Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lalamper

    csendes tag

    Sziasztok,

    1043ND v2 routerrel van némi problémám.

    Adott egy 1043NDv2 legújabb DD-WRT-vel felszerelve, melynek IP címe 192.168.1.1. Ez kapcsolja össze a LAN-omat az internettel, így DHCP be van kapcsolva, a wifi pedig le van tiltva.

    Mivel nagyobb a terület, ahol szeretnék wifi elérést biztosítani, ezért még két Access Pointot (AP) akarok beüzemelni a LAN-on. Ehhez kísérleti jelleggel össze is raktam a teszt hálózatot.

    AP1: 192.168.1.2
    AP2: 192.168.1.3

    Mindkét AP (melyek szintén 1043NDv2-k) esetén ki van kapcsolva a DHCP és le van tiltva a WAN port. Mindkét AP a fő router LAN portjára csatlakozik közvetlenül. Az eszközök az asztalaon, egymás mellett vannak.

    A következő furcsaságot vettem észre.

    Ha egy klienssel felcsatlakozok az AP1-re, akkor általában ez gond nélkül megtörténik, a fő routertől az AP1-en keresztül kapok IP címet is. Ilyenkor ha pingelni kezdem mindhárom eszközt, akkor mindegyik válaszol is. Ez így normális is.

    Viszont, ha közben átváltok AP2-re, akkor szintén jól felcsatlakozik, azonban az AP1 pingelése megszűnik a kliensről.

    Ugyanez a helyzet, ha előbb az AP2-re csatlakozom, majd onnan át az AP1-re. Amelyik AP-t elhagytam, azt továbbá már nem lehet pingelni.

    További érdekesség, hogy ez után ha újraindítom a fő routert, akkor minden ping helyreáll.

    Tehát valami olyasmi van a dologban, mint ha az a nyomorult fő router switchében valami kavar lenne. Azt olvastam hogy a V2-ben valami szoftveres megoldás van (CPU switch), szerintem ez kavarja a szart.

    Van valakinek ötlete?
    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák