
    Save
    Security -> MAC adress filtering
    Itt is ugyan úgy be kell állítani a MAC címeket, ahogy már a wirless beállításoknál leírtam, de itt már fel kell venni a kábelen kapcsolódó gépek MAC címét is!
    Save

    Hirtelen ennyi jutott eszembe! ;]

    A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Aktív témák