Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speeedfire

    nagyúr

    válasz xDenielx #423 üzenetére

    közben sikerült feltenni :)

    ezeket raktam fel hozzá:

    Configuring libiconv.
    Configuring libintl.
    Configuring glib2.
    Configuring libvorbisidec.
    Configuring libogg.
    Configuring libmms.
    Configuring libflac.
    Configuring libid3tag.
    Configuring libmad.
    Configuring libvorbis.
    Configuring libshout.
    Configuring mpd.
    Configuring mdnsresponder.
    Configuring libfaad2.
    Configuring libffmpeg.
    Configuring libdlna.
    Configuring alsa-lib.
    Configuring libsndfile.
    Configuring libsamplerate.
    Configuring libspeex.

    lassan összejön :)

    root@server:/# mpd
    output: No "audio_output" defined in config file
    output: Attempt to detect audio output device
    output: Attempting to detect a alsa audio device
    ALSA lib confmisc.c:768:(parse_card) cannot find card '0'
    ALSA lib conf.c:4154:(_snd_config_evaluate) function snd_func_card_driver returned error: No such file or directory
    ALSA lib confmisc.c:392:(snd_func_concat) error evaluating strings
    ALSA lib conf.c:4154:(_snd_config_evaluate) function snd_func_concat returned error: No such file or directory
    ALSA lib confmisc.c:1251:(snd_func_refer) error evaluating name
    ALSA lib conf.c:4154:(_snd_config_evaluate) function snd_func_refer returned error: No such file or directory
    ALSA lib conf.c:4633:(snd_config_expand) Evaluate error: No such file or directory
    ALSA lib pcm.c:2211:(snd_pcm_open_noupdate) Unknown PCM default
    alsa: Error opening default ALSA device: No such file or directory
    output: Attempting to detect a oss audio device
    oss: Error opening OSS device "/dev/dsp": No such file or directory
    oss: Error opening OSS device "/dev/sound/dsp": No such file or directory
    output: Unable to detect an audio device
    Aborted

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

  • gyugyo79

    addikt

    válasz gyugyo79 #3088 üzenetére

    Megvan a megoldás. Az alap csomagban lévő ffmpeg nem elég egy bővített verzió kell ( libffmpeg_0.5.2-4cj_ar71xx.ipk ). Így már megy a routeről a lejátszás Samsung TV-n.
    Akit érdekel.Innen http://eko.one.pl/openwrt/index.php?path=backfire%2F10.03/ szedtem le a minidlna_1.0.18-1_ar71xx.ipk ami felrak mindent csak alapból a butított ffmpegel ezért még fel kell rakni a libffmpeg_0.5.2-4cj_ar71xx.ipk -t is innen.Utána a /etc/minidlna.conf fájlban még be kell állítani, hogy milyen könyvtárakat nézzen át a hdd-n meg érdemes átírni a db_dir= -t egy olyan útvonalra ami nem a router memóriájába mutat mert ide hozza létre az adatbázist a fájlokról amit talál meg ide készít log-ot is.Ha ez kész és vannak is fájlok a beállított könyvtárban akkor /etc/init.d/minidlna start és már lehet is nézni / hallgatni a zenéket/képeket/videókat a TV-n.
    (Elvileg Sony TV-kel is működik) Most vettem fel tesztből satról hd adást (*.ts) és símán viszi azt is adivx, xvid *.avi-kat és az *.mkv -t is.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Lipigab #3112 üzenetére

    Miután felraktad a minidlna-t utána felraktad azt a libffmpeg-et amit írtam (0.5.2-4cj)?Az ami alapból felrak abban nincs video támogatás.Ennek a felrakása előtt nekem is csak a képeket és a zenéket játszotta le).Aki s a sony tv-hez írt fórumba az azt írta még, hogy akkor volt neki tuti ha a configba a media_dir= -nél nem használta a A, P, V, beállításokat (én se használom). A minidlna.log -ba mit ír?

  • gyugyo79

    addikt

    válasz redlingg #4426 üzenetére

    Akkor ne is küzd tovább az ushare-vel. A samsunghoz biztos, hogy nem jó. Nekem a TV-hez legalábbis nem volt jó.Amivel megy az a minidlna és ha videót is szeretnél akkor még fell kell raknod egy bővebb libffmpeg -et mint amit az alap csomag tartalmaz.
    [link]Innen letudsz tölteni mindent ami kell hozzá
    Telepítsd a minidlna_1.0.18-1_ar71xx.ipk -t ez függőségekkel felrakja a libffmpeg-et is DE azzal nem mennek még a videók, ha azt is szeretnéd és van helyed is telepíteni akkor fel kell rakni a libffmpeg_0.5.2-4cj_ar71xx.ipk -t is.

  • gyugyo79

    addikt

    válasz redlingg #4451 üzenetére

    Nem tudom exroot -os e az openwrt -d, vagy külső eszköre be van e állítva a telepítés ha nem akkor a libffmpeg_0.5.2-4cj_ar71xx.ipk valószínűleg nem fog már felférni.De vagy kérd meg azt aki csinálta, hogy olvasson utána vagy próbálkozzon meg a következővel.
    Ssh-n belép utána
    cd /tmp
    wget http://eko.one.pl/openwrt/backfire/10.03/minidlna_1.0.18-1_ar71xx.ipk
    opkg update
    opkg install minidlna_1.0.18-1_ar71xx.ipk
    Ha ez fent van és van helyed telepíteni a libffmpeg_0.5.2-4cj_ar71xx -t akkor
    wget http://eko.one.pl/openwrt/backfire/10.03/libffmpeg_0.5.2-4cj_ar71xx.ipk
    opkg install libffmpeg_0.5.2-4cj_ar71xx.ipk

    /etc/minidlna.conf szerkesztése amivel szimpatikus elég jól le van írva benne, hogy mivel mit állítasz.Ha kész akkor.
    / etc/init.d/minidlna start

  • ShadeX

    tag

    Egy kis segítséget szeretnék kérni DLNA telepítésében...
    Már volt szó róla előzőleg a fórumban: #4453
    Sajnos, ha ez alapján próbálom feltenni az alábbi hibaüzenetet kapom mindkét csomag telepítésekor:
    Collected errors:
    * deb_extract: libffmpeg_0.5.2-4cj_ar71xx.ipk: invalid magic
    * pkg_init_from_file: Failed to extract control file from libffmpeg_0.5.2-4cj_ar71xx.ipk.

    Ha a gyári Backfire 10.03-as csomagokat teszem fel, rendben felmegy, viszont a TV-men csak a képek és zenék között tudok böngészni, a videókat nem jeleníti meg...

  • ShadeX

    tag

    válasz Intruder2k5 #6602 üzenetére

    Kösz. Végre sikerült. A probléma ott volt, hogy az említett eko.one.pl helyről lekerült a minidlna. Miután trunkról telepítettem, és a lengyel oldalról felraktam a libffmpeg-et egyből megjavult.

  • glugi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Minidlna (1.0.18-1) ügyben kérnék 1 kis segítséget. Rendben feltettem, fut is, wdtv-n, xbox-on látom, stb, a videókkal van gond. libffmpeg (0.5.2-5) és ffmpeg (0.5.2-4) is fent van, utóbbit próba kedvéért tettem fel, de semmi változás. Na most a könyvtárban, amit figyel a minidlna, 4 fájl van (2 .jpg és 1 .mp3, ezekkel semmi gond), ebből 1 .avi, amire ezt írja a log:

    warn: Opening /mnt/media/xx.avi failed!
    warn: Unsuccessful getting details for /mnt/media/xx.avi!

    Valamit még be kellene állítani?

    [ Szerkesztve ]

  • amargo

    addikt

    válasz Speeedfire #9767 üzenetére

    Köszönöm a tippet meg nézem!

    Fura volt, mert reggelre persze a routeren még nem tudtam elérni a torrent-et/nem csatolta fel a hdd-t, stb. Majd újra indítva sem.. most - 2 nappal később, addig pihent - újra próbálva, pedig megint ment kapásból a mindent, érdekes.

    Intruder2k5: Konkrétan ezt a HSZ-t nem olvastam - köszönöm! -, de egy másikban olvastam, hogy a libffmpeg-et fel kell rakni. Még ügyködök rajta, mert lehet valamit benéztem a zenék között jelennek meg a video-k - miközben V-ként lett hozzáadva.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz Intruder2k5 #9770 üzenetére

    Többször is rosszúl parsol-ta a szemem a szöveget, mert nem vettem észre, hogy a minidlna, alapból is azt a 400k libffmpeg-et rakja fel, míg a hivatkozott az 1,5M!
    Ha haza értem kipróbálom, de így már gondolom nem lesz akkora probléma.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • vargalex

    Topikgazda

    Sziasztok!

    Elkészült a firmware 0.3-as verziója.

    Röviden a változások:

    - az 50-startservices script javítva (samba indítás)
    - kmod-usb-storage-extras integrálva (ha esetleg valakinek nem ismerte volna fel a régi verzió a HDD-t)
    - openvpn csomag integrálva (luci-app-openvpn-el együtt)
    - minidlna integrálva
    - ushare integrálva (luci-app-ushare-val együtt)
    - a több kérésnek engedve integrálva az NTFS támogatás (fstab-ból, így Luci-ból is mountolható - olvassátok el a leírást)

    Arra kérném a dlna használókat (én nem használom, így nem is teszteltem), hogy döntsék el, hogy minidlna, vagy ushare (Luci-ban is configolható) legyen inkább a firmware-ban. Valamint teszteljék, mert jelenleg a libffmpeg alap funkciókkal került a firmware-ba. Sajnos a lengyel build-ből nem derül ki, hogy milyen configgal kellene buildelni. Így az ezzel kapcsolatos hibákat kérem jelezzétek (gondolom a log-ból olvasható valami), akár privátban is.

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    Sziasztok!

    Az igények alapján frissült a csomaglista. Ami bekerült:

    - pptpd
    - ipsec-tools
    - openswan
    - kmod-fs-cifs

    Illetve elkészült egy 0.4-es verzió is, amit a DLNA-t használó tulajdonosoknak tennék közzé. Ugyanis módosítottam a libffmpeg fordítási opcióin, és a leírások szerint így mennie kellene a videó lejátszásnak. Arra kérném az érintetteket, hogy teszteljék a funkciót és jelezzenek vissza! A blogbejegyzésemben csak a libffmpeg működése esetén fogom firssíteni.

    Ami még javításra került:

    - transmission port nyitva UDP-n is
    - transmission Luci oldalról eltávolításra kerültek a felesleges paraméterek

    A v04-es firmware letölthető a http://vargalex.uw.hu/trunk/ar71xx/openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory_vargalex_v04.bin címről.

    MD5 checksum: 9f3d0b63f88062134d8e85d2735a8766

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz gyugyo79 #11727 üzenetére

    Hi!

    Azt tudom (olvastam a topic-ban), hogy a lengyel oldalról leszedett libffmpeg-el megy a minidlna. Viszont ipkg-t nem tudok betenni a firmware-ba (mókolással bele tudnám tenni, de nem szeretném), ezért kértem az ezt használókat, hogy próbálják ki a firmware-omban lévőt. Ha ezt megtennéd, akkor megköszönöm. Mondjuk a terv szerint én is megpróbálom linux-ról (dlna kliens képes lejátszóval), de az nem ugyan az, mint céleszközzel.
    Ha nem akarsz teljes firmware-t cserélni, akkor az is elég lehet, ha az én package source-omból (http://vargalex.uw.hu/trunk/ar71xx/packages) felrakod az általam build-elt verziót a libffmpeg-ből.

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz gyugyo79 #11732 üzenetére

    Hi!

    Megnéztem Ubuntu alatt Totem-el Coherence DLNA/uPnP klienssel. Ushare-t futtatva minden tesztelt file-t játszott (mp3, avi, mkv), míg miniDLNA-t használva csak az mp3-akat. A logban az avi-nál, illetve az mkv-nál ez áll:

    Unsuccessful getting details for /mnt/movies/xxxxx.mkv!

    Most próbálok még módosítani a libffmpeg fordítási direktíváin, aztán tesztelek tovább.

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz direwolf #11735 üzenetére

    Hi!

    Nem, rosszul emlékszel, mert az első build-ben sem volt benne.

    Viszont elkészült a firmware 0.5-ös verziója. Megtalálható a logout blog-omban.

    A változások (a 0.3 verzióhoz képest, mert a tegnapi 0.4 igazából csak egy teszt példány volt):

    - miniupnpd integrálva (Luci web felülettel együtt)
    - transmission port-ja nyitva a tűzfalon UDP-n is
    - transmission Luci oldalról eltávolításra kerültek a felesleges paraméterek
    - minidlna, ushare tesztelve mp3, avi, mkv file-okkal (libffmpeg megfelelően buildelve)
    - minidlna Luci-ban configolható (hasonlóan a vsftpd-hez)

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz Destloler #12931 üzenetére

    Hi!

    1. Firewall oldalak, Network->Interfaces->WAN oldal
    2. Fel kell rakni a minidlna és a libffmpeg csomagokat. A libffmpeg-ből az OpenWrt letöltéseknél található nem lesz jó, mert csak képet/hangot támogat. Sajátot kell build-elni belőle.

    Alex

  • Begi

    senior tag

    Lecsúsztam az 5 percről.
    Szóval még egy olyan kérdésem lenne a kedves fórumozókhoz hogy aki használ minidlna-t milyen csomagokat telepitett fel?
    Nekem ami fent van: minidlna 1.0.18-1, illetve libffmpeg 0.5.2-4
    Sajnos a videó fájlokat nem kezeli rendesen.
    [2011/05/24 22:28:07] metadata.c:657: warn: Opening /mnt/sda3/Movies/HD/1080p/...
    [2011/05/24 22:28:07] scanner.c:503: warn: Unsuccessful getting details for /mnt/...
    Lehet ezzel kezdeni valamit?

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz Begi #13191 üzenetére

    Hi!

    Az OpenWrt oldaláról letölthető libffmpeg csak a képeket, hangokat kezeli. Tedd fel pl. az én repository-mban lévőt.

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz thunderbyte #14467 üzenetére

    Hi!

    Az attól függ, hogy milyen libffmpeg volt feltéve. Az OpenWrt repo-ból töltötted le? Esetleg az eko féle repóból, vagy netán az én build-em volt fenn? Ha az utóbbi kettő, akkor elvileg mennie kell.

    Más: a zip kitömörítéstől nem a transmission daemon fagy ki, ugyanis ő csak a scriptet indítja...

    [ Szerkesztve ]

    Alex

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz tomas01 #16463 üzenetére

    Hi!

    Ahogy korábban írtam, kell hozzá:

    - kmod-usb-audio (ez felrakja a kmod-sound-core csomagot)
    - mpd
    - mpc (az mpd vezérléséhez konzolról)

    Illetve amikor én próbáltam, akkor még nem volt jó az mpd függősége, ezért a következő csomagok telepítése is szükséges:

    - mdnsresponder
    - libspeex
    - libffmpeg
    - alsa-lib

    A /etc/mpd.conf-ban az audio_output-ot kell átállítani:

    audio_output {
    type "oss"
    name "My OSS Device"
    device "/dev/dsp" # optional
    format "44100:16:2" # optional
    # mixer_device "/dev/mixer" # optional
    # mixer_control "PCM" # optional
    }

    [ Szerkesztve ]

    Alex

  • chros

    őstag

    válasz Begi #18453 üzenetére

    Es akkor, egymas mellett mehet a ketto?
    Igy, az uShare-rel latszik egy openwrt:1 -es eszkoz is a tv-n, de a media konyvtarban nem lathato semmi sem ... ( /mnt/media )

    Es lattam, hogy regebben a minidnla-hoz kellett egy masik, bovitett libffmpeg csomag is, de az mar nincs fent az eko.pl oldalon ... Honnan tudok ilyet felinstallalni ?

  • Begi

    senior tag

    válasz chros #18454 üzenetére

    Futhat mind a kettő egymás mellett, de felesleges.
    Esetleg még azt nézd meg, hogy ushare-t milyen jogosultsággal futtatod. Alapban nobody a user, én ezt kapásból root-ra szoktam állitani, és úgy nincsenek könyvtár gondok.

    A megfelelő libffmpeg van Alex fw-jében, igy az nem okozhatja a gondot.

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz zso73 #21849 üzenetére

    Hi!

    Frissíteni kell a csomaglistát (ne weben nézd, mert az index.html-t nem frissítettem, hanem Luci-n, vagy ssh-n) és telepítheted. Vagy a közvetlen linkből is akár.

    Package: minidlna
    Version: 1.0.23-1
    Depends: libpthread, libexif, libjpeg, libsqlite3, libffmpeg-mini, libid3tag, libflac, libvorbis, libuuid
    Provides:
    Source: feeds/packages/multimedia/minidlna
    Section: multimedia
    Status: unknown ok not-installed
    Essential: no
    Priority: optional
    Maintainer: OpenWrt Developers Team <openwrt-devel@openwrt.org>
    Architecture: ar71xx
    Installed-Size: 111690
    Description: MiniDLNA (aka ReadyDLNA) is server software with the aim of
    being fully compliant with DLNA/UPnP-AV clients.

    Tehát 109 KB, azaz elvileg elfér még.

    Alex

  • rruzsi

    tag

    Tisztelt TP-link es szakemberek!

    Elnézést kérnék a zavarásért, először is gratulálni szeretnék az OpenWrt -s munkához!
    Kicsit hosszú leszek, mert egyrészt most kezdek, még csak fórumozni, a másik dolog pedig az, hogy valószínü a problémám másokat nem érint. A probléma röviden: Van egy DLNA képes LG tv-m illetve Blue-Ray lejátszóm és van egy pár Rádió adás amit szeretnék ezen eszközökön keresztül hallgatni. SAjnos a kliensek nem képesek online streamet lejátszani, ezért valamilyen transcodolás képes DLNA szerver kerestem, Windows alatt van a Wild Media Server ami jól működik, de én szeretném a routerről(TL-WR1043ND) mindezt eljátszani. A meglévő tudásom illetve, a ráfordítható időmböl úgy találtam, hogy nekem jó lenne a Mediatomb és az FFMPEG páros viszont a meglévő .ipk csomagokkal nem sikerült megoldanom. A gond az, hogy a Mediatom_0.12.1-1 csak a LIBFFMPEG alap csomagjával fut, ha jól láttam a libpthread miatt, viszont a hozzávaló ffmpeg pedig nem működik. A libffmpeg-full_0.8.5-1(talán) amit Vargalex szerkesztett(köszönet érte) a hozzávaló FFMPEG -gel működik rendesen, viszont ezzel nem megy a Mediatomb. Remélem nem voltam nagyon zavaros, ha igen elnézést kérek, min kezdő. Amennyiben tudnátok segíteni e probléma megoldásában illetve mást tudnátok nekem javasolni, nagyon hálás lennék. A cél http, illetve rtp v. mms, transcode mp3 ba. Előre is köszönöm és további jó munkát kívánok!

    A leírást elküldtem Vargalex úrnak privátban is, biztos ami biztos :R

    Üdv. rruzsi

  • poli27

    veterán

    válasz Intruder2k5 #26149 üzenetére

    Ezeket írja erre :
    opkg list_installed
    base-files - 104-r30817
    base-files-network - 3
    blkid - 1.42-1
    block-mount - 0.2.0-7
    busybox - 1.19.3-10
    crda - 1.1.1-1
    ddns-scripts - 1.0.0-19
    dnsmasq - 2.59-2
    dropbear - 2011.54-2
    e2fsprogs - 1.42-1
    etherwake - 1.09-3
    fdisk - 2.13.0.1-4
    firewall - 2-47
    ftpbackup - 0.0.1-1
    glib1 - 1.2.10-1
    hd-idle - 1.03-5
    hotplug2 - 1.0-beta-4
    iptables - 1.4.10-4
    iptables-mod-conntrack-extra - 1.4.10-4
    iptables-mod-filter - 1.4.10-4

    Module Size Used by Tainted: G
    sch_hfsc 12928 0
    fuse 50688 0
    ums_usbat 7360 0
    ums_sddr55 4752 0
    ums_sddr09 8704 0
    ums_karma 1456 0
    ums_jumpshot 3584 0
    ums_isd200 4896 0
    ums_freecom 1872 0
    ums_datafab 4592 0
    ums_cypress 2064 0
    ums_alauda 8240 0
    usblp 8224 0
    ledtrig_usbdev 2032 0
    xt_LED 1408 0
    ledtrig_morse 1776 0
    ledtrig_heartbeat 880 0
    nf_nat_irc 784 0
    nf_conntrack_irc 2464 1 nf_nat_irc
    nf_nat_ftp 976 0
    nf_conntrack_ftp 4416 1 nf_nat_ftp
    xt_HL 1200 0
    xt_hl 720 0
    ipt_ecn 880 0
    ipt_ECN 1264 0
    xt_CLASSIFY 496 0
    xt_time 1456 0
    xt_tcpmss 912 0
    xt_statistic 688 0
    xt_mark 592 26
    xt_length 608 5
    xt_DSCP 1360 0
    xt_dscp 912 0
    xt_string 672 0
    xt_layer7 8912 0
    ipt_MASQUERADE 976 1
    iptable_nat 2544 1
    nf_nat 9904 4 nf_nat_irc,nf_nat_ftp,ipt_MASQUERADE,iptable_nat
    xt_recent 5680 6
    xt_helper 784 0
    xt_connmark 960 2
    xt_connbytes 1312 0
    xt_conntrack 2048 3
    xt_CT 1216 0
    xt_NOTRACK 448 0
    iptable_raw 560 1
    xt_state 608 6
    nf_conntrack_ipv4 3872 14 iptable_nat,nf_nat
    nf_defrag_ipv4 624 1 nf_conntrack_ipv4
    nf_conntrack 36768 16 nf_nat_irc,nf_conntrack_irc,nf_nat_ftp,nf_conntrack_ftp,xt_layer7,ipt_MASQUERADE,iptable_nat,nf_nat,xt_helper,xt_connmark,xt_connbytes,xt_conntrack,xt_CT,xt_NOTRACK,xt_state,nf_conntrack_ipv4
    pppoe 7472 2
    pppox 1152 1 pppoe
    ipt_REJECT 1808 2
    xt_TCPMSS 1824 1
    ipt_LOG 6048 2
    xt_comment 400 0
    xt_multiport 1104 5
    xt_mac 528 0
    xt_limit 944 1
    iptable_mangle 832 1
    iptable_filter 624 1
    ip_tables 8864 4 iptable_nat,iptable_raw,iptable_mangle,iptable_filter
    xt_tcpudp 1632 50
    x_tables 9984 37 xt_LED,xt_HL,xt_hl,ipt_ecn,ipt_ECN,xt_CLASSIFY,xt_time,xt_tcpmss,xt_statistic,xt_mark,xt_length,xt_DSCP,xt_dscp,xt_string,xt_layer7,ipt_MASQUERADE,iptable_nat,xt_recent,xt_helper,xt_connmark,xt_connbytes,xt_conntrack,xt_CT,xt_NOTRACK,iptable_raw,xt_state,ipt_REJECT,xt_TCPMSS,ipt_LOG,xt_comment,xt_multiport,xt_mac,xt_limit,iptable_mangle,iptable_filter,ip_tables,xt_tcpudp
    ifb 2496 0
    ppp_async 5952 0
    ppp_generic 18544 7 pppoe,pppox,ppp_async
    slhc 4368 1 ppp_generic
    vfat 7856 0
    fat 41632 1 vfat
    ath9k 78144 0
    ath9k_common 1152 1 ath9k
    ath9k_hw 319808 2 ath9k,ath9k_common
    ath 12224 3 ath9k,ath9k_common,ath9k_hw
    nls_utf8 784 0
    nls_iso8859_2 3312 0
    nls_iso8859_1 2800 0
    nls_cp437 4336 0
    mac80211 234880 1 ath9k
    ts_fsm 2496 0
    ts_bm 1344 0
    ts_kmp 1264 0
    crc_ccitt 944 1 ppp_async
    cfg80211 135008 2 ath9k,mac80211
    compat 672 0
    arc4 768 2
    aes_generic 29808 2
    usb_storage 33024 13 ums_usbat,ums_sddr55,ums_sddr09,ums_karma,ums_jumpshot,ums_isd200,ums_freecom,ums_datafab,ums_cypress,ums_alauda
    ehci_hcd 32544 0
    sd_mod 22240 4
    ext4 232560 2
    jbd2 36784 1 ext4
    mbcache 3504 1 ext4
    usbcore 98368 15 ums_usbat,ums_sddr55,ums_sddr09,ums_karma,ums_jumpshot,ums_isd200,ums_freecom,ums_datafab,ums_cypress,ums_alauda,usblp,ledtrig_usbdev,usb_storage,ehci_hcd
    usb_common 480 1 usbcore
    scsi_mod 69664 3 ums_cypress,usb_storage,sd_mod
    nls_base 4560 7 vfat,fat,nls_utf8,nls_iso8859_2,nls_iso8859_1,nls_cp437,usbcore
    crc16 944 1 ext4
    crypto_algapi 8976 2 arc4,aes_generic
    leds_gpio 1552 0
    gpio_button_hotplug 3184 0

    lsmod
    iptables-mod-ipopt - 1.4.10-4
    iw - 3.3-1
    kernel - 3.2.9-1-e5d8014cac8477f6d13f0862a3b3982c
    kmod-ath - 3.2.9+2012-02-27-1
    kmod-ath9k - 3.2.9+2012-02-27-1
    kmod-ath9k-common - 3.2.9+2012-02-27-1
    kmod-cfg80211 - 3.2.9+2012-02-27-1
    kmod-crypto-aes - 3.2.9-1
    kmod-crypto-arc4 - 3.2.9-1
    kmod-crypto-core - 3.2.9-1
    kmod-fs-ext4 - 3.2.9-1
    kmod-fs-vfat - 3.2.9-1
    kmod-fuse - 3.2.9-1
    kmod-gpio-button-hotplug - 3.2.9-1
    kmod-ifb - 3.2.9-1
    kmod-ipt-conntrack - 3.2.9-1
    kmod-ipt-conntrack-extra - 3.2.9-1
    kmod-ipt-core - 3.2.9-1
    kmod-ipt-filter - 3.2.9-1
    kmod-ipt-ipopt - 3.2.9-1
    kmod-ipt-nat - 3.2.9-1
    kmod-ipt-nathelper - 3.2.9-1
    kmod-leds-gpio - 3.2.9-1
    kmod-ledtrig-heartbeat - 3.2.9-1
    kmod-ledtrig-morse - 3.2.9-1
    kmod-ledtrig-netdev - 3.2.9-1
    kmod-ledtrig-netfilter - 3.2.9-1
    kmod-ledtrig-usbdev - 3.2.9-1
    kmod-lib-crc-ccitt - 3.2.9-1
    kmod-lib-crc16 - 3.2.9-1
    kmod-lib-textsearch - 3.2.9-1
    kmod-mac80211 - 3.2.9+2012-02-27-1
    kmod-nls-base - 3.2.9-1
    kmod-nls-cp437 - 3.2.9-1
    kmod-nls-iso8859-1 - 3.2.9-1
    kmod-nls-iso8859-2 - 3.2.9-1
    kmod-nls-utf8 - 3.2.9-1
    kmod-ppp - 3.2.9-1
    kmod-pppoe - 3.2.9-1
    kmod-sched - 3.2.9-1
    kmod-scsi-core - 3.2.9-1
    kmod-usb-core - 3.2.9-1
    kmod-usb-printer - 3.2.9-1
    kmod-usb-storage - 3.2.9-1
    kmod-usb-storage-extras - 3.2.9-1
    kmod-usb2 - 3.2.9-1
    libblkid - 1.42-1
    libc - 0.9.33-104
    libcom_err - 1.42-1
    libcurl - 7.23.1-1
    libcyassl - 1.6.5-1
    libdlna - 0.2.3-1
    libevent2 - 2.0.16-1
    libexif - 0.6.19-1
    libext2fs - 1.42-1
    libffmpeg-mini - 0.8.7-1
    libflac - 1.2.1-1
    libgcc - 4.6-linaro-104
    libid3tag - 0.15.1b-3
    libip4tc - 1.4.10-4
    libiwinfo - 31
    libiwinfo-lua - 31
    libjpeg - 6b-1
    liblua - 5.1.4-8
    libminiupnpc - 1.6-1
    libncurses - 5.7-5
    libnl-tiny - 0.1-2
    libogg - 1.1.4-2
    libopenssl - 1.0.0g-1
    libpopt - 1.7-5
    libpthread - 0.9.33-104
    librt - 0.9.33-104
    libsqlite3 - 3070900-1
    libuci - 2012-02-24.1-1
    libuci-lua - 2012-02-24.1-1
    libupnp - 1.6.14-1
    libuuid - 1.42-1
    libvorbis - 1.2.3-1
    libxtables - 1.4.10-4
    lua - 5.1.4-8
    luci - trunk+svn8330-1
    luci-app-ddns - trunk+svn8330-1
    luci-app-firewall - trunk+svn8330-1
    luci-app-ftpbackup - 0.0.1-1
    luci-app-hd-idle - trunk+svn8330-1
    luci-app-minidlna - 0.0.1-1
    luci-app-p910nd - trunk+svn8330-1
    luci-app-qos - trunk+svn8330-1
    luci-app-runcommand - 0.0.1-1
    luci-app-samba - trunk+svn8330-1
    luci-app-transmission - 0.0.1-1
    luci-app-upnp - trunk+svn8330-1
    luci-app-ushare - trunk+svn8330-1
    luci-app-vsftpd - 0.0.1-1
    luci-app-wol - trunk+svn8330-1
    luci-i18n-english - trunk+svn8330-1
    luci-i18n-hungarian - trunk+svn8511-1
    luci-lib-core - trunk+svn8330-1
    luci-lib-ipkg - trunk+svn8330-1
    luci-lib-lmo - trunk+svn8330-1
    luci-lib-nixio - trunk+svn8330-1
    luci-lib-sys - trunk+svn8330-1
    luci-lib-web - trunk+svn8330-1
    luci-mod-admin-core - trunk+svn8330-1
    luci-mod-admin-full - trunk+svn8330-1
    luci-proto-core - trunk+svn8330-1
    luci-proto-ppp - trunk+svn8330-1
    luci-sgi-cgi - trunk+svn8330-1
    luci-ssl - trunk+svn8330-1
    luci-theme-base - trunk+svn8330-1
    luci-theme-bootstrap - trunk+svn8330-1
    luci-theme-freifunk-bno - trunk+svn8330-1
    luci-theme-freifunk-generic - trunk+svn8330-1
    luci-theme-openwrt - trunk+svn8330-1
    mc - 4.6.2-1
    minidlna - 1.0.24-1
    miniupnpd - 1.6.20110730-4
    mtd - 17
    nano - 2.2.6-1
    ntfs-3g - 2011.4.12-1-fuseint
    ntfs-3g-utils - 2011.4.12-1-fuseint
    opkg - 618-2
    p910nd - 0.95-2
    ppp - 2.4.5-4
    ppp-mod-pppoe - 2.4.5-4
    px5g - 1
    qos-scripts - 1.2.1-6
    samba36-server - 3.6.3-1
    swap-utils - 2.13.0.1-4
    swconfig - 10
    tc - 2.6.39-1
    terminfo - 5.7-5
    transmission-daemon - 2.50-2
    transmission-web - 2.50-2
    uboot-envtools - 2011.06-4
    uci - 2012-02-24.1-1
    uclibcxx - 0.2.2-3
    uhttpd - 31
    uhttpd-mod-tls - 31
    unrar - 4.0.7-1
    unzip - 5.52-1
    ushare - 1.1a-4
    vargalex_apps - 0.0.1-1
    vsftpd - 2.3.4-3
    wireless-tools - 29-4
    wol - 0.7.1-3
    wpad-mini - 20111103-3
    zlib - 1.2.5-1

  • gerokrisz

    tag

    válasz vargalex #28253 üzenetére

    Semmihez nem nyúltam benne. de megnéztem:

    base-files - 104-r30817
    base-files-network - 3
    blkid - 1.42-1
    block-mount - 0.2.0-7
    busybox - 1.19.3-10
    crda - 1.1.1-1
    ddns-scripts - 1.0.0-19
    dnsmasq - 2.59-2
    dropbear - 2011.54-2
    e2fsprogs - 1.42-1
    etherwake - 1.09-3
    fdisk - 2.13.0.1-4
    firewall - 2-47
    ftpbackup - 0.0.1-1
    glib1 - 1.2.10-1
    hd-idle - 1.03-5
    hotplug2 - 1.0-beta-4
    iptables - 1.4.10-4
    iptables-mod-conntrack-extra - 1.4.10-4
    iptables-mod-filter - 1.4.10-4
    iptables-mod-ipopt - 1.4.10-4
    iw - 3.3-1
    kernel - 3.2.9-1-e5d8014cac8477f6d13f0862a3b3982c
    kmod-ath - 3.2.9+2012-02-27-1
    kmod-ath9k - 3.2.9+2012-02-27-1
    kmod-ath9k-common - 3.2.9+2012-02-27-1
    kmod-cfg80211 - 3.2.9+2012-02-27-1
    kmod-crypto-aes - 3.2.9-1
    kmod-crypto-arc4 - 3.2.9-1
    kmod-crypto-core - 3.2.9-1
    kmod-fs-ext4 - 3.2.9-1
    kmod-fs-vfat - 3.2.9-1
    kmod-fuse - 3.2.9-1
    kmod-gpio-button-hotplug - 3.2.9-1
    kmod-ifb - 3.2.9-1
    kmod-ipt-conntrack - 3.2.9-1
    kmod-ipt-conntrack-extra - 3.2.9-1
    kmod-ipt-core - 3.2.9-1
    kmod-ipt-filter - 3.2.9-1
    kmod-ipt-ipopt - 3.2.9-1
    kmod-ipt-nat - 3.2.9-1
    kmod-ipt-nathelper - 3.2.9-1
    kmod-leds-gpio - 3.2.9-1
    kmod-ledtrig-heartbeat - 3.2.9-1
    kmod-ledtrig-morse - 3.2.9-1
    kmod-ledtrig-netdev - 3.2.9-1
    kmod-ledtrig-netfilter - 3.2.9-1
    kmod-ledtrig-usbdev - 3.2.9-1
    kmod-lib-crc-ccitt - 3.2.9-1
    kmod-lib-crc16 - 3.2.9-1
    kmod-lib-textsearch - 3.2.9-1
    kmod-mac80211 - 3.2.9+2012-02-27-1
    kmod-nls-base - 3.2.9-1
    kmod-nls-cp437 - 3.2.9-1
    kmod-nls-iso8859-1 - 3.2.9-1
    kmod-nls-iso8859-2 - 3.2.9-1
    kmod-nls-utf8 - 3.2.9-1
    kmod-ppp - 3.2.9-1
    kmod-pppoe - 3.2.9-1
    kmod-sched - 3.2.9-1
    kmod-scsi-core - 3.2.9-1
    kmod-usb-core - 3.2.9-1
    kmod-usb-printer - 3.2.9-1
    kmod-usb-storage - 3.2.9-1
    kmod-usb-storage-extras - 3.2.9-1
    kmod-usb2 - 3.2.9-1
    libblkid - 1.42-1
    libc - 0.9.33-104
    libcom_err - 1.42-1
    libcurl - 7.23.1-1
    libcyassl - 1.6.5-1
    libdlna - 0.2.3-1
    libevent2 - 2.0.16-1
    libexif - 0.6.19-1
    libext2fs - 1.42-1
    libffmpeg-mini - 0.8.7-1
    libflac - 1.2.1-1
    libgcc - 4.6-linaro-104
    libid3tag - 0.15.1b-3
    libip4tc - 1.4.10-4
    libiwinfo - 31
    libiwinfo-lua - 31
    libjpeg - 6b-1
    liblua - 5.1.4-8
    libminiupnpc - 1.6-1
    libncurses - 5.7-5
    libnl-tiny - 0.1-2
    libogg - 1.1.4-2
    libopenssl - 1.0.0g-1
    libpcre - 8.11-2
    libpopt - 1.7-5
    libpthread - 0.9.33-104
    librt - 0.9.33-104
    libsqlite3 - 3070900-1
    libuci - 2012-02-24.1-1
    libuci-lua - 2012-02-24.1-1
    libupnp - 1.6.14-1
    libuuid - 1.42-1
    libvorbis - 1.2.3-1
    libxml2 - 2.7.8-1
    libxtables - 1.4.10-4
    lighttpd - 1.4.30-1
    lighttpd-mod-access - 1.4.30-1
    lighttpd-mod-alias - 1.4.30-1
    lighttpd-mod-auth - 1.4.30-1
    lighttpd-mod-cgi - 1.4.30-1
    lighttpd-mod-fastcgi - 1.4.30-1
    lighttpd-mod-redirect - 1.4.30-1
    lighttpd-mod-simple-vhost - 1.4.30-1
    lighttpd-mod-status - 1.4.30-1
    lua - 5.1.4-8
    luci - trunk+svn8330-1
    luci-app-ddns - trunk+svn8330-1
    luci-app-firewall - trunk+svn8330-1
    luci-app-ftpbackup - 0.0.1-1
    luci-app-hd-idle - trunk+svn8330-1
    luci-app-minidlna - 0.0.1-1
    luci-app-p910nd - trunk+svn8330-1
    luci-app-qos - trunk+svn8330-1
    luci-app-runcommand - 0.0.1-1
    luci-app-samba - trunk+svn8330-1
    luci-app-transmission - 0.0.1-1
    luci-app-upnp - trunk+svn8330-1
    luci-app-ushare - trunk+svn8330-1
    luci-app-vsftpd - 0.0.1-1
    luci-app-wol - trunk+svn8330-1
    luci-i18n-english - trunk+svn8330-1
    luci-lib-core - trunk+svn8330-1
    luci-lib-ipkg - trunk+svn8330-1
    luci-lib-lmo - trunk+svn8330-1
    luci-lib-nixio - trunk+svn8330-1
    luci-lib-sys - trunk+svn8330-1
    luci-lib-web - trunk+svn8330-1
    luci-mod-admin-core - trunk+svn8330-1
    luci-mod-admin-full - trunk+svn8330-1
    luci-proto-core - trunk+svn8330-1
    luci-proto-ppp - trunk+svn8330-1
    luci-sgi-cgi - trunk+svn8330-1
    luci-ssl - trunk+svn8330-1
    luci-theme-base - trunk+svn8330-1
    luci-theme-openwrt - trunk+svn8330-1
    mc - 4.6.2-1
    minidlna - 1.0.24-1
    miniupnpd - 1.6.20110730-4
    mtd - 17
    nano - 2.2.6-1
    ntfs-3g - 2011.4.12-1-fuseint
    opkg - 618-2
    p910nd - 0.95-2
    ppp - 2.4.5-4
    ppp-mod-pppoe - 2.4.5-4
    px5g - 1
    qos-scripts - 1.2.1-6
    samba36-server - 3.6.3-1
    swap-utils - 2.13.0.1-4
    swconfig - 10
    tc - 2.6.39-1
    terminfo - 5.7-5
    transmission-daemon - 2.50-2
    transmission-web - 2.50-2
    uboot-envtools - 2011.06-4
    uci - 2012-02-24.1-1
    uclibcxx - 0.2.2-3
    uhttpd - 31
    uhttpd-mod-tls - 31
    unrar - 4.0.7-1
    unzip - 5.52-1
    ushare - 1.1a-4
    vargalex_apps - 0.0.1-1
    vsftpd - 2.3.4-3
    wireless-tools - 29-4
    wol - 0.7.1-3
    wpad-mini - 20111103-3
    zlib - 1.2.5-1

    Türelem... A hosszú élet ritka!

  • dash17291

    tag

    Vargalex segíts!

    Hogy lehet az hogy a fordítás végén ekkora méretű binárisokat kapok?

    $ ls -lahS
    total 2.1G
    -rw-r--r-- 1 cscs users 74M Jul 13 12:57 samba36-server_3.6.5-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 60M Jul 13 12:57 samba36-client_3.6.5-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 51M Jul 13 05:18 dovecot_1.2.13-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 46M Jul 13 02:34 libopenssl_1.0.1c-1_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 40M Jul 13 06:38 pgsql-server_9.0.1-3_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 38M Jul 13 06:28 mysql-server_5.1.53-7_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 38M Jul 13 14:34 wt_3.1.9-1_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 36M Jul 13 06:58 git_1.7.10.4-1_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 35M Jul 13 05:35 libffmpeg-full_0.8.7-1_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 32M Jul 13 02:57 aria2_1.15.1-1_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 30M Jul 13 02:05 libc_0.9.33.2-1_ar71xx.ipk.orig
    -rw-r--r-- 1 cscs users 22M Jul 13 08:11 sane-libs_1.0.22-3_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 22M Jul 13 08:55 krb5-libs_1.8-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 22M Jul 13 13:14 squid_2.7.STABLE9-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 19M Jul 13 02:19 busybox_1.19.4-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 18M Jul 13 10:37 nagios-plugins_1.4.14-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 18M Jul 13 13:56 uucp_1.07-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 15M Jul 13 11:48 php5-cgi_5.3.10-4_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 15M Jul 13 11:48 php5-cli_5.3.10-4_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 14M Jul 13 11:14 openssh-client-utils_6.0p1-1_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 13M Jul 13 03:59 boost-math_1_49_0-1_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 13M Jul 13 14:05 vips_7.26.3-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 12M Jul 13 13:43 tesseract_3.01-1_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 12M Jul 13 11:16 openswan_2.6.38-1_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 12M Jul 13 13:21 unixodbc_2.3.1-1_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 12M Jul 13 12:30 pulseaudio-daemon-avahi_1.1-6_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 12M Jul 13 10:05 libxapian_1.2.8-1_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 11M Jul 13 03:33 binutils_2.22-5_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 11M Jul 13 02:13 libncursesw_5.7-5_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 11M Jul 13 13:46 transmission-cli_2.52-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 11M Jul 13 12:25 pulseaudio-daemon_1.1-6_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 9.7M Jul 13 05:07 glib2_2.26.1-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 9.3M Jul 13 04:03 libdb47_4.7.25.NC-6_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 9.2M Jul 13 06:03 flite_1.3-release-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 9.2M Jul 13 10:35 nagios_2.10-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 9.2M Jul 13 11:14 openssh-server_6.0p1-1_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 9.0M Jul 13 02:12 libncurses_5.7-5_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 9.0M Jul 13 14:37 libwxbase_2.8.10-1_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 8.8M Jul 13 04:32 libgmp_4.3.1-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 8.8M Jul 13 04:50 cups_1.4.4-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 8.7M Jul 13 02:26 e2fsprogs_1.42.4-1_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 8.6M Jul 13 09:24 libcryptoxx_5.6.0-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 8.6M Jul 13 04:15 bbackupd_0.11.1-2_ar71xx.ipk
    -rw-r--r-- 1 cscs users 8.4M Jul 13 07:29 libgsl_1.9-1_ar71xx.ipk

    Nem tudom legyártani a firmware image-t, mert pl. a Busybox majdnem 20MB, így ezt a hibát kapom:

    [mktplinkfw] *** error: images are too big

    Itt van a config, ami ezt produkálta:
    http://pastebin.com/EajLQQ1H

  • suste

    veterán

    hi
    Az általam használt 1.02.1-es fw-ben még a libffmpeg-mini 0.8.5-1 van, viszont láttam valahol 0.8.7-1 is már.
    Ez simán lecserélhető? Az új build-ekben milyen számú van? Ha sikerülne lecserélni, akkor bővülhet/javulhat esetleg a miniDLNA médiakezelése (pl beletekerés a filmbe)?
    Nincsen valami lista valahol, hogy ez a codec csomag mit tartalmaz?

  • suste

    veterán

    válasz vargalex #32654 üzenetére

    HI!
    AZ új fw-ben milyen számú a libffmpeg?
    Csak azt, le tudom cserélni a régi 1.02.1-ben?
    Hátha javult a támogatás DLNA-nál (lejátszás, beletekerés)......

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz suste #32657 üzenetére

    Hi!

    libffmpeg-mini - 0.8.7-2

    Ez neked nem biztos, hogy jó, mert anno a miniDLNA függősége nem a libffmpeg-mini, hanem a libffmpeg csomag volt.

    Alex

  • suste

    veterán

    válasz vargalex #32662 üzenetére

    szerintem régen is a mini volt
    most ez van rajta:
    libffmpeg-mini 0.8.5-1

    ha cserélhető, akkor csak ráfrissítek a listára (hol is van az új?), megkeresem az új libffmpeg-et és mehet a telepítés?
    ennek ugye nincsen kernel vonzata?

  • parkasz

    senior tag

    válasz vargalex #33118 üzenetére

    Ennyi minden van fenn, amit az 1.1.4 tett fel elvileg. Van amit ki lehet szedni?

    base-files - 115-r33174
    blkid - 2.21.2-1
    block-mount - 0.2.0-8
    busybox - 1.19.4-3
    crda - 1.1.2-1
    ddns-scripts - 1.0.0-20
    dnsmasq - 2.62-1
    dropbear - 2011.54-2
    e2fsprogs - 1.42.4-1
    etherwake - 1.09-3
    fdisk - 2.21.2-1
    firewall - 2-53
    ftpbackup - 0.0.1-1
    glib1 - 1.2.10-1
    hd-idle - 1.04-1
    hotplug2 - 1.0-beta-4
    iptables - 1.4.10-4
    iptables-mod-conntrack-extra - 1.4.10-4
    iptables-mod-filter - 1.4.10-4
    iptables-mod-ipopt - 1.4.10-4
    iw - 3.3-1
    jshn - 2012-07-08-cca2ed6c8cdb3555fea43ff63ba1c9905dd7a164
    kernel - 3.3.8-1-ea7495e8c1c9fa07060b0b25f435d1e8
    kmod-ath - 3.3.8+2012-07-16-1
    kmod-ath9k - 3.3.8+2012-07-16-1
    kmod-ath9k-common - 3.3.8+2012-07-16-1
    kmod-cfg80211 - 3.3.8+2012-07-16-1
    kmod-crypto-aes - 3.3.8-1
    kmod-crypto-arc4 - 3.3.8-1
    kmod-crypto-core - 3.3.8-1
    kmod-fs-ext4 - 3.3.8-1
    kmod-fs-vfat - 3.3.8-1
    kmod-fuse - 3.3.8-1
    kmod-gpio-button-hotplug - 3.3.8-1
    kmod-ifb - 3.3.8-1
    kmod-ipt-conntrack - 3.3.8-1
    kmod-ipt-conntrack-extra - 3.3.8-1
    kmod-ipt-core - 3.3.8-1
    kmod-ipt-filter - 3.3.8-1
    kmod-ipt-ipopt - 3.3.8-1
    kmod-ipt-nat - 3.3.8-1
    kmod-ipt-nathelper - 3.3.8-1
    kmod-leds-gpio - 3.3.8-1
    kmod-ledtrig-default-on - 3.3.8-1
    kmod-ledtrig-heartbeat - 3.3.8-1
    kmod-ledtrig-morse - 3.3.8-1
    kmod-ledtrig-netdev - 3.3.8-1
    kmod-ledtrig-netfilter - 3.3.8-1
    kmod-ledtrig-timer - 3.3.8-1
    kmod-ledtrig-usbdev - 3.3.8-1
    kmod-lib-crc-ccitt - 3.3.8-1
    kmod-lib-crc16 - 3.3.8-1
    kmod-lib-textsearch - 3.3.8-1
    kmod-mac80211 - 3.3.8+2012-07-16-1
    kmod-nls-base - 3.3.8-1
    kmod-nls-cp437 - 3.3.8-1
    kmod-nls-iso8859-1 - 3.3.8-1
    kmod-nls-iso8859-2 - 3.3.8-1
    kmod-nls-utf8 - 3.3.8-1
    kmod-ppp - 3.3.8-1
    kmod-pppoe - 3.3.8-1
    kmod-pppox - 3.3.8-1
    kmod-sched - 3.3.8-1
    kmod-sched-connmark - 3.3.8-1
    kmod-sched-core - 3.3.8-1
    kmod-scsi-core - 3.3.8-1
    kmod-usb-core - 3.3.8-1
    kmod-usb-printer - 3.3.8-1
    kmod-usb-storage - 3.3.8-1
    kmod-usb-storage-extras - 3.3.8-1
    kmod-usb2 - 3.3.8-1
    kmod-wdt-ath79 - 3.3.8-1
    libblkid - 2.21.2-1
    libblobmsg-json - 2012-07-08-cca2ed6c8cdb3555fea43ff63ba1c9905dd7a164
    libbz2 - 1.0.6-1
    libc - 0.9.33.2-1
    libcom_err - 1.42.4-1
    libcurl - 7.23.1-1
    libcyassl - 1.6.5-1
    libdlna - 0.2.3-1
    libevent2 - 2.0.19-1
    libexif - 0.6.19-1
    libext2fs - 1.42.4-1
    libffmpeg-mini - 0.8.7-2
    libflac - 1.2.1-1
    libgcc - 4.6-linaro-1
    libid3tag - 0.15.1b-3
    libip4tc - 1.4.10-4
    libiwinfo - 35
    libiwinfo-lua - 35
    libjpeg - 6b-1
    libjson - 0.9-2
    liblua - 5.1.4-8
    libminiupnpc - 1.6-1
    libncurses - 5.7-5
    libnl-tiny - 0.1-3
    libogg - 1.1.4-2
    libopenssl - 1.0.1c-1
    libpthread - 0.9.33.2-1
    librt - 0.9.33.2-1
    libsqlite3 - 3071201-1
    libubox - 2012-07-08-cca2ed6c8cdb3555fea43ff63ba1c9905dd7a164
    libubus - 2012-06-01-a62e2f8c15a65efb1a82404d8f31e3bfc1cbe7d9
    libubus-lua - 2012-06-01-a62e2f8c15a65efb1a82404d8f31e3bfc1cbe7d9
    libuci - 2012-03-28.1-1
    libuci-lua - 2012-03-28.1-1
    libupnp - 1.6.14-1
    libuuid - 2.21.2-1
    libvorbis - 1.2.3-1
    libxtables - 1.4.10-4
    lua - 5.1.4-8
    luci - trunk+svn9011-1
    luci-app-ddns - trunk+svn9011-1
    luci-app-firewall - trunk+svn9011-1
    luci-app-ftpbackup - 0.0.1-1
    luci-app-hd-idle - trunk+svn9011-1
    luci-app-minidlna - trunk+svn9011-1
    luci-app-p910nd - trunk+svn9011-1
    luci-app-qos - trunk+svn9011-1
    luci-app-runcommand - trunk+svn9011-1
    luci-app-samba - trunk+svn9011-1
    luci-app-transmission - trunk+svn9011-1
    luci-app-upnp - trunk+svn9011-1
    luci-app-ushare - trunk+svn9011-1
    luci-app-vsftpd - 0.0.1-1
    luci-app-wol - trunk+svn9011-1
    luci-i18n-english - trunk+svn9011-1
    luci-i18n-hungarian - trunk+svn9011-1
    luci-lib-core - trunk+svn9011-1
    luci-lib-ipkg - trunk+svn9011-1
    luci-lib-lmo - trunk+svn9011-1
    luci-lib-nixio - trunk+svn9011-1
    luci-lib-sys - trunk+svn9011-1
    luci-lib-web - trunk+svn9011-1
    luci-mod-admin-core - trunk+svn9011-1
    luci-mod-admin-full - trunk+svn9011-1
    luci-proto-core - trunk+svn9011-1
    luci-proto-ppp - trunk+svn9011-1
    luci-sgi-cgi - trunk+svn9011-1
    luci-ssl - trunk+svn9011-1
    luci-theme-base - trunk+svn9011-1
    luci-theme-openwrt - trunk+svn9011-1
    mc - 4.6.2-1
    minidlna - 1.0.24-1
    miniupnpd - 1.6.20110730-6
    mtd - 18
    nano - 2.2.6-1
    netifd - 2012-08-11-9411d498c46fe3f1c4d79eb8fa0b7c97dd32a990
    ntfs-3g - 2011.4.12-1-fuseint
    opkg - 618-2
    p910nd - 0.95-2
    ppp - 2.4.5-6
    ppp-mod-pppoe - 2.4.5-6
    px5g - 1
    qos-scripts - 1.2.1-6
    samba36-server - 3.6.5-2
    swap-utils - 2.21.2-1
    swconfig - 10
    tc - 3.3.0-1
    terminfo - 5.7-5
    transmission-daemon - 2.61-1
    transmission-web - 2.61-1
    uboot-envtools - 2012.04.01-1
    ubus - 2012-06-01-a62e2f8c15a65efb1a82404d8f31e3bfc1cbe7d9
    ubusd - 2012-06-01-a62e2f8c15a65efb1a82404d8f31e3bfc1cbe7d9
    uci - 2012-03-28.1-1
    uclibcxx - 0.2.4-1
    uhttpd - 40
    uhttpd-mod-tls - 40
    unrar - 4.0.7-1
    unzip - 5.52-1
    ushare - 1.1a-4
    vargalex_apps - 0.0.1-1
    vsftpd - 3.0.0-1
    wireless-tools - 29-5
    wol - 0.7.1-3
    wpad-mini - 20120428-2
    zlib - 1.2.7-1

  • chipi89

    tag

    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne, hogy mire jó a libffmpeg-mini csomag?
    Mert látom képes streamre is akár...

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz vödör88 #38936 üzenetére

    Szia!

    A --force-overwrite kapcsolóval telepítsd! Mire kell egyébként neked a ffmpeg csomag (a libffmpeg-mini része a firmware-nak, pont ezért vannak a hibaüzenetek)?

    [ Szerkesztve ]

    Alex

  • gr8tjoey

    tag

    válasz Begi #13191 üzenetére

    Urak,

    vargalex v1.1 (trunk, r30817) - elkezdte eldobálni az FLV-ket minidlna-n. Biztos, hogy korábban nem volt gondja vele.
    Ez van a logban:
    metadata.c:710: warn: Opening /mnt/Media/Video/Van Halen - Jump (HQ music video)_(480p).flv failed!

    Ezt a hozzászólást - amire most válaszolok - találtam a témában még régről.
    Hogy lehet javítani a libffmpeg-et, tudja valaki?

    Köszi!

    ------((-----))------

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz vik1111 #48002 üzenetére

    Szia!

    Ahogy írtam, a szükséges lib-eket (függőségeket) is telepíteni kell, mert igazából azok voltak hibásak poli27 build-jében és miattuk nem fordult le a minidlna. Mondjuk azt nem értem, hogy hogy jöhettek létre egyáltalán a csomagok...

    Szóval, amit még fel kell telepítened:

    libflac
    libffmpeg-mini

    Utána már indulnia kell.

    [ Szerkesztve ]

    Alex

  • suste

    veterán

    válasz vargalex #48007 üzenetére

    jaaaa, ok,erre nem is gondoltam
    akkor luciból csak úgy tudja megoldani, hogy ezekre nyom egy eltávolítást, (libflac, libffmpeg, minidlna)
    és a legegyszerűbb, ha a minidlna-t is eltávolítja, és utána telepíti a minidlna-t és az hoz magával mindent

    éna helyében inkább a teljes libffmpeg-et tenném nem a minit, hiszen van bőven helye

    [ Szerkesztve ]

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz suste #48008 üzenetére

    Szia!

    LuCI-ból is fel lehet tenni simán, hiszen ezek frissebb csomagok (legalábbis szerintem felmegy). De gondolom, ha a minidlna (újra)telepítése nem okozott gondot, akkor ez sem fog. Természetesen mehet a libffmpeg-full is.

    Alex

  • zuzu000

    őstag

    Köszi mindenkinek :R
    Az interfészeknél én is megtaláltam, csak igen, az sajna restart után elveszik. Nézegettem a bmon-t, de ez real time, visszamenőlegesen nem tud. Bandwidthd-nek pedig nincs elég hely a routeren (és amikor telepíteni akartam, feltett magának másik packageket, amik telerakták a flash-t és alig van helyem >< )
    Kipróbálom ezeket :R

    Gyors kérdés, ezek közül mit törölhetek?

    6relayd - 2013-10-21.1-ad00c3dd9ee42f172870708724858ab502b3a689
    base-files - 149-r39208
    block-mount - 2013-12-09-0c6d5bd1fc1fd28c71290610faeee11b399c869a
    busybox - 1.19.4-7
    ddns-scripts - 1.0.0-22
    dnsmasq - 2.66-5
    dropbear - 2013.59-1
    e2fsprogs - 1.42.4-1
    etherwake - 1.09-3
    fdisk - 2.21.2-2
    firewall - 2013-12-17
    glib1 - 1.2.10-1
    hd-idle - 1.04-1
    hostapd-common - 20131120-1
    ip6tables - 1.4.20-1
    iptables - 1.4.20-1
    iptables-mod-conntrack-extra - 1.4.20-1
    iptables-mod-filter - 1.4.20-1
    iptables-mod-ipopt - 1.4.20-1
    iw - 3.10-1
    jshn - 2013-12-02-318d682d29a8974aa53bd7dc523f1514eb0eddb9
    kernel - 3.10.24-1-b161cf50cfb2367b45d4d83ef17750a9
    kmod-ath - 3.10.24+2013-11-05-5
    kmod-ath9k - 3.10.24+2013-11-05-5
    kmod-ath9k-common - 3.10.24+2013-11-05-5
    kmod-button-hotplug - 3.10.24-3
    kmod-cfg80211 - 3.10.24+2013-11-05-5
    kmod-crypto-aes - 3.10.24-1
    kmod-crypto-arc4 - 3.10.24-1
    kmod-crypto-core - 3.10.24-1
    kmod-crypto-hash - 3.10.24-1
    kmod-fs-ext4 - 3.10.24-1
    kmod-gpio-button-hotplug - 3.10.24-1
    kmod-ifb - 3.10.24-1
    kmod-input-core - 3.10.24-1
    kmod-ip6tables - 3.10.24-1
    kmod-ipt-conntrack - 3.10.24-1
    kmod-ipt-conntrack-extra - 3.10.24-1
    kmod-ipt-core - 3.10.24-1
    kmod-ipt-filter - 3.10.24-1
    kmod-ipt-ipopt - 3.10.24-1
    kmod-ipt-nat - 3.10.24-1
    kmod-ipt-nathelper - 3.10.24-1
    kmod-ipv6 - 3.10.24-1
    kmod-leds-gpio - 3.10.24-1
    kmod-ledtrig-default-on - 3.10.24-1
    kmod-ledtrig-gpio - 3.10.24-1
    kmod-ledtrig-heartbeat - 3.10.24-1
    kmod-ledtrig-morse - 3.10.24-1
    kmod-ledtrig-netdev - 3.10.24-1
    kmod-ledtrig-netfilter - 3.10.24-1
    kmod-ledtrig-oneshot - 3.10.24-1
    kmod-ledtrig-timer - 3.10.24-1
    kmod-ledtrig-usbdev - 3.10.24-1
    kmod-lib-crc-ccitt - 3.10.24-1
    kmod-lib-crc16 - 3.10.24-1
    kmod-lib-textsearch - 3.10.24-1
    kmod-mac80211 - 3.10.24+2013-11-05-5
    kmod-nls-base - 3.10.24-1
    kmod-nls-iso8859-1 - 3.10.24-1
    kmod-nls-iso8859-2 - 3.10.24-1
    kmod-nls-utf8 - 3.10.24-1
    kmod-ppp - 3.10.24-1
    kmod-pppoe - 3.10.24-1
    kmod-pppox - 3.10.24-1
    kmod-sched-connmark - 3.10.24-1
    kmod-sched-core - 3.10.24-1
    kmod-scsi-core - 3.10.24-1
    kmod-slhc - 3.10.24-1
    kmod-usb-core - 3.10.24-1
    kmod-usb-printer - 3.10.24-1
    kmod-usb-storage - 3.10.24-1
    kmod-usb-storage-extras - 3.10.24-1
    kmod-usb2 - 3.10.24-1
    libblkid - 2.21.2-2
    libblobmsg-json - 2013-12-02-318d682d29a8974aa53bd7dc523f1514eb0eddb9
    libbz2 - 1.0.6-1
    libc - 0.9.33.2-1
    libcurl - 7.33.0-4
    libcyassl - 2.8.0-2
    libdlna - 0.2.4-1
    libevent2 - 2.0.21-1
    libexif - 0.6.19-1
    libext2fs - 1.42.4-1
    libffmpeg-mini - 0.11.2-2
    libflac - 1.2.1-1
    libgcc - 4.6-linaro-1
    libid3tag - 0.15.1b-3
    libip4tc - 1.4.20-1
    libip6tc - 1.4.20-1
    libiwinfo - 47
    libiwinfo-lua - 47
    libjpeg - 6b-1
    libjson-c - 0.11-2
    libjson-script - 2013-12-02-318d682d29a8974aa53bd7dc523f1514eb0eddb9
    liblua - 5.1.5-1
    libminiupnpc - 1.8-1
    libncurses - 5.9-1
    libnfnetlink - 1.0.1-1
    libnl-tiny - 0.1-3
    libogg - 1.3.1-1
    libopenssl - 1.0.1e-2
    libpolarssl - 1.2.9-1
    libpthread - 0.9.33.2-1
    librt - 0.9.33.2-1
    libsqlite3 - 3071201-1
    libubox - 2013-12-02-318d682d29a8974aa53bd7dc523f1514eb0eddb9
    libubus - 2013-11-07-8ea96670367e5dd23988b51ee4f0f790393effaf
    libubus-lua - 2013-11-07-8ea96670367e5dd23988b51ee4f0f790393effaf
    libuci - 2013-12-02.1-1
    libuci-lua - 2013-12-02.1-1
    libustream-cyassl - 2013-10-30-1dc753d6438121ef4cc57b185ea340c082d362c6
    libuuid - 2.21.2-2
    libvorbis - 1.3.3-1
    libxtables - 1.4.20-1
    lua - 5.1.5-1
    luci - svn-r9948-1
    luci-app-ddns - svn-r9948-1
    luci-app-firewall - svn-r9948-1
    luci-app-hd-idle - svn-r9948-1
    luci-app-minidlna - svn-r9948-1
    luci-app-p910nd - svn-r9948-1
    luci-app-qos - svn-r9948-1
    luci-app-samba - svn-r9948-1
    luci-app-transmission - svn-r9948-1
    luci-app-upnp - svn-r9948-1
    luci-app-wol - svn-r9948-1
    luci-i18n-english - svn-r9948-1
    luci-i18n-hungarian - svn-r9948-1
    luci-lib-core - svn-r9948-1
    luci-lib-ipkg - svn-r9948-1
    luci-lib-nixio - svn-r9948-1
    luci-lib-sys - svn-r9948-1
    luci-lib-web - svn-r9948-1
    luci-mod-admin-core - svn-r9948-1
    luci-mod-admin-full - svn-r9948-1
    luci-proto-core - svn-r9948-1
    luci-proto-ipv6 - svn-r9948-1
    luci-proto-ppp - svn-r9948-1
    luci-sgi-cgi - svn-r9948-1
    luci-ssl - svn-r9948-1
    luci-theme-base - svn-r9948-1
    luci-theme-bootstrap - svn-r9948-1
    luci-theme-openwrt - svn-r9948-1
    mc - 4.6.2-1
    minidlna - 1.0.25-1
    miniupnpd - 1.8.20130426-1
    mtd - 20
    netifd - 2013-12-29-7d79d0a8aa5a5b4c1ed987af119356438d98fe7b
    odhcp6c - 2013-12-15-be05c0ded0257cbb82857f6d01226ef6de28befe
    opkg - 9c97d5ecd795709c8584e972bfdf3aee3a5b846d-6
    p910nd - 0.95-3
    ppp - 2.4.5-10
    ppp-mod-pppoe - 2.4.5-10
    procd - 2013-12-18-2dc572df0e3002263c0a49ebbc329ed1b6c42a01
    px5g - 1
    qos-scripts - 1.2.1-6
    restorefactory - 1-6
    samba36-server - 3.6.11-2
    swap-utils - 2.21.2-2
    swconfig - 10
    tc - 3.11.0-1
    terminfo - 5.9-1
    transmission-daemon - 2.82-2
    transmission-web - 2.82-2
    uboot-envtools - 2013.10-1
    ubox - 2013-12-09-0c6d5bd1fc1fd28c71290610faeee11b399c869a
    ubus - 2013-11-07-8ea96670367e5dd23988b51ee4f0f790393effaf
    ubusd - 2013-11-07-8ea96670367e5dd23988b51ee4f0f790393effaf
    uci - 2013-12-02.1-1
    uhttpd - 2013-11-21-cd66639800ee2882a0867ec54868502eb9b893d8
    uhttpd-mod-ubus - 2013-11-21-cd66639800ee2882a0867ec54868502eb9b893d8
    vsftpd - 3.0.2-3
    wireless-tools - 29-5
    wpad-mini - 20131120-1
    zlib - 1.2.8-1

    [ Szerkesztve ]

  • @Jocó@

    tag

    válasz suste #53503 üzenetére

    Belenéztem, tényleg minden van benne... épp csak nem rendel a Tecsóból, ha kifogyott a hűtő otthon.
    Ha úgy lenne időm, mint egyetemistaként, akkor ilyeneket próbálnék még ki, hogy:
    streamripper, rádió szerver, DVB tuner megosztás, 1-wire hőmérséklet mérés...

    Igazából már így is bőven ár/érték arányban megéri egy openwrt-vel összerakott router, ha van egy USB portja.
    MediaMarkt-ban van is 3e-ért OneNetworks N150 router. Valami átcímkézett NetGear n-es wifi-vel. OpenWRT tanuló vasnak teljesen jó.

    A "libffmpeg-full"-tól mit vársz, mitől lesz jobb a DLNA?
    Átkódolás?

  • @Jocó@

    tag

    válasz suste #53524 üzenetére

    710N mod Praktikus :)

    A "libffmpeg-full"-tól mit vársz, mitől lesz jobb a DLNA? Átkódolás?

  • x.pet

    tag

    Gargoyle 1.7.0 alatt szeretném beüzemelni webkamerámra a motion-t.
    A csomaglistában lévő motion nem támogatja a videokészítést (csak állóképeket csinál), ezért szeretném ipk-ból feltenni. (Ez az ipk amúgy régebben működött vargalex 1.1.7 alatt)
    A kmod-sound-core telepítésénél elakadok:
    root@Gargoyle:~# opkg install /mnt/motion/motion_20120605-224837-2_ar71xx.ipk
    ERROR: Dependency libffmpeg-full of package motion cannot be found, try updating your package lists
    root@Gargoyle:~# opkg install libffmpeg-full
    ERROR: Dependency alsa-lib of package libffmpeg-full cannot be found, try updating your package lists
    root@Gargoyle:~# opkg install alsa-lib
    ERROR: Dependency kmod-sound-core of package alsa-lib cannot be found, try updating your package lists
    root@Gargoyle:~# opkg install kmod-sound-core
    ERROR: Dependency kernel (= 3.10.49-1-0114c71ed85677c9c1e4911437af4743) of package kmod-sound-core is installed,
    but has incompatible version 3.10.49-1-5a2fdd8e27cba052659e05148e1dc855 and is marked as 'hold'

    Mit lehet ilyenkor tenni? Hogyan lehet a motion-t az aktuális openwrt-hez fordítani?

    [ Szerkesztve ]

  • Isty1974

    csendes tag

    válasz Headless #55978 üzenetére

    Model TP-Link TL-WR1043N/ND v2
    Firmware Version OpenWrt Barrier Breaker 14.07-rc3 / LuCI Trunk (svn-r10467)
    Kernel Version 3.10.49
    Local Time Mon Jan 12 17:28:15 2015
    Uptime 21d 21h 23m 2s

    root@OpenWrt:~# opkg list-installed
    base-files - 155-r42056
    block-mount - 2014-06-22-e0430f5c62f367e5a8e02755412977b02c3fc45e
    busybox - 1.22.1-2
    dnsmasq - 2.71-3
    dropbear - 2014.63-1
    e2fsprogs - 1.42.4-1
    firewall - 2014-07-19
    fstools - 2014-06-22-e0430f5c62f367e5a8e02755412977b02c3fc45e
    hostapd-common - 2014-06-03-1
    iptables - 1.4.21-1
    iw - 3.15-1
    jshn - 2014-07-16-bd388d2b6c2c151bf513c1e449417d18ce02d10b
    jsonfilter - 2014-06-19-cdc760c58077f44fc40adbbe41e1556a67c1b9a9
    kernel - 3.10.49-1-94831e5bcf361d1c03e87a15e152b0e8
    kmod-ath - 3.10.49+2014-05-22-1
    kmod-ath9k - 3.10.49+2014-05-22-1
    kmod-ath9k-common - 3.10.49+2014-05-22-1
    kmod-cfg80211 - 3.10.49+2014-05-22-1
    kmod-crypto-aes - 3.10.49-1
    kmod-crypto-arc4 - 3.10.49-1
    kmod-crypto-core - 3.10.49-1
    kmod-crypto-hash - 3.10.49-1
    kmod-fs-msdos - 3.10.49-1
    kmod-fs-ntfs - 3.10.49-1
    kmod-fs-udf - 3.10.49-1
    kmod-fs-vfat - 3.10.49-1
    kmod-gpio-button-hotplug - 3.10.49-1
    kmod-ipt-conntrack - 3.10.49-1
    kmod-ipt-core - 3.10.49-1
    kmod-ipt-nat - 3.10.49-1
    kmod-ipt-nathelper - 3.10.49-1
    kmod-ledtrig-usbdev - 3.10.49-1
    kmod-lib-crc-ccitt - 3.10.49-1
    kmod-lib-crc-itu-t - 3.10.49-1
    kmod-lib-crc16 - 3.10.49-1
    kmod-mac80211 - 3.10.49+2014-05-22-1
    kmod-nls-base - 3.10.49-1
    kmod-nls-cp437 - 3.10.49-1
    kmod-nls-iso8859-1 - 3.10.49-1
    kmod-nls-utf8 - 3.10.49-1
    kmod-ppp - 3.10.49-1
    kmod-pppoe - 3.10.49-1
    kmod-pppox - 3.10.49-1
    kmod-scsi-core - 3.10.49-1
    kmod-scsi-generic - 3.10.49-1
    kmod-slhc - 3.10.49-1
    kmod-usb-core - 3.10.49-1
    kmod-usb-storage - 3.10.49-1
    kmod-usb-storage-extras - 3.10.49-1
    kmod-usb2 - 3.10.49-1
    libblobmsg-json - 2014-07-16-bd388d2b6c2c151bf513c1e449417d18ce02d10b
    libbz2 - 1.0.6-1
    libc - 0.9.33.2-1
    libcurl - 7.36.0-1
    libdlna - 0.2.4-1
    libevent2 - 2.0.21-1
    libexif - 0.6.21-1
    libext2fs - 1.42.4-1
    libffmpeg-mini - 0.11.5-5
    libflac - 1.2.1-1
    libgcc - 4.8-linaro-1
    libid3tag - 0.15.1b-4
    libip4tc - 1.4.21-1
    libip6tc - 1.4.21-1
    libiwinfo - 50
    libiwinfo-lua - 50
    libjpeg - 6b-1
    libjson-c - 0.11-2
    libjson-script - 2014-07-16-bd388d2b6c2c151bf513c1e449417d18ce02d10b
    liblua - 5.1.5-1
    libnl-tiny - 0.1-3
    libogg - 1.3.2-2
    libopenssl - 1.0.1i-1
    libpolarssl - 1.3.7-1
    libpthread - 0.9.33.2-1
    librt - 0.9.33.2-1
    libsqlite3 - 3080500-1
    libubox - 2014-07-16-bd388d2b6c2c151bf513c1e449417d18ce02d10b
    libubus - 2014-07-03-f688c7ad0b2435a89bfd13f5496cabf596b54c8f
    libubus-lua - 2014-07-03-f688c7ad0b2435a89bfd13f5496cabf596b54c8f
    libuci - 2014-04-11.1-1
    libuci-lua - 2014-04-11.1-1
    libupnp - 1.6.19-2
    libusb-1.0 - 1.0.9-1
    libustream-polarssl - 2014-03-25-fc0b5ec804ee43c532978dd04ab0509c34baefb0
    libuuid - 2.24.1-1
    libvorbis - 1.3.4-2
    libxtables - 1.4.21-1
    lua - 5.1.5-1
    luci - svn-r10471-1
    luci-app-firewall - svn-r10467-1
    luci-app-minidlna - svn-r10471-1
    luci-app-transmission - svn-r10471-1
    luci-base - svn-r10467-1
    luci-lib-nixio - svn-r10467-1
    luci-mod-admin-full - svn-r10467-1
    luci-proto-ppp - svn-r10467-1
    luci-ssl - svn-r10471-1
    luci-theme-bootstrap - svn-r10467-1
    minidlna - 1.1.3-1
    mtd - 20
    netifd - 2014-08-07-99cfef35370b274352934c2f85a9de83ac537036
    odhcpd - 2014-08-07.1-98b41e5b07b28b438fb0be45ba294a932f4c849b
    opkg - 9c97d5ecd795709c8584e972bfdf3aee3a5b846d-7
    ppp - 2.4.6-1
    ppp-mod-pppoe - 2.4.6-1
    procd - 2014-07-30-35e01a9601292b2f609e65c2ddb3990cba8f378e
    px5g - 1
    swconfig - 10
    transmission-daemon - 2.84-1
    uboot-envtools - 2014.04-4
    ubox - 2014-05-30-c3d4118eee505f41c4d20a87f326479530837569
    ubus - 2014-07-03-f688c7ad0b2435a89bfd13f5496cabf596b54c8f
    ubusd - 2014-07-03-f688c7ad0b2435a89bfd13f5496cabf596b54c8f
    uci - 2014-04-11.1-1
    uhttpd - 2014-06-11-dabd7dea6445aaa0e5b8d9add1872fa7393b3a85
    uhttpd-mod-ubus - 2014-06-11-dabd7dea6445aaa0e5b8d9add1872fa7393b3a85
    usbutils - 007-1
    wpad-mini - 2014-06-03-1
    zlib - 1.2.8-1

    https://drive.google.com/file/d/0B20mFrhiQxEOVG44eVQ1NDNoaVk/view?usp=sharing

  • Isty1974

    csendes tag

    válasz suste #56035 üzenetére

    libffmpeg-mini - 0.11.5-5 van fent

    csere:
    opkg remove libffmpeg-custom --force-depends

    opkg install libffmpeg-full --force-depends

    database rescan Code:
    minidlna -f /opt/etc/minidlna.conf -R

    mkv-hoz valami hasonló jó lehet?

    ja és swap-et hogyan és hol állítsam be?

    Kösziiiiii :R

    [ Szerkesztve ]

    https://drive.google.com/file/d/0B20mFrhiQxEOVG44eVQ1NDNoaVk/view?usp=sharing

  • Isty1974

    csendes tag

    válasz Isty1974 #56036 üzenetére

    A dlna-hoz libffmpeg-full csomagot honnan lehet megszerezni MKV-hoz?

    https://drive.google.com/file/d/0B20mFrhiQxEOVG44eVQ1NDNoaVk/view?usp=sharing

  • suste

    veterán

    válasz Isty1974 #56055 üzenetére

    nem kell!!!!
    a mini is ugyan olyan jó, megy vele az mkv is

    de ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor webes felületen fel tudod tenni:
    luci/rendszer/szoftver alatt
    csomagfrissítés, majd a 'L' betű alatt megkeresed a libffmpeg-et

  • bnorci71

    addikt

    válasz bnorci71 #65496 üzenetére

    transmission fent :)

    viszont a HDD csatlakoztatásával nem boldogulok :(

    ezek vannak telepítve, gondolom lesz benne egy kazal amit törölhetek majd
    mi az ami hiányzik még ahoz hog ylegyen USB HDD támogatás?

    Csomagnév Verzió
    Eltávolítás base-files 172-r3190-271db9f
    Eltávolítás blkid 2.28-1
    Eltávolítás block-mount 2016-12-04-84b530a7-1
    Eltávolítás busybox 1.25.1-2
    Eltávolítás chat 2.4.7-10
    Eltávolítás comgt 0.32-28
    Eltávolítás ddns-scripts 2.7.6-12
    Eltávolítás dnsmasq 2.76-6
    Eltávolítás dropbear 2016.74-1
    Eltávolítás firewall 2017-01-13-37cb4cb4-1
    Eltávolítás fstools 2016-12-04-84b530a7-1
    Eltávolítás fwtool 1
    Eltávolítás hd-idle 1.04-2
    Eltávolítás hostapd-common 2016-12-19-ad02e79d-2
    Eltávolítás ip6tables 1.4.21-2
    Eltávolítás iptables 1.4.21-2
    Eltávolítás iptables-mod-conntrack-extra 1.4.21-2
    Eltávolítás iptables-mod-ipopt 1.4.21-2
    Eltávolítás iw 4.9-1
    Eltávolítás iwinfo 2016-09-21-fd9e17be-1
    Eltávolítás jshn 2016-11-29-77a62937-1
    Eltávolítás jsonfilter 2016-07-02-dea067ad-1
    Eltávolítás kernel 4.4.45-1-2fde264ed13a..d63
    Eltávolítás kmod-ath 4.4.45+2016-10-08-1
    Eltávolítás kmod-ath9k 4.4.45+2016-10-08-1
    Eltávolítás kmod-ath9k-common 4.4.45+2016-10-08-1
    Eltávolítás kmod-cfg80211 4.4.45+2016-10-08-1
    Eltávolítás kmod-crypto-crc32c 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-crypto-hash 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-fs-configfs 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-fs-ext4 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-fs-vfat 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-fuse 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-gpio-button-hotplug 4.4.45-2
    Eltávolítás kmod-ifb 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-ip6tables 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-ipt-conntrack 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-ipt-conntrack-extra 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-ipt-core 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-ipt-ipopt 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-ipt-nat 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-lib-crc-ccitt 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-lib-crc16 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-mac80211 4.4.45+2016-10-08-1
    Eltávolítás kmod-nf-conntrack 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-nf-conntrack6 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-nf-ipt 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-nf-ipt6 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-nf-nat 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-nls-base 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-nls-cp437 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-nls-iso8859-1 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-nls-iso8859-2 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-nls-utf8 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-ppp 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-pppoe 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-pppox 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-sched-connmark 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-sched-core 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-scsi-core 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-slhc 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-usb-core 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-usb-gadget 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-usb-gadget-mass-storage 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-usb-ledtrig-usbport 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-usb-lib-composite 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-usb-storage 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-usb-storage-extras 4.4.45-1
    Eltávolítás kmod-usb2 4.4.45-1
    Eltávolítás lede-keyring 2017-01-20-a50b7529-1
    Eltávolítás libblkid 2.28-1
    Eltávolítás libblobmsg-json 2016-11-29-77a62937-1
    Eltávolítás libbz2 1.0.6-2
    Eltávolítás libc 1.1.16-1
    Eltávolítás libcurl 7.52.1-2
    Eltávolítás libevent2 2.0.22-1
    Eltávolítás libexif 0.6.21-1
    Eltávolítás libffmpeg-mini 3.2.2-1
    Eltávolítás libflac 1.3.1-3
    Eltávolítás libgcc 5.4.0-1
    Eltávolítás libid3tag 0.15.1b-4
    Eltávolítás libip4tc 1.4.21-2
    Eltávolítás libip6tc 1.4.21-2
    Eltávolítás libiwinfo 2016-09-21-fd9e17be-1
    Eltávolítás libiwinfo-lua 2016-09-21-fd9e17be-1
    Eltávolítás libjpeg 9a-1
    Eltávolítás libjson-c 0.12.1-1
    Eltávolítás libjson-script 2016-11-29-77a62937-1
    Eltávolítás liblua 5.1.5-1
    Eltávolítás libmbedtls 2.4.0-2
    Eltávolítás libnl-tiny 0.1-5
    Eltávolítás libogg 1.3.2-2
    Eltávolítás libopenssl 1.0.2k-1
    Eltávolítás libpthread 1.1.16-1
    Eltávolítás librt 1.1.16-1
    Eltávolítás libsigcxx 2.5.4-1
    Eltávolítás libsqlite3 3160000-1
    Eltávolítás libstdcpp 5.4.0-1
    Eltávolítás libtorrent 0.13.6-git-1-14e793b7..625
    Eltávolítás libubox 2016-11-29-77a62937-1
    Eltávolítás libubus 2017-01-22-6f4e11e1-1
    Eltávolítás libubus-lua 2017-01-22-6f4e11e1-1
    Eltávolítás libuci 2016-07-04-e1bf4356-1
    Eltávolítás libuci-lua 2016-07-04-e1bf4356-1
    Eltávolítás libuclient 2016-12-09-52d955fd-1
    Eltávolítás libusb-1.0 1.0.21-1
    Eltávolítás libuuid 2.28-1
    Eltávolítás libvorbis 1.3.5-1
    Eltávolítás libxtables 1.4.21-2
    Eltávolítás logd 2017-01-26-14839f0a-1
    Eltávolítás lua 5.1.5-1
    Eltávolítás luci git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-app-ddns 2.4.8-1
    Eltávolítás luci-app-firewall git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-app-hd-idle git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-app-minidlna git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-app-p910nd git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-app-qos git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-app-samba git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-app-transmission git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-app-upnp git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-base git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-i18n-base-hu git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-i18n-ddns-hu 2.4.8-1
    Eltávolítás luci-i18n-firewall-hu git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-i18n-hd-idle-hu git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-i18n-minidlna-hu git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-i18n-p910nd-hu git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-i18n-samba-hu git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-i18n-transmission-hu git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-i18n-upnp-hu git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-lib-ip git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-lib-jsonc git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-lib-nixio git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-mod-admin-full git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-proto-3g git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-proto-ipv6 git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-proto-ppp git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás luci-theme-bootstrap git-17.030.34151-7c74430-1
    Eltávolítás minidlna 1.1.5-1
    Eltávolítás miniupnpd 2.0.20161216-1
    Eltávolítás mtd 21
    Eltávolítás netifd 2017-01-25-650758b1-1
    Eltávolítás ntfs-3g 2016.2.22-1-fuseint
    Eltávolítás odhcp6c 2017-01-07-d420f493-1
    Eltávolítás odhcpd 2017-01-26-c4f9ace5-1
    Eltávolítás opkg 2011-04-08-9c97d5ec-17
    Eltávolítás p910nd 0.97-5
    Eltávolítás ppp 2.4.7-10
    Eltávolítás ppp-mod-pppoe 2.4.7-10
    Eltávolítás procd 2017-01-26-0f589776-1
    Eltávolítás qos-scripts 1.3.0-1
    Eltávolítás rpcd 2016-12-03-0577cfc1-1
    Eltávolítás samba36-server 3.6.25-5
    Eltávolítás swconfig 11
    Eltávolítás tc 4.4.0-7
    Eltávolítás transmission-cli-mbedtls 2.92+git-4
    Eltávolítás transmission-daemon-mbedtls 2.92+git-4
    Eltávolítás transmission-remote-mbedtls 2.92+git-4
    Eltávolítás transmission-remote-openssl 2.92+git-4
    Eltávolítás transmission-web 2.92+git-4
    Eltávolítás uboot-envtools 2015.10-1
    Eltávolítás ubox 2017-01-26-14839f0a-1
    Eltávolítás ubus 2017-01-22-6f4e11e1-1
    Eltávolítás ubusd 2017-01-22-6f4e11e1-1
    Eltávolítás uci 2016-07-04-e1bf4356-1
    Eltávolítás uclient-fetch 2016-12-09-52d955fd-1
    Eltávolítás uhttpd 2016-10-25-1628fa4b-1
    Eltávolítás uhttpd-mod-ubus 2016-10-25-1628fa4b-1
    Eltávolítás usb-modeswitch 2014-08-26-993a9a54-1
    Eltávolítás usign 2015-07-04-ef641914-1
    Eltávolítás vsftpd-tls 3.0.3-1
    Eltávolítás wpad-mini 2016-12-19-ad02e79d-2
    Eltávolítás zlib 1.2.11-1

    "If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

  • tjano8

    csendes tag

    válasz suste #65979 üzenetére

    Ez fel tudott települni, hozta a dependenciákat is, de nem tud elindulni:

    Configuring libjpeg.
    Configuring libogg.
    Configuring libexif.
    Configuring libflac.
    Configuring libvorbis.
    Configuring libsqlite3.
    Configuring libbz2.
    Configuring libffmpeg-mini.
    Configuring libid3tag.
    Configuring minidlna.
    start-stop-daemon: can't execute '/usr/bin/minidlna': No such file or directory

    Úgy néz ki valamit mégse tud feltenni belőle :(

Új hozzászólás Aktív témák